Glumac Milorad Mandić Manda preminuo je iznenada danas u 55. godini života, nakon što mu je pozlilo tokom izvođenja predstave u pozorištu "Boško Buha".
Uzrok smrti poznatog glumca je srčani udar, saznaje RTS.
Na premijernom izvođenju dečije predstave "Petar Pan" na sceni Ustanove kulture "Vuk Karadžić", glumcu Miloradu Mandiću Mandi je pozlilo, nakon čega je predstava prekinuta.
Glumac je kolima hitne pomoći prevezen u Urgentni centar. Publika je najpre mislila da je u pitanju deo glume, ali su se onda zatvorile zavese, a ljudi su zamoljeni da izađu iz pozorišta.
Biografija
Milorad Mandić Manda rođen je u Beogradu, 3. maja 1961. godine.
U 21. godini je postao član beogradskog amaterskog Eksperimentalnog dramskog studija. Šest godina kasnije, diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u klasi profesora Vladimira Jevtovića.
Nakon diplomiranja je postao član beogradskog dečjeg pozorišta "Boško Buha", gde je do kraja nastupao. Godine 1989. je snimio više od 270 epizoda emisije "Bajka za laku noć", priče za laku noć koje su se emitovale na nacionalnoj televiziji.
Od 1989. do 1995. je vodio emisiju za decu "S one strane duge", što ga je uz Branka Kockicu, učinilo najpopularnijim dečjim glumcem i zabavljačem. Od 1995. je vodio emisiju "Više od igre" na RTV Pink.
Milorad Mandić je igrao u brojnim srpskim filmovima. Najzapaženija uloga mu je u filmu Srđana Dragojevića "Lepa sela lepo gore", "Rane", "Ivkova slava", "Kako je propao rokenrol", "Ringeraja", "Sivi kamion crvene boje", "Braća po materi" i mnogim drugim.
Bio je voditelj kviza "Uzmi ili ostavi“, a vodio je i kviz "Ja volim Srbiju". Televizijskoj publici ostaće u sećanju i po ulogama u brojnim serijama, među kojima je i "Selo gori a baba se češlja" i "Vratiće se rode".
Vreme i mesto sahrane biće naknadno objavljeni.
Podsetimo, ove godine preminuli su i glumački velikani Velimir Bata Živojinović i Dragan Nikolić, kao i Marinko Madžgalj.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Profesori, učenici, studenti i građani koji su danas u Nišu učestvovali u protestu "Svi ispred Sremca" zatražili su hitnu smenu v.d. direktorke Prve niške gimnazije "Stevan Sremac" Radmile Stojiljković.
Studenti u blokadi organizovali su danas protest u Novom Pazaru, jer je više od 200 studenata univerziteta u tom gradu izgubilo status studenta, a oko 30 profesora ostalo bez posla.
Subvencionisani stambeni krediti uz minimalno učešće od jedan odsto do sada su zainteresovali više od 8.000 mladih u Srbiji. Oko 5.000 njih je i konkurisalo za kredit.
Uredniku ekonomije u nedeljniku Radar Milanu Ćulibrku danas je uručena nagrada Udruženja novinara Srbije (UNS) za borbenost u novinarskom izražavanju "Aleksandar Tijanić".
Upotrebni ili životni vek konstrukcija stambenih zgrada je 50 godina, dok je za važne infrastrukturne objekte kao što su mostovi projektovani upotrebni vek 100 godina.
Agencija za hranu i veterinarstvo Severne Makedonije objavila je danas da je zabranila uvoz više od 20 tona kivija iz Srbije, jer su u tom voću pronađene larve i insekti.
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina ocenio je da će Evropa "sve blokadere postrojiti u jednu kolonu" za nastup na parlamentarnim izborima koji bi trebalo da budu održani 2026. godine.
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da će, ako cena mleka u Evropi nastavi da pada, a prognoze kažu da će tako biti, Srbija morati da se usklađuje sa evropskim cenama, kako bi ostala konkurentna.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je podnošenje krivičnih tužbi protiv svih koji su doprineli povlačenju Džareda Kušnera iz projekta izgradnje hotela na mestu Generalštaba.
Neradni praznični dani u zemljama zapadne Evrope donose pojačan saobraćaj i na auto-putevima u Srbiji, kao i duže zadržavanje na granici sa Mađarskom i Hrvatskom.
Za upis bespravnih objekata po zakonu "Svoj na svome" stiglo je u 303.896 prijava do 19 časova poslednjeg dana protekle sedmice, objavio je Republički geodetski zavod (RGZ).
Komentari 9
Stela
kondor
....
Легендо, почивај у миру!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar