Novinaru Milanu Jovanoviću kojem je spaljen dom potrebna pomoć, traži se hitna reakcija države

Novinaru portala "Žig info" Milanu Jovanoviću, kome su u noći između utorka i srede na kuću bačeni molotovljevi kokteli usled čega je objekat potpuno izgoreo, potrebna je pomoć.
Nadležni organi moraju što hitnije da ispitaju okolnosti pod kojima je izgorela kuća Milana Jovanovića, a njegov život doveden u opasnost, poručuje Medijska koalicija.
 
"Tražimo, takođe, da policija i tužilaštvo objave detalje, koji ne ometaju istragu, a tiču se pitisaka, pretnji i nedavnog brutalnog premlaćivanja Željka Matorčevića, glavnog urednika portala Žig info. Istovremeno, zahtevamo od Vlade Srbije i lokalnih vlasti Grocke, koji se još nisu oglasili povodom jednog od najsurovijih ako ne i najsurovijih ataka na novinarsku profesiju u poslednjoj deceniji, da novinaru Jovanoviću, koji posle spaljivanja kuće privremeno boravi kod komšija, obezbede privremeni smeštaj i finansijsku pomoć", poručuju u Medijskoj koaliciji.
 
Slavko Ćuruvija fondacija pozvala je novinarske i nevladine organizacije i udruženja, sve druge organizacije i građane, da uplatom dobrotvornog priloga pomognu da se što pre skupi bar 100.000 dinara za najhitniju pomoć Jovanoviću.
 
"Najurgentniji problem je to što je 70-godišnji Milan ostao bez lekova, inhalatora i aparata za kiseonik, za koje mu je potrebno 100.000 dinara. Ima tri bajpasa i bronhijalnu astmu, zbog koje mu je aparat za kiseonik neophodan", apeluju u Slavko Ćuruvija fondaciji.
 
Načelnik Policijske stanice Grocka Radosav Šćekić juče je izjavio da policija intenzivno radi na rasvetljavanju svih okolnosti izazivanja požara u Vrčinu, u garaži Milana Jovanovića.
 
Uplatu je moguće izvršiti preko platforme donacije.rs na linku OVDE.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • za Milana

    13.12.2018 16:07
    Nadam se da će se novinarski esnaf kojem pripada Milan izboriti da mu se reši krov nad glavom i da će se naći donatori koji će to finansirati. Od države to ne očekujem jer je istraživao i pisao o korupciji SNS bagre.
    Solidarnos, reakcija i pomoć i građana je neophodna jer će se događati svim novinarima koji nisu u funkciji poltronstva SNS bagri.
  • pera

    13.12.2018 15:08
    ..
    Kako pomoc od drzave, pa drzava mu spalila kucu.
  • tomica

    13.12.2018 11:48
    Tako je to u horor sprdiji .

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija