Novak Đoković i njegova porodica upozoreni su od strane Australijan opena pošto je Srđan Đoković, otac srpskog tenisera, snimljen sa navijačima koji su nosili ruske zastave.
Đokovićev otac na snimku je rekao "Živeli Rusi" i na trenutak bio u društvu čoveka sa zastavom Rusije na kojoj je Vladimir Putin. Kasnije su ti navijači izbačeni iz kompleksa.
"Mala grupa navijača je pravila probleme sa nedozvoljenim zastavama. Biće suočeni sa posledicama. Igrači i njihovi timovi su upozoreni na politiku turnira što se tiče zastava i na svaku situaciju u kojoj prave prekršaje. Nastavićemo da radimo sa obezbeđenjem i državnim strukturama", stoji u saopštenju Australijan opena.
Direktor turnira Kreg Tajli, koji se borio za dolazak Novaka Đokovića na ovogodišnji Australijan open, odlučio je da nema nikakvih sankcija za Srđana Đokovića.
Na dešavanja u Rod Lejver Areni reagovao je i ukrajinski ambasador u Australiji Vasil Mirošničenko: "Pun paket. Među srpskim zastavama i ruska, Putin, slovo Z i pevanje proruskih pesama. Sramota".
Celu akciju je navodno organizovao Simeon Bojkov, koji je pozvao da se odgovori Australijan openu na zabranu ruskih zastava.
"Zabranili su zastavu ruske imperije. Pogodite ljudi iz Teniske asocijacije Australije? Mnogo sreće kada imperija uzvati udarac", rekao je Bojkov.
Organizatori su ranije odlučili da zabrane navijačima da unose ruske i beloruske zastave na turnir. Igračima iz ove dve zemlje je dozvoljeno da igraju, ali bez državnih obeležja.
A kad australijska policija krvnički mlati, davi i pendreči svoje građane za vreme sada već zaboravljenog kovida, onda je to kruna demokratije i uređenog društva? Ma, važi. Dolce vita na nivou!
Traže "DLAKU U JAJETU". Potomci,OSVAJACA Australije-koji su ,gotovo,utrli Aboridzine(Englezi).A poznato je da,su Kinezi,po brojnosti,"zaposeli"Australiju!!!!(Neka
sačekaju njihovo skandiranje).Neće,smeti da pisnu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Fudbalske reprezentacije Srbije i Albanije igraće u Leskovcu utakmicu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine, objavljeno je na sajtu Evropske fudbalske unije (Uefa).
Košarkaška reprezentacija Grčke osvojila je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u utakmici za treće mesto u Rigi pobedila Finsku rezultatom 92:89.
Reprezentativci i reprezentativke Srbije u veslanju i članovi Veslačkog kluba Partizan, otputovali su u Kinu, gde će učestvovati na predstojećem Svetskom prvenstvu koje se održava u Šangaju od 21. do 28. septembra.
Muška vaterpolo reprezentacija Srbije igraće u Grupi C na Evropskom prvenstvu u Beogradu sa Španijom, Holandijom i Izraelom, odlučeno je žrebom u Beogradu.
Selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić rekao je da je došlo vreme da se nađe novi selektor i da je obećao predsedniku Košarkaškog saveza Srbije Nebojši Čoviću da će mu pomoći u izboru njegovog naslednika na klupi.
Dvadeseto izdanje Svetskog prvenstva u atletici počelo je danas u Tokiju i trajaće do 21. septembra, a Srbiju predstavlja šest takmičara u pet disciplina.
Međunarodna federacija boba i skeletona saopštila je da ruskim takmičarima neće biti dozvoljeno učešće na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini u februaru 2026. godine.
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić odbacio je navode pojedinih medija da je posle eliminacije sa Evropskog prvenstva, u razgovoru sa prijateljima, kritikovao igrače.
Komentari 33
Mima
Milos
sačekaju njihovo skandiranje).Neće,smeti da pisnu.
Dusan Dzigurski
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar