
Srbija ponovo eliminisana već u osmini finala Evropskog prvenstva u košarci
Košarkaši Srbije završili su nenadano nastup na Eurobasketu porazom od Finske rezultatom 92:86.

Foto: Beta (AP Photo/Sergei Grits)
Iako je na startu prvenstva bila glavni favorit za osvajanje Eurobasketa, Srbija je svoj nastup završila u osmini finala.
Isto je bilo i na prošlom šampionatu pre tri godine kada nas je u prvom meču eliminacione faze izbacila Italija.
Neverovatan je podatak da su nam Finci pod našim košem uhvatili 20 lopti, a šut za tri poena nam je bio 11/36.
Sa linije slobodnih bacanja promašili smo čak osam šuteva.
Jedini koji je bio na visini zadatka bio je Jokić sa 33 poena i osam skokova, a uz njega samo još Nikola Jović sa 20 koševa. Ostali su potpuno podbacili.
Srbija je loše startovala meč i Finci, kojima je išao od ruke šut za tri poena, brzo su stekli dvocifrenu prednost. Ipak, do kraja četvrtine, u kojoj nije bilo mnogo prekida i nijednog tajm-auta, Srbija je uspela da smanji prednost na četiri poena razlika, što joj je omogućilo da mirnije uđe u drugi segment igre.
Upravo to se i dogodilo u drugoj četvrtini. Veći deo ovog perioda obeležila je rezultatska klackalica, vođstvo se smenjivalo, ali se na kraju razigranijom pokazala Srbija koja je suzbila šut za tri poena Finaca i zaigrala bolje u odbrani. Na poluvreme se otišla rezultatom 48:44 u korist izabranika Svetislava Pešića.
Treća četvrtina ponovo je donela agresivniju igru Finaca, koji su pogađali za tri poena, dok Srbija nije igrala organizovana u napadu, a i u skoku ispod svog koša je bila slaba. To je rezultiralo time da Finci u poslednju četvrtinu uđu sa dva poena prednosti.
Velika borba viđena je u poslednjem periodu igre u kojem je Srbija jurila rezultat. Uspela je Srbija da dođe do prednosti polovinom poslednje četvrtine, ali je to kratko trajalo.
Dva minuta do kraja Finci su vodili sa četiri poena razlike. Pokušala je Srbija trojkom Jovića da uhvati poslednji voz za preokret, ali nije uspela. Recept Finaca je bio u trojkama.
Finci će u borbi za četvrtfinale igrati sa pobednikom meča Francuska - Gruzija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Sport
Odbojkaši Srbije nadigrali Kanadu u poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo
06.09.2025.•
0
Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je trijumf u drugoj utakmici protiv Kanade u okviru priprema za Svetsko prvenstvo na Filipinima, pobedom nad selekcijom Kanade rezultatom 3:1 u setovima.
Usmena žalba UEFA zbog oduzimanja zastava i obeležja srpskim navijačima na utakmici sa Letonijom
06.09.2025.•
0
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Radujko saopštio je da se Savez usmeno požalio Evropskoj fudbalskoj uniji zbog toga što je navijačima reprezentacije Srbije na utakmici protiv Letonije bilo zabranjeno n
Košarkaši Litvanije u četvrtfinalu Evrobasketa
06.09.2025.•
0
Muška košarkaška reprezentacija Litvanije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u osmini finala u Rigi pobedila selekciju Letonije rezultatom 88:79.
Fudbaleri Srbije pobedili Letoniju u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo
06.09.2025.•
5
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Rigi domaću Letoniju 1:0, u utakmici Grupe K u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
Srbija protiv Finske: Borba za četvrtfinale Evrobasketa
06.09.2025.•
2
Košarkaši Srbije igraju večeras protiv Finske, u osmini finala Evrobasketa.
Janik Siner drugi finalista US Opena
06.09.2025.•
0
Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale US Opena, pošto je jutros u polufinalu pobedio Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima rezultatom 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.
Novak zaustavljen u polufinalu US opena
05.09.2025.•
6
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale US opena, na tom putu zaustavio ga je španski teniser Karlos Alkaraz pobedom u tri seta 6:4, 7:6 (7:4), 6:2.
Jović: Dobro smo se pripremili, nestrpljivo čekamo utakmicu protiv Finske
05.09.2025.•
3
Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Stefan Jović rekao je da je za njegovu ekipu svaka utakmica na Evropskom prvenstvu kao finale i da svi nestrpljivo čekaju duel protiv Finske u osmini finala.
Tramp će prisustvovati finalnom meču tenisera Ju Es opena
05.09.2025.•
0
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp prisustvovaće finalnom meču tenisera na Ju Es openu u Njujorku, saopšteno je iz Bele kuće.
Basketaši Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva
05.09.2025.•
0
Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Kopenhagenu, pošto je u drugom kolu Grupe A pobedila Švajcarsku rezultatom 21:17.
Selektor Stojković: Došli smo u Rigu da pobedimo Letoniju
05.09.2025.•
7
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković rekao je u Rigi da njegova ekipa mora ozbiljno da shvati predstojeću utakmicu protiv Letonije i da će ići na pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Đoković večeras protiv Alkaraza za finale US opena
05.09.2025.•
0
Novak Đoković danas igra u polufinalu US opena, protiv Španca Karlosa Alkaraza.
Zatvoren najveći nelegalni sajt za sportske prenose
05.09.2025.•
1
Najveći svetski sajt za ilegalne direktne prenose sportskih događaja Streameast je zatvoren, saopštila je vodeća antipiratska grupa Alijansa za kreativnost i zabavu (ACE).
Počinje Evropsko prvenstvo u basketu: Srbija na startu protiv Italije
05.09.2025.•
0
Evropsko prvenstvo u basketu 3x3 počinje danas u Kopenhagenu.
Španija eliminisana sa Evrobasketa, Grci prvi u grupi
04.09.2025.•
3
Košarkaši Grčke savladali su reprezentaciju Španije rezultatom 90:86 u napetoj i dramatičnoj utakmici koju su u završnici odlučila slobodna bacanja.
Košarkaši Bosne u osmini finala Evropskog prvenstva prvi put posle 1993. godine
04.09.2025.•
1
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva, pošto je u Limasolu pobedila Gruziju 84:76 (20:15, 27:20, 20:27, 17:14), u utakmici poslednjeg petog kola Grupe C.
Srbija izgubila u uzbudljivoj utakmici protiv Turske
03.09.2025.•
16
Košarkaši Srbije poraženi su večeras u Rigi od selekcije Turske sa 90:95 (18:19, 31:27, 24:28, 17:21), u utakmici poslednjeg, petog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu.
Meč koji odlučuje pobednika grupe: Srbija večeras protiv Turske na Evropskom prvenstvu
03.09.2025.•
1
Košarkaši Srbije večeras će protiv Turske u Rigi igrati meč koji će odlučiti pobednika grupe A.
Đoković preko Frica do polufinala US opena, naredni protivnik Alkaraz
03.09.2025.•
1
Novak Đoković plasirao se u polufinale US opena, pošto je u četvrtfinalu pobedio četvrtog igrača sveta Amerikanca Tejlora Frica posle četiri seta, 6:3, 7:5, 3:6, 6:4.
Pešić: Meč protiv Turske nije najvažniji na prvenstvu, ali je susret sa dosad najjačim protivnikom
02.09.2025.•
1
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije, Svetislav Pešić, izjavio je da meč protiv Turske nije najvažnija utakmica na Evropskom prvenstvu.
Komentari 20
Jaja
A košarkaški savez je jedan sistem.
Ja sam gastos, i volim da dodjem u Srbiju , ali sam otišao jer ne želim da živim u takvom sistemu
Paolo
Деда Мраз
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar