Srbija pala osam pozicija na prvoj FIFA rang-listi posle SP

Fudbalska reprezentacija Srbije nazadovala je za osam pozicija i na danas objavljenoj rang-listi Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) zauzima 29. mesto.
Srbija pala osam pozicija na prvoj FIFA rang-listi posle SP
Foto: Beta/AP
Srbija je pala na listi nakon loših rezultata na Svetskom prvenstvu u Kataru i eliminacije u grupnoj fazi, a sada ukupno ima 1.526,46 bodova.
Na prvoj objavljenoj listi posle Svetskog prvenstva na prvom mestu je ostao Brazil, aktuelni svetski prvaci fudbaleri Argentine su napredovali za jedno mesto i sada su na drugoj poziciji, dok je napredak za jedno mesto zabeležila i trećeplasirana Francuska.
Belgija je posle eliminacije u grupnoj fazi pala za dva mesta i sada je četvrta, a u prvih 10 su i Engleska, Holandija, Hrvatska, Italija, Portugal i Španija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Srbija(nac)

    22.12.2022 18:01
    Gledo sam
    Kako su (s)igrali treba ih izbrisati sa tzv. FIF lista!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

KSS: Svetislav Pešić nije smenjen

Informaciju da je Svetislav Pešić smenjen sa mesta košarkaša Srbije koju je objavio Tanjug, ekspresno je demantovao Košarkaški savez Srbije.

Karlos Alkaraz osvojio US open

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je US open pobedivši u finalu italijana Janika Sinera rezultatom 3:1 u setovima.

Verstapen slavio u Monci

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je trke Formule 1 za Veliku nagradu Italije, čime je četvorostruki uzastopni svetski prvak ostvario prvi trijumf nakon sredine maja.

Janik Siner drugi finalista US Opena

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale US Opena, pošto je jutros u polufinalu pobedio Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima rezultatom 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Novak zaustavljen u polufinalu US opena

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale US opena, na tom putu zaustavio ga je španski teniser Karlos Alkaraz pobedom u tri seta 6:4, 7:6 (7:4), 6:2.