Efektiva predlaže da se "trenutno obustave svi postupci izvršenja gde su poverioci banke i komunalna preduzeća, dok se ne reše prethodna pitanja i utvrde stvarna dugovanja dužnika, zasnovana na primeni odgovarajućih zakonskih propisa".
"Naročito da se odmah obustave izvršenja, po bilo kom osnovu, na nekretninama koje služe kao jedini dom dužnika", navodi se u ovim predlozima mera, kojih je navedeno deset.
Predlaže se da se hitno donese Zakon o ličnom bankrotstvu, "koji će biti pravičan i koji će sprečiti propast dužnika, u okviru kog bi bile uvedene socijalne karte i imovinski cenzus".
Takođe, predlaže se da se "hitno i pravično izmeni Zakon o izvršenju i obezbeđenju, tako da on prestane da tretira dužnika i članove njegove porodice kao kriminalce i lak plen poverilaca i izvršitelja".
Efektiva predlaže i da "sva komunalna preduzeća u Srbiji redefinišu svoje cene i umere ih prema stvarnim troškovima koje imaju", kao i da se smanje akcize na gorivo i na taj način utiče na cene koje su usko vezane za cenu goriva.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 2
Oliver
Dodao bih da treba uvesti i sinteticki porez na prihod gradjana, koji je u normalnim zemljama uveden kad i PDV.
Izvinjavam se sto sam Srbiju poredio sa normalnim zemljama.
Rade
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar