Od Mihajlovića se oprostio njegov nekadašnji klub Fjorentina koji je vodio u sezoni 2010/11.
															
                                
                                
                                
                                
							
							
	- Oplakujemo smrt Siniše Mihajlovića. Uz njegovu porodicu u bližnje smo - stoji u objavi. 
	 
	
							                                
							
                            
                            
                            
                            
                            
	Na tviter nalogu italijanske Serije A, gde je Mihajlović proveo najveći deo igračke i trenerske karijere, piše: "Serija A duboko je ožalošćena zbog smrti Siniše Mihajlovića, ikone fudbala i života. Njagova čista klasa kao fudbalera i trenera, njegova snaga i njegova humanost su primer koji ostavlja neizbrisiv trag u italijanskom i svetskom fudbalu."
	 
	
	
		Tužna vest za srpski fudbal, region, Evropu i fudbalski svet – preminuo je Siniša Mihajlović, navodi Fudbalski savez Srbije.
	
		 
	
		"Fudbal je prerano ostao bez njegovog veličanstva, prvaka Evrope i sveta, jednog od najboljih izvođača slobodnih udaraca u istoriji fudbala, igrača, trenera i selektora, čoveka koji je svojom karijerom ostavio dubok trag u istoriji srpskog i italijanskog fudbala", navode iz FSS-a.
	
		 
	
		"Dobio je Siniša mnoge bitke u životu, osvajao silne trofeje, činilo se da će dobiti i onu najvažniju, protiv teške bolesti, ali umrla je i nada. Ugasila se onda kada smo mislili da će svojom snagom, harizmom i optimizmom uspeti da po drugi put pobedi zloćudnu bolest. Nije, fudbalski svet je sada u suzama, ali Siniša ne bi voleo da se vide te suze. Šampioni ne umiru", dodaju iz FSS-a.
	
		 
	
		
	
	
		 
	
		
			Selektor reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi oprostio se od Siniše Mihajlovića.
		
			 
		
			"Ostavio si neizbrisiv trag u svetu fudbala. Pamtiću te kao veliku ljudsku gromadu i kao neko ko je bio primer kako se treba boriti i da nikada ne treba odustajati", naveo je Piksi. 
		
			 
		
			
		
		
			 
		
			Generalni direktor fudbalskog kluba Crvena zvezda Zvezdan Terzić rekao je da je Siniša Mihajlović bio sinonim za borbu i da će sećanje na njega večno živeti.
		
			 
		
			"Bio je jedan od najvećih zvezdaša i najponosnijih ljudi koje sam poznavao. Sinonim za borbu, kako onu na terenu, tako i van. Nažalost, prerano nas je napustio, a legenda i sećanje na jednog od najvećih fudbalera sa ovih prostora će večno živeti", rekao je Terzić.
		
			 
		
			
				Čovek koji je Sinišu Mihajlovića doveo u Crvenu zvezdu je Dragan Džajić.
			
				 
			
				"Bio je vođa, neko ko je na terenu imao autoritet znanja, a van njega poštovanje svih, jer je čvrsto stajao iza svojih uverenja. Jedan je od najzaslužnijih za to što je Zvezda bila prvak Evrope i sveta. Ovo sve izuzetno emotivno doživljavam, jer sam poznavao Mihu od malih nogu. Pamtim ga kao golobradog klinca koji je imao samo jedan fudbalski san - da zaigra za svoju Crvenu zvezdu. Hvala mu za sve", rekao je Džajić.
			
				 
			
				
			
		 
	 
	
		 
	
		Fudbalski klub Partizan oprostio se od legendarnog fudbalera.
	
		 
	
		"Uz veliko poštovanje za legendu jugoslovenskog fudbala i igrača Crvene zvezde, FK Partizan izražava iskreno saučešće porodici i prijateljima Siniše Mihajlovića i saoseća u trenucima dubokog bola. Fudbalska javnost je ostala bez još jednog velikog čoveka i znalca", saopštili su crno-beli.
	
		 
	
		
	
	
		 
	
		Bivši fudbaler Zdravko Kuzmanović rekao je za RTS da je bio u šoku kada je saznao da je preminuo Siniša Mihajlović. 
	
		 
	
		"Bio je veliki, veliki čovek, veliki gospodin. Sećam se još kada smo bili u reprezentaciji, kada mi je bio selektor, trener, samo imam velike pohvale, jer sam imao priliku da treniram sa tako velikim čovekom, da ga upoznam. Ostaće mi u dobrim sećanjima, mnogo sam ga cenio i voleo", poručio je Kuzmanović.
 
                            
                            
								
								
							 
                            OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
                                Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
                            
							
							
Komentari 15
@justice
Зоран
Radnik
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar