Vučić objavio imena, osam novih ministara u Vladi Srbije

Mandatar Aleksandar Vučić sastavio je spisak ministara koji bi trebalo da čine novu Vladu, na njemu se nalazi osam novih imena u odnosu na prethodnu Vladu.

Bez fotelja su ostali Nikola Selaković, Željko Sertić, Ivan Tasovac, Snežana Bogosavljević Bošković, Kori Udovički, Srđan Verbić i Velimir Ilić.

Novi ministri su Goran Knežević (privreda), Branislav Nedimović (poljoprivreda), Nela Kuburović (pravda), Ana Brnabić (državna uprava), Mladen Šarčević (prosveta), Vladan Vukosavljević (kultura i informisanje).

Takođe, mesta ministara bez portfelja dobili su nekadašnja ministarka zdravlja i potpredsednica SPS Slavica Đukić-Dejanović i prvi čovek PUPS i Pošta Srbije Milan Krkobabić.

Novu Vladu činiće:

- premijer Aleksandar Vučić
- prvi potpredsednik i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić
- potpredsednik i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović
- potpredsednica i ministarka građevine, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović
- potpredsednik i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić
- ministar privrede Goran Knežević
- ministar poljoprivrede i zaštita životne sredine Branislav Nedimović
- ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić
- ministarka pravde Nela Kuburović
- ministarka državne uprave Ana Brnabić
- ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević
- ministar zdravlja Zlatibor Lončar
- ministar rada, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin
- ministar omladine i sporta Vanja Udovičić
- ministar kulture i informisanja Vladan Vukosavljević
- ministri bez portfelja: za evropske integracije Jadranka Joksimović, dok za Slavicu Đukić-Dejanović i Milana Krkobabića još nije objavljeno za šta će biti nadležni.

Srbija će do kraja nedelje dobiti novu vladu. Predsednica skupštine Maja Gojković sazvala je prvu posebnu sednicu za utorak, 9. avgust u 14 sati.

Prethodnih dana Srpska napredna stranka, koja je sa koalicionim partnerima osvojila najveći broj glasova na izborima održanim u aprilu, pregovarala je sa socijalistima o ulasku u novu vladu. Saocijalisti su naprednjacima bili partneri u vladi i u prethodna dva mandata. U novoj vladi trebalo bi da bude i Savez vojvođanskih Mađara.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • NS65

    09.08.2016 23:00
    Zašto ?
    Mislim, Vulin jbt...Klinički slučaj
  • Grgolj

    09.08.2016 09:17
    ''Vlada i po - da ne vidi niko!"
  • Milan

    09.08.2016 01:03
    Isti đavo...
    ... drugo pakovanje. I za ovo je dramio cela tri meseca, kao treba mu vremena da sastavi najbolji tim za vladu? Sramotno.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Dodeljene nagrade "Pokretači promena"

Zahvaljujući mladima, građani u potpunosti razumeju značaj političkog delovanja i uključenja u javni prostor, rečeno je na dvanaestoj "Move.Link.Engage" konferenciji.

Ko danas ima većinu u Srbiji?

Zdravorazumski gledano, zbog nefer uslova ne samo da eventualni izbori ne bi bili regularni, već su i ispitivanja javnog mnjenja i ono što se pokazuje kao rezultat uoči tih izbora isto tako neregularni, piše Danas.