Umro Nik Bolitijeri, u njegovoj akademiji trenirali Monika Seleš, Agasi, Beker...

Poznati američki teniski trener Nik Bolitijeri preminuo je u 91. godini, objavila je akademija "IMG".

"Svako ko je poznavao Nika zna koliko je voleo da razvija potencijal kod mladih ljudi", rekao je jedan od predsednika teniske akademije "IMG" Tim Perneti.

Nik Bolitijeri je na Floridi napravio tenisku akademiju "IMG" kroz koju su, između ostalih, prošli Monika Seleš, Andre Agasi, Džim Kurijer, Serena i Venus Vilijams, Marija Šarapova, Martina Hingis, Meri Pirs, Ana Kurnjikova, Nikolas Kifer i Boris Beker.
 
"Čak i u njegovim poslednjim danima, mogli smo Nika naći u kampusu, kako trenira i pomaže mladim teniserima sa istom strašću i entuzijazmom kao da ima dvadeset godina. On je ostavio veliki uticaj na sve nas", naveo je Perneti.
 
Nik Bolitijeri je osnovao tenisku akademiju "IMG" 1978. godine, a 2014. primljen je u tenisku "Kuću slavnih".
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Pešić: Došlo je vreme da se pronađe novi selektor

Selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić rekao je da je došlo vreme da se nađe novi selektor i da je obećao predsedniku Košarkaškog saveza Srbije Nebojši Čoviću da će mu pomoći u izboru njegovog naslednika na klupi.