Upao u školu i pucao iz automatske puške, savladao ga profesor
Jedan muškarac upao je u srednju školu u Velikoj Plani i pucao iz automatske puške.
Foto: Pixabay (ilustracija)
U pucnjavi niko nije povređen.
Kako je saopštio MUP, policajci su uhapsili G.T. (46) iz okoline Velike Plane, osumnjičenog da je danas upao u Srednju ekonomsko-ugosititeljsku školu "Vuk Karadžić" u Velikoj Plani i ispalio dva hica iz automatske puške u plafon.
Njega je savladao profesor iz te škole. Kako bi sprečio pucnjavu, nastavnik je u ušao u sukob sa napadačem i tom prilikom su ispaljena dva metka iz automatske puške.
Kako prenose Novosti, osumnjičeni je ušao u učionicu, stavio je na sto automatsku pušku, a deca su odmah telefonom pozvala razrednog starešinu Slavoljuba Stojadinovića.
Učenici su imali sedmi čas filozofije. "Istrčao sam iz sale, otišao na sprat gde je čovek upao sa puškom. Ušao sam u učionicu i video ga", kaže profesor Stojadinović.
On je opisao kako je izgledao trenutak kada je od G. T. oteo oružje.
"Počeo sam da pričam sa njim. On je u jednom trenutku okrenuo pogled ka tabli, i tada sam ja skočio na pušku. Krenuli smo da se rvemo. Uspeo sam da mu otmem oružje. Ispalio je dva metka meni pored glave, ali sam uspeo da regulišem situaciju. Policija je nakon toga došla i uhapsila ga", navodi profesor.
Prve informacije ukazuju na to da je u pitanju psihički bolesna osoba, koja je htela da napravi talačku situaciju u školi. Zbrinut je u Opštoj bolnici.
Mediji prenose da su kod G.T. pronađeni i ručna bomba, pištolj i eksploziv.
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja saopštilo je danas da je u srednjoj Ekonomsko-ugostiteljskoj školi u Velikoj Plani stanje stabilno nakon incidenta u kome je nepoznata osoba upala tokom održavanja časa i pucala u plafon učionice, kao i da muškarac koji je izazvao incident "nije učenik škole, nije roditelj i nema veze sa obrazovnim sistemom".
U saopštenju se navodi da je "nepoznati muškarac ušao u učionicu tokom šestog časa i pričao nepovezano, nakon čega je izvadio automatsku pušku i držao je na grudima, a ispod prsluka je imao još neko oružje. Učenici su bili prisutni tokom razgovora između profesora koji je držao čas i nepoznatog muškarca, ali su vrlo brzo posle dolaska dežurnog nastavnika napustili učionicu".
"Profesor fizičkog i odeljenjski starešina fizički je savladao nepoznato lice i tokom rvanja ispaljena su dva metka, dok je profesor fizičkog vaspitanja dobio lakše povere ruke, ali ne od vatrenog oružja", saopštilo je Ministarstvo.
Iz Ministarstva navode da su "organi policije postupili prema svojim nadležnostima".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Kućni pritvor za dvojicu direktora srpskih škola iz Кosovske Кamenice
13.06.2026.•
0
Negovan Vasić, direktor OŠ "Bratstvo" iz sela Strezovce i Dragan Кrstić, direktor OŠ "Desanka Maksimović" iz Кosovske Кamenice pušteni su na slobodu uz meru kućnog pritvora i obaveznog javljanja policiji.
Korupcija na graničnom prelazu: Uhapšena 23 policajca i četiri carinika, traga se za još dvoje
13.06.2026.•
24
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu danas je uhapšeno 25 osoba, dok se za još dve intenzivno traga, saopštilo je tužilaštvo.
Tepić: Brnabić se hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona
13.06.2026.•
8
Šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić kaže da se predsednice parlamenta Ana Brnabić hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona.
SB UN osudio ubistvo srpskog mirovnjaka u Libanu: Poziva na hitnu istragu
13.06.2026.•
1
Članovi Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) osudili su ubistvo srpskog pripadnika mirovne misije UNIFIL u južnom Libanu, koji je preminuo od posledica povreda zadobijenih u minobacačkom napadu 4. juna.
Istraga o ubistvu na Senjaku proširena: Tužilaštvo saopštilo nove detalje
13.06.2026.•
10
Više javno tužilaštvo u Beogradu (VJT) saopštilo je da je, 30 dana od pokretanja istrage, donelo naredbu o njenom proširenju zbog krivičnog dela teško ubistvo nad A.N. koje je izvršeno 12. maja u restoranu na Senjaku.
Đilas: Vučević dužan da plati 200.000 dinara zbog uvreda i laži
13.06.2026.•
18
Predsednik SSP Dragan Đilas saopštio je da je Apelacioni sud je potvrdio presudu Prvog osnovnog suda u Beogradu po kojoj je predsednik SNS Miloš Vučević dužan da mu zbog uvreda i laži isplati 200.000 dinara.
Štandard: U Srbiji skandali u policiji i navodne veze sa organizovanim kriminalom
13.06.2026.•
0
Srpska policija je već skrenula pažnju na sebe nasiljem nad učesnicima demonstracija protiv režima predsednika Vučića, a ubistvo na Senjaku pokazalo je da su delovi policije tesno povezani sa organizovanim kriminalom.
Gerapetritis: Članstvo Srbije u EU je neminovno, potrebno ubrzati promene u zemlji
13.06.2026.•
4
Ministar inostranih poslova Grčke Jorgos Gerapetritis izjavio je da je stav te zemlje potpuno jasan: "Ulazak Srbije kao najveće zemlje zapadnog Balkana u Evropsku uniju (EU) predstavlja geopolitičku neminovnost".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - jedno po jedno
13.06.2026.•
7
Novi 021.rs dnevni kviz je tu za vas svakog dana.
Srbija označena kao najizraženiji primer sistemskog otpora izveštavanju o ratnim zločinima u regionu
13.06.2026.•
7
Zemlje Zapadnog Balkana suočene su sa pritiscima na medije, dezinformacijama i istorijskim revizionizmom, dok je Srbija izdvojena kao "možda najukorenjeniji primer sistemskog otpora" izveštavanju o ratnim zločinima.
Komlen Nikolić o "pohvalama" Venecijanske komisije: Posledice Mrdićevih zakona neće nestati
13.06.2026.•
15
Mrdićevi zakoni, set izmena pravosudnih zakona koji je kritikovan, kako od domaće stručne javnosti tako i od institucija Evropske unije, po svemu sudeći neće još dugo ostati u pravnom poretku Srbije.
Upozorenje poljoprivrednicima: Ne paliti strniku zbog rizika od požara i oštećenja zemljišta
13.06.2026.•
3
Centar modernih veština i Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Bogutovca pozvali su poljoprivrednike da ne pale strniku i biljne ostatke na njivama.
Tužilaštvo objasnilo zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića
13.06.2026.•
7
Više javno tužilaštvo objasnilo je zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića.
Još jedan državljanin Srbije poginuo danas na motociklu u Crnoj Gori
12.06.2026.•
0
Motociklista iz Srbije M.J. poginuo je danas oko 15.40 na putu između Žabljaka i Šavnika.
Danas: Vlast razmatra dve opcije za predsedničkog kandidata, u igri i nestranačka ličnost
12.06.2026.•
52
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i Srpska napredna stranka razmatraju dve opcije za predsedničke izbore, a odluka bi mogla da bude saopštena na velikom skupu planiranom za Vidovdan u Beogradu.
Izabrana nova dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu, studenti tvrde da je reč o "režimskoj kontroli"
12.06.2026.•
5
Profesorka Medicinskog fakulteta u Beogradu Milica Bajčetić danas je zvanično izabrana za dekana te ustanove.
Komentari 25
bogdan
zanimljivo da u svom patrijotskom zanosu nikako niste spomenuli domace politicare bandite koji godinama pljackaju sopstveni narod .
jovica
.......odselite se negde, npr u zemlju snova Ameriku, ..."
s obzirom da je amerika ubedljivo prva drzava po useljavanju stranaca rekao bih da to zaista jeste zemlja snova .
Zbog cega bi se neko useljavao u drzavu koja ne valja ?
Boston
Idite
Vi koji jedva čekate bilo kakvu lošu vest pa da komentarišete ispod vesti ružno o Srbiji, odselite se negde, npr u zemlju snova Ameriku, ..."
Hvala bogu ja odlazim u februaru da se pridruzim velikom broju od milion Srba koji zive tamo .
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar