Aleksandra Krunić u polufinalu ženskog dubla na Australijan openu

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u polufinale Australijan opena prvi put u karijeri.
Aleksandra Krunić u polufinalu ženskog dubla na Australijan openu
Foto: Getty Images (Quinn Rooney)

Krunićeva je u paru sa Anom Danilinom savladala prve nosioce turnira, Sinijakovu i Taunzend, sa 2:1, po setovima 6:2, 3:6, 6:0.

Rivalke u polufinalu biće im pete nositeljke Gabrijela Dabrovski i Luiza Stefani. 

Aleksandra je bila najbolji akter meča, što su i komentatori posle meča zaključili sa "Krunić je bila zvezda ove predstave".

Srpkinja i Kazahstanka su dominirale u prvih set i po, došle do brejka u drugom setu nakon razbijanja u prvom, ali su onda stale.

Češko-američka kombinacija osvojila je četiri gema u nizu, uz to dva brejka, i uvela meč u treći set.

Tada su mnogi očekivali da prve nositeljke turnira slome otpor rivalki i pokažu zašto su tu gde jesu, ali ne - Aleks i Ana su uspele da osvoje treći set sa nulom.

To je prvo Australijan open polufinale za 32-godišnju Krunićevu i najveći uspeh od finala Rolan Garosa prošle godine, baš u paru sa Danilinom.

Meč za finale igra se već sutra.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Глига

    28.01.2026 10:13
    Браво Александра, коначно је пронашла категорију која јој апсолутно одговара.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Vaterpolisti Srbije prvaci Evrope

Vaterpolisti Srbije osvojili su titulu na Evropskom prvenstvu, pošto su večeras u finalu pobedili reprezentaciju Mađarske sa 10:7 (3:2, 2:3, 2:1, 3:1).