Mikec i Arunović najbolji strelci Srbije u 2021.

Evropska vicešampionka Zorana Arunović i srebrni sa Olimpijskih igara u Tokiju Damir Mikec najbolji su strelci Srbije za 2021. godinu, u izboru Streljačkog saveza Srbije.

Za najuspešnijeg trenera izabran je Goran Mikec, brat i trener Damira Mikeca.

Damir Mikec je osmo uzastopno priznanje za najboljeg strelca Srbije zaslužio pre svega olimpijskom srebrnom medaljom vazdušnim pištoljem. U Tokiju je ostvario najveći uspeh u karijeri, međutim odličje na OI nije jedini njegov odličan rezultat minule godine. 
 
Na Igrama je, zajedno sa Zoranom Arunović, osvojio četvrto mesto u miks paru vazdušnim pištoljem. Na Evropskom prvenstvu je osvojio srebro u miksu sa Arunovićevom i medalju istog sjaja malokalibarskim pištoljem. Sa dva srebra se okitio i na Svetskom kupu – vazdušnim pištoljem pojedinačno i ekipno. Godinu je završio na prvom mestu evropske i na drugoj poziciji svetske rang liste za vazdušni pištolj.
Kad je reč o sezoni Zorane Arunović, sem četvrtog mesta na OI i evropskog srebra u miksu sa Damirom Mikecom, izdvajaju se ekipna bronza vazdušnim pištoljem na Evropskom prvenstvu i deveto mesto malokalibarskim pištoljem na Olimpijskim igrama.
 
Svečana dodela priznanja, kako navode iz SSS, biće organizovana uskoro.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Filip Filipović završio igračku karijeru

Nekadašnji kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Filip Filipović saopštio je da je završio igračku karijeru nakon što je sa Los Anđeles Atletikom osvojio završni turnir Nacionalne lige u SAD-u.

NBA kaznila Jokića

NBA liga kaznila je košarkaša Denvera Nikolu Jokića sa 50.000, a Džulijusa Rendla iz Minesote sa 35.000 dolara, zbog sukoba na kraju utakmice u plej-ofu Zapadne konferencije.