Lokalnim samoupravama pola milijarde za podršku roditeljstvu

Vlada Srbije raspisaće danas javni poziv za dodelu bespovratnih sredstava lokalnim samoupravama za finansiranje mera populacione politike, piše "Politika".
Lokalnim samoupravama pola milijarde za podršku roditeljstvu
Foto: Pixabay
U budžetu je obezbeđeno 500 miliona dinara za sufinansiranje do 80 odsto ukupnih troškova za mere koje se odnose na ublažavanje ekonomske cene podizanja deteta, usklađivanja rada i roditeljstva, snižavanja psiihološke cene roditeljstva, promociju zdravlja i reproduktivnog zdravlja, borbu protiv neplodnosti, kao i populacionu edukaciju, navodi list. 
 
Pravo učešća imaju sve opštine pojedinačno, ili više njih udruženo iz istog regiona, koje će zajednički moći da sprovode mere populacione politike. 
 
Uslov je da jedinice lokalnih samouprava već u sopstvenim budžetima imaju predviđena sredstva za sprovođenje predloženih mera, da imaju telo ili osobu zaduženu za pitanja demografije ili populacione politike, kao i da su predložene mere u skladu sa konkursom. 
 
Maksimalni iznos koji može biti dodeljen lokalnoj samoupravi koja podnosi prijavu samostalno je 10 miliona dinara. Ukoliko prijavu podnose zajednički do tri jedinice lokalne samouprave, maksimalni iznos je 75 miliona dinara, a 100 miliona ako prijavu podnose četiri ili više opština iz istog regiona.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Roki 7

    21.05.2018 13:05
    Evo, kum i ja ćemo...
    Evo, Mile i ja otvaramo Agenciju, zaposlićemo snaju i neko društvo iz starog kraja, pa ćemo da radimo čisto evropski Projekat za podršku roditeljstvu.
    Ma, razrađena studija do kraja.
    Za tu sitnicu, napalaćujemo tričavih 300 miliona dinara, za projekat, kao originalnu ideju.
    A čini mi se, da imamo planove i za ostale milione namenjene za to.
    Kao i uvek, kako to bude kod nas.
    Ako bude kakve finansijske kontrole, ma otići ćemo na ručak.
    Ljudi smo, dogovorićemo se.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Dodeljene nagrade "Pokretači promena"

Zahvaljujući mladima, građani u potpunosti razumeju značaj političkog delovanja i uključenja u javni prostor, rečeno je na dvanaestoj "Move.Link.Engage" konferenciji.

Ko danas ima većinu u Srbiji?

Zdravorazumski gledano, zbog nefer uslova ne samo da eventualni izbori ne bi bili regularni, već su i ispitivanja javnog mnjenja i ono što se pokazuje kao rezultat uoči tih izbora isto tako neregularni, piše Danas.