Na ročištu su strane u postupku iznele svoje predloge za izvođenje dokaza, o kojima će se sutkinja Vesna Božović Milošević naknadno izjasniti, kazao je za BIRN advokat Vladimir Kezić koji u ovom procesu zastupa okrivljenog Mladena Akovića.
"
Održano je pripremno ročište i sve je urađeno u skladu sa zakonom. Sudija nije imala vremena da odlučuje na ročištu o svim predlozima, tako da će o tome naknadno odlučiti. Bilo je nemoguće da odluči o svim tim predlozima danas", kazao je Kezić, a prenosi
javno.rs.
Prvo pripremno ročište, na kojem svaka stranka objašnjava kakvim dokazima raspolaže i iznosi procene o tome koliko će vremena biti potrebno za njihovo izvođenje, bilo je zakazano za decembar 2017. godine.
Pripremna ročišta bila su odlagana pet puta.
Optužnica koja je potvrđena još u maju 2017. godine tereti okrivljene za krivična dela prevare, pranja novca i zloupotrebu položaja odgovornog lica.
U optužnici se opisuje niz transakcija iz 2010. godine između fantomskih firmi, navodno osnovanih radi pranja novca i izvlačenja sredstava iz budžeta, i 10 preduzeća koja stvarno posluju na tržištu.
Petorica optuženih terete se za krivično delo pranje novca, a na teret im se stavlja i krivično delo prevara, jer su, kako se navodi, Dragoslav Joksimović, Nemanja Perić i Aleksandar Jović osnovali pomenuta fantomska preduzeća na osnovu falsifikovanih ličnih karata.
Među njima je i "Asomakum", koji je osnovan na ime navodnog fiktivnog vlasnika Andreja Vučića, brata Aleksandra Vučića, koji je te 2010. bio zamenik predsednika Srpske napredne stranke.
U velikoj policijskoj akciji 10. aprila 2015. uhapšena je grupa osumnjičenih da su krađom identiteta osnovali sedam fantomskih firmi, među kojima je i "Asomakum", registrovana na falsifikovanu ličnu kartu brata premijera Srbije.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 4
justicija sa povzom
jo
Neoplanta
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar