Sporne "Hip" kašice sa arsenom bile namenjene za promociju

Uvoznik proizvoda Hip, kompanija Alca, saopštila je da se sporna kašica "Hip bio instant" nije prodavala niti će se naći u prodaji na našem tržištu.
Reč je, kako tvrde, o uzorku od 20 grama koji je bio namenjen u promotivne svrhe.
 
"Taj uzorak smo dobili iz Austrije i pošto je utvrđeno da on sadrži arsen u većim koncentracijama od one koja je dozvoljena prema domaćim propisima (ali je dozvoljena prema standardima Evropske unije), odustali smo od dalje analize i nismo ni nameravali da to prodajemo", kaže brend menadžerka "Alce" Marija Đorđević i dodaje da je u medijima pogrešno objavljeno da je kašica u prodaji, što je uznemirilo roditelje, kupce ovih proizvoda.
 
Povodom vesti o navodno povišenim nivoima arsena u HiPP kaši od pirinča, ova kompanija se oglasila saopštenjem u kojem se navodi da ni u jednom trenutku nije postojao zdravstveni rizik po bebe i malu decu. Celo saopštenje možete pročitati na sajtu B92.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • student

    04.03.2017 13:16
    Svaku analizu u zadnjih desetak godina ova drzava je radila na zapadu ( jer nemamo adekvatne laboratorije) . Otkud sada odjednom da smo mi ti koji radimo analize i to po strozijim parametrima od EU ???
  • Marko

    04.03.2017 12:06
    More... ceo asortiman hitno na analizu. Kad je mogao Swisslion mogu i ovi iz 'monarhije'

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija