Nadal o Novakovom propuštanju US opena: Šteta što neće biti jednog od najboljih igrača u istoriji

Jedan od najuspešnijih tenisera svih vremena Rafael Nadal poručio je da mu je žao što Novak Đoković neće nastupiti na ovogodišnjem izdanju US opena.

"Žao mi je što Novak Đoković neće igrati, to smo negde i znali, šteta je što neće biti tu jedan od najboljih igrača u istoriji, ali sport je veći od bilo koga od nas", poručio je španski teniser.

Đoković je nevakcinisan zbog čega nije dobio dozvolu da uđe u Sjedinjene Američke Države. Španac će imati priliku da "pobegne" Đokoviću kada je u pitanju broj gren slem titula. Nadal ih je osvojio 22, a Đoković 21. 

"Znali smo to mesecima unazad. Sa moje tačke gledišta, to su tužne vesti. I za turnir i navijače i za igrače, jer uvek želimo najjači turnir", izjavio je Nadal na konferenciji za medije.
 
Nadal je podsetio i da je on u prošlosti propuštao velike turnire zbog povrede.
 
"Prošle godine nisam bio ovde. Ni pre dve godine, ali tenis ide dalje. Biće tenisa i posle mene, Novaka i Rodžera (Federera). Novak je jedan od najvažnijih igrača u poslednjih 20 godina u istoriji našeg sporta i lično mi je žao što nije mogao da doputuje ovde", istakao je Nadal.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Racionalista

    27.08.2022 14:05
    @ Realni Realista
    "Sabane nafiksani"
    Pa sou, e jeste ludi :-)))
  • Folirant

    27.08.2022 12:27
    Jedva je ovo docekao, kao i u Australiji. Nadal je folirant
  • Realni Realista

    27.08.2022 11:02
    Istina i samo istina i ništa…
    NAJBOLJEG a ne jednog od najboljih… Šabane nafiksani

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Đoković predao meč Fricu

Srpski teniser Novak Đoković zauzeo je četvrto mesto na egzibicionom turniru "Šest kraljeva" u Rijadu, pošto je večeras posle prvog seta predao meč za treće mesto Amerikancu Tejloru Fricu.

Međedović u finalu kvalifikacija za turnir u Beču

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u finale kvalifikacija za turnir u Beču, pošto je danas u polufinalu kvalifikacija pobedio 244. igrača sveta Austrijanca Džoela Šverclera posle dva seta, 6:2, 6:4.

Đere poražen u Almatiju

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u osminu finala turnira u Almatiju, pošto je u prvom kolu izgubio od 91. igrača sveta Kazahstanca Aleksandra Ševčenka posle dva seta, 6:7, 6:7.