Ukrajinski sportista na ZOI trenira sa zabranjenom kacigom: Prikazuje likove poginulih u ratu sa Rusijom

Ukrajinski sportista Vladislav Heraskevič, koji se takmiči u skeletonu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, trenirao je noseći kacigu s fotografijama poginulih u ratu s Rusijom.
To je uradio uprkos tome što mu je Međunarodni olimpijski komitet (MOK) to zabranio.
 
Heraskevič je na Igre došao sa personalizovanom kacigom, na kojoj su prikazana lica više od 20 ukrajinskih sportista i trenera poginulih tokom rata sa Rusijom, koji je počeo nekoliko dana po završetku Zimskih olimpijskih igara u Pekingu 2022. godine.
MOK je početkom nedelje saopštio da neće dozvoliti 26-godišnjem sportisti da nosi tu kacigu, navodeći da je protiv pravila izražavanje političkih stavova na takmičenjima.
 
Heraskevič je uprkos tome dva dana za redom trenirao noseći tu kacigu, znajući da bi MOK mogao da mu zabrani da učestvuje u trci.
Portparol MOK Mark Adams rekao je pre treninga da su za danas planirani razgovori sa ukrajinskim sportistom.
 
MOK je ponudio Heraskeviču da se takmiči noseći crni flor oko ruke, kao izraz tuge i žalosti za sunarodnicima, iako takve počasti obično nisu dozvoljene.
 
Adams je rekao da je to kompromis, a Heraskevič je rekao da nije zainteresovan.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Čovek

    11.02.2026 17:37
    To se zove bezrezervna podrška svojim sunarodnicima u pravednoj borbi!
    Ništa pantomima i isprazne fraze. Jasno i otvoreno uz rizik od eliminacije.
    Kapa dole momčino, ti si već šampion!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Najniža tačka srpskog fudbala

Budimo realni, daleko je Srbija od Španije! U svemu, fudbalu takođe. Detalji često utiču na razdaljinu, poslednjih meseci izraženu "svetlosnim godinama".

Da li se Srbija "hladi" od košarke?

U nedelju je Beogradska arena bila poprište najznačajnije utakmice srpske košarke, okršaja Crvene zvezde i Partizana, a tribine nisu bile ispunjene - ni približno.