Australijan open uvodi novinu - od naredne godine traje dan duže

Takmičenje na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu od naredne godine trajaće 15 dana, kako bi se smanjio broj teniskih mečeva koji se završavaju kasno na Melburn Parku.
Australijan open uvodi novinu - od naredne godine traje dan duže
Foto: Pixabay
Termini mečeva preispitivani su u januaru, kada je Britanac Endi Marej svoj meč završio u četiri ujutro po lokalnom vremenu i to nazvao farsom.
Organizatori su dodali jedan dan u svoj kalendar, pa će prvi grend slem turnir u sezoni trajati 15 dana i počeće u nedelju 14. januara.
Najmanje dva meča biće organizovana u dnevnom delu programa na glavnim terenima, umesto tri, kako bi se smanjio rizik od kasnijeg početka noćnog programa.
 
"Slušali smo povratne informacije igrača i navijača i uzbuđeni smo što možemo da ponudimo rešenje koje će smanjiti kasne završnice, dok nastavljamo da pružamo ravnopravan raspored na terenima. To ćemo postići dodatnim danom, što će koristiti rasporedu navijača i igrača. Prvo kolo će se sada igrati tri dana umesto dva", rekao je direktor Australijan opena Kreg Tajli.
 
Drugi grend slem turnir u sezoni Rolan Garos traje takođe 15 dana, dok Vimbldon i Ju Es open traju po 14.
 
Minimum mečeva u večernjem programu u singlu u Melburnu ostaće dva. Večernji program počinje od 19 časova po lokalnom vremenu.
Ove godine meč drugog kola Britanca Endija Mareja i Australijanca Tanasija Kokinakisa počeo je u 22.20, trajao je pet sati i 45 minuta i završio se u 4.05 po lokalnom vremenu.
 
Marej je tada rekao da je posle tog meča spavao samo tri sata, pre nego što je eliminisan u narednoj rundi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Debakl Srbije protiv Engleske

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Beogradu od selekcije Engleske 0:5, u svojoj četvrtoj utakmici u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

KSS: Svetislav Pešić nije smenjen

Informaciju da je Svetislav Pešić smenjen sa mesta košarkaša Srbije koju je objavio Tanjug, ekspresno je demantovao Košarkaški savez Srbije.

Karlos Alkaraz osvojio US open

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je US open pobedivši u finalu italijana Janika Sinera rezultatom 3:1 u setovima.

Verstapen slavio u Monci

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je trke Formule 1 za Veliku nagradu Italije, čime je četvorostruki uzastopni svetski prvak ostvario prvi trijumf nakon sredine maja.

Janik Siner drugi finalista US Opena

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale US Opena, pošto je jutros u polufinalu pobedio Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima rezultatom 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Novak zaustavljen u polufinalu US opena

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale US opena, na tom putu zaustavio ga je španski teniser Karlos Alkaraz pobedom u tri seta 6:4, 7:6 (7:4), 6:2.