Krunić i Danilina osvojile prvu zajedničku titulu na turniru u Dohi iako su prvi set izgubile s nulom

Srpska teniserka Aleksandra Krunić i Kazahstanka Ana Danilina osvojile su titulu u dublu na master u Dohi.
Krunić i Danilina osvojile prvu zajedničku titulu na turniru u Dohi iako su prvi set izgubile s nulom
Foto: EPA/Joel Carrett

One su u finalu posle tri seta pobedile Sje Su-vej sa Tajvana i Letonku Jelenu Ostapenko 0:6, 7:6, 10:8.

Meč je trajao sat i 37 minuta.

U prvom setu Su-vej i Ostapenko su bile ubedljive i brejkovima u drugom, četvrtom i šestom gemu, bez izgubljenog gema, povele u setovima.
 
U drugom setu viđena su po tri brejka na obe strane i igrao se taj-brejk, u kom su Krunić i Danilina slavile 7:3 i izjednačile.
 
U odlučujućem setu Krunić i Danilina su pri rezultatu 9:8 iskoristile drugu meč loptu i stigle do titule.

Krunićevoj i Danilinoj je ovo prva zajednička titula u dubl konkurenciji. Podsetimo, Srpkinja i Kazahstanka su prethodno stigle do dva gren slem finala, u Parizu i Melburnu, ali su oba puta poražene.

Ovo je deveta titula za srpsku teniserku u dubl konkurenciji, a kada se na to doda i singl, ukupno deseta u karijeri.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Sijetl Sihoksi osvojili 60. Superbol

Sijetl Sihoksi osvojili su titulu šampiona Nacionalne lige američkog fudbala (NFL), pošto su u Santa Klari, u 60. Superbolu pobedili Nju Inglend Petriotse 29:13.

Svečano otvorene Zimske olimpijske igre u Italiji

Spektakularnom ceremonijom otvaranja Zimskih olimpijskih igara, na četiri lokacije i sa dva upaljena olimpijska plamena, prepunom referenci na italijanske ikone i kulturu, zvanično su otvorene Igre u Milanu i Kortini.