Stojiljković: Nismo blizu kompromisa o minimalcu

Ne vidim da smo blizu kompromisa kada je reč o minimalnoj ceni zarade, izjavio je za Fonet predsednik Ujedinjenih granskih sindikata "Nezavisnost" Zoran Stojiljković, ističući da predlozi koji se čuju od predstavnika Vlade i poslodavaca za sindikat nisu dovoljni.
On očekuje da će dogovor ići u pravcu još neozvaničenog predloga da minimalac bude povećan za šest do 10 odsto.
 
"To je ispod donje pregovaračke crte za sindikate", poručuje Stojiljković i dodaje da bi sa minimalcem ispod 32.000 ili 33.000 dinara bilo teško da se dostigne cilj da se 2021. godine izjednače minimalna zarada i minimalna potrošačka korpa.
 
"Ljubazno razgovaramo, razmenjujemo argumente, ali ne vidim da smo blizu kompromisa", kazao je Stojiljković i dodao da postoji volja da se minimalac poveća, ali da to nije dovoljno.
 
Ministar rada Zoran Đorđević rekao je juče da očekuje postizanje kompromisa kada je reč o minimalcu i za petak najavio sastanak radne grupe koja se bavi tim pitanjem.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Siki.Ns

    28.08.2019 18:33
    Ahahahahahahaha,dok se vi dogivorite ovde nece biti nikoga.Laku noc.
  • Radnik

    28.08.2019 18:27
    Najveći problem Srbije
    I dođe tako neki ministar Đorđević, vozač mu parkira auto, koji sasvim sigurno nije Fiat,
    a tu mu je negde možda i obezbeđenje, dakle svita ljudi plaćenih pd nas....

    I dođe da nam kaže:

    - "Kako su u državi Srbiji - najveći problem radnici sa minimalnim mesečnim primanjima."
  • dragan perković

    28.08.2019 17:29
    Ah
    A minimalna penzija do 10.000 d.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija