Đoković osvojio šestu titulu u Rimu, nadigrao Cicipasa u dva seta

Prvi teniser sveta Novak Đoković osvojio je danas titulu na masters turniru u Rimu, pošto je u finalu pobedio grčkog igrača Stefanosa Cicipasa sa 6:0, 7:6.

Đoković je do šeste titule u Rimu i pobede nad petim teniserom sveta došao za sat i 37 minuta.

U prvom setu srpski igrač je napravio tri brejka, a rivalu nije prepustio nijedan gem.

Nastavak je doneo bolju igru grčkog tenisera, koji do brejka dolazi u četvrtom gemu.
 
Cicipas je u jednom trenutku vodio sa 2:5, da bi Đoković vezao tri gema zaredom i došao do izjednačenja.
 
Set je potom otišao u taj-brejk, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:5.
 
Srpskom teniseru ovo je 38. masters titula u karijeri, čime je poboljšao svoj rekord. Đoković je ujedno upisao i 1.001. pobedu.
 
On je postao najstariji teniser u istoriji, koji je došao do titule na mastersu u Rimu, sa 34 godine i 11 meseci.
 
Najbolji teniseri sveta sada se okreću Rolan Garosu, koji počinje naredne nedelje i traje do 5. juna.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Nina

    15.05.2022 23:52
    Bravo Nole!
    Nisi dozvolio da te promene oni koji ni sami ne znaju ko su i sta su!
  • Mark

    15.05.2022 21:47
    Nole
    Cim pobedjuje nema komentara.Nema dezurnih pljuvaca i uvazenih teniskih strucnjaka.Da je izgubio..videli bi komentara.
  • Zamenik zamenika

    15.05.2022 20:37
    Imperator

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Tramp: Tražio sam da se preispita crveni karton

Predsednik SAD Donald Tramp preuzeo je zasluge da je naveo Fifu da prespita crveni karton koji je dobio reprezentativac Folarin Balogan na Svetskom prvenstvu, ali je rekao da nije zahtevao nikakav ishod.