Đoković je posle eliminacije u polufinalu mastersa u Madridu izgubio 140 bodova u odnosu na prošlu listu i sada je prvi sa 8.260 bodova.
Drugoplasirani Rus Danil Medvedev je izgubio 90 bodova i ima 270 bodova manje od srpskog tenisera.
Na trećem mestu je i dalje Nemac Aleksander Zverev i pored gubitka od 400 bodova, a iza njega slede Španac Rafael Nadal i Grk Stefanos Cicipas.
Šampion mastersa u Madridu Karlos Alkaras zaradio je 955 bodova i napredovao je za tri pozicije i sada je šesti teniser sveta, što je najbolji plasman u karijeri ovog 19-godišnjeg Španca.
Do desete pozicije su još i Rus Andrej Rubljov, Italijan Mateo Beretini, Kanadjanin Feliks Ože-Alijasim i Norvežanin Kasper Rud.
Kada je reč o ostalim srpskim teniserima, najveći napredak od 13 pozicija upisao je Dušan Lajović koji je sada na 64. mestu ATP liste.
Miomir Kecmanović je napravio jedan korak napred i trenutno je 31, Filip Krajinović je napredovao za dve pozicije i nalazi se na 54. mestu, dok je Laslo Đere pao za četiri mesta i sada je 58. igrač sveta.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
T
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar