VIDEO: Više hiljada navijača Partizana protestovalo u Beogradu, najavili i krivične prijave

Više hiljada navijača Partizana okupilo se danas u centru Beograda, na Terazijama, zbog nezadovoljstva radom uprave fudbalskog kluba.
Ujedno su najavili i podnošenje krivičnih prijava protiv predsednika crno-belih u ostavci Milorada Vučelića i generalnog direktora Miloša Vazure, koje optužuju za krađe, malverzacije i utaje poreza.
 
Navijačima se kod Terazijske česme obratio trofejni trener košarkaša Partizana Duško Vujošević, koji je dočekan ovacijama, a istakao je da je očekivao reakciju pristalica crno-belih znatno ranije.
"Ništa ne može da se uradi vređanjem, morate da budete racionalni, jer se dugo i planski Partizan urušava. Uprava pokušava da kaže da iza ovog stoji jedan bivši igrač - Đorđe Tomić, a iza ovog stoje svi pravi navijača Partizana sa zahtevom da se smeni uprava", rekao je Vujošević.
 
Navijači su sa skupa upravi Partizana dali ultimatum da podnesu ostavku u roku od sedam dana, a potom su krenuli u protestnu šetnju.
 
Organizatori protesta su planirali da se kolona zaustavi ispred prostorija Fudbalskog saveza Srbije, zatim kod Skupštine Srbije i na kraju ispred Vlade Srbije.
 
 
Današnjem protestu prethodio je "Apel za oslobađenje Partizana", koji je potpisalo 79 bivših prvotimaca crno-belih, a akciju su pokrenuli članovi udruženja bivših igrača, trenera i istaknutih sportskih radnika.
 
Oni su u tražili ostavke direktora kluba, predsednika, članova uprave, raspuštanje klupske skupštine i istraživanje funkcionera.  
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Prva Srbija

    16.06.2024 23:55
    Lažna avangarda...karma je čudo, bilo lepo ranije.
  • Друг Жвалави

    16.06.2024 23:26
    Сутра скуп против репрезентације у фудбалу ,цео ЦК - централни комитет да поднесе оставке народу на челу са премијером и министрима и у бербу малине па нек тамо играју на мале голиће са Енглезима
  • Betmen

    16.06.2024 21:25
    Иду пред Владу да реше проблем а успут прозивају председника који је владу и поставио. Како мислите тачно да решите проблем? Ми ћемо да ти ј...мо матер а ти нам ипак помози, али рођаци,не иде то тако...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Debakl Srbije protiv Engleske

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Beogradu od selekcije Engleske 0:5, u svojoj četvrtoj utakmici u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

KSS: Svetislav Pešić nije smenjen

Informaciju da je Svetislav Pešić smenjen sa mesta košarkaša Srbije koju je objavio Tanjug, ekspresno je demantovao Košarkaški savez Srbije.

Karlos Alkaraz osvojio US open

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je US open pobedivši u finalu italijana Janika Sinera rezultatom 3:1 u setovima.

Verstapen slavio u Monci

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je trke Formule 1 za Veliku nagradu Italije, čime je četvorostruki uzastopni svetski prvak ostvario prvi trijumf nakon sredine maja.

Janik Siner drugi finalista US Opena

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale US Opena, pošto je jutros u polufinalu pobedio Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima rezultatom 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Novak zaustavljen u polufinalu US opena

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale US opena, na tom putu zaustavio ga je španski teniser Karlos Alkaraz pobedom u tri seta 6:4, 7:6 (7:4), 6:2.