Dačić: Povlačenje priznanja Kosova je državni projekat
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, poručio je danas da sa velikom moralnom, političkom i krivičnom odgovornošću tvrdi da niko nikada iz Srbije nije uzimao novac od privatnika za kampanju povlačenja priznanja kosovske nezavisnosti.
Foto: Medija centar Beograd
On je to poručio danas, gostujući u jutarnjem programu Hepi tv, a povodom izjave članice SzS Marinike Tepić da Srbija novcem od trgovine oružjem finansira tu kampanju. "Ovo je državni projekat i sve se radi kroz institucije", rekao je Dačić.
Ministar kaže da razume da neko mrzi predsednika Aleksandra Vučića i njega, ali ne razume da toliko može da mrzi Srbiju, te da je cilj izjave Tepićeve da kompromituje taj proces na kojem Srbija radi, a to je povlačenje priznanja kosovske nezavisnosti.
Nije, dodao je, iznenađen da to čine politički predstavnici Albanaca s Kosova, ali ističe da nije očekivao da to neko radi u Beogradu. Reč je, kaže, o državnom projektu koji je Srbiji doneo velike rezultate, a sada se postavlja pitanje treba li tu akciju nastaviti ili ne.
U prilog tome Dačić je izneo podatak da je pre pokretanja ove kampanje povlačenja priznanja bilo 113 zemalja koje su priznale kosovsku nezavisnost, a da ih je danas 93, što znači da je do danas 17 zemalja povuklo odluku o priznanju, a još tri su, kazao je, u nekoj vrsti fluidnog stanja, - Egipat, Dominikanska Republika i Peru.
Za UN je potrebno najmanje 97 glasova zemalja, što, ističe Dačić, znači da je ova akcija Srbije već srušila plan Prištine. "Očigledno je da je cilj ove brutalne laži Marinike Tepić kompromitacija ovog državnog projekta i sada se ceo manevar i arsenal lažnih optužbi praktično prebacio u Beograd", naveo je Dačić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vučić: Država će koliko može pomoći Ziđinu da reši problem zadražavanja bakra na granici u SAD
18.06.2026.•
20
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će država pomoći kompaniji Srbija Ziđin Koper koliko može, nakon što su SAD izdale nalog o zadržavanju bakra i proizvode od njega koje proizvodi ova kompanija.
Troje tužilaca vraćeno u Tužilaštvo za organizovani kriminal
18.06.2026.•
3
Svi tužioci koji su zbog Mrdićevih zakona bili povučeni, vraćeni su u Tužilaštvo za organizovani kriminal odlukom Visokog saveta tužilaštva na današnjoj vanrednoj sednici.
Insajder: Saša Vuković tvrdi da je u samoodbrani pucao u Nešovića
18.06.2026.•
13
Saša Vuković Boske je na saslušanju u tužilaštvu, koje je sam tražio, priznao da je ubio Aleksandra Nešovića Baju, ali tvrdi da je to počinio u samoodbrani.
Završena sednica Skupštine, nastavak sledeće nedelje
18.06.2026.•
2
Poslanici Skupštine Srbije završili su rad nešto pre 18.00, a sednica će biti nastavljena u utorak, 23. juna.
Kompanija EXPO 2027 deliće đacima školski pribor i opremu u školama
18.06.2026.•
29
Učenici svih 1.275 osnovnih škola u Srbiji dobiće od preduzeća EXPO 2027 pribor za školu, a biće brendirani tako da se na njima nalaze logo kompanije, ali i maskote Rastko i Milica.
Milivojević: Vučić ne želi da rizikuje sa parlamentarnim izborima, nudi predsedničke koje niko nije tražio
18.06.2026.•
3
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ne želi da rizikuje sa vanrednim parlamentarnim izborima, jer bi gubitak tih izbora značio i gubitak vlasti, izjavio je politikolog Cvijetin Milivojević.
Ministarstvo informisanja zabrinuto zbog napada na Matića, traži da nadležni preduzmu sve mere
18.06.2026.•
1
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija Srbije izražava zabrinutost povodom navoda o napadu na novinara i člana Stalne radne grupe za bezbednost novinara Verana Matića.
Objavljeni preliminarni rezultati završnog ispita za osmake
18.06.2026.•
0
Ministarstvo prosvete saopštilo je da su preliminarni rezultati završnog ispita za osmake objavljeni, u 15 časova, na portalu Moja srednja škola.
Šef Viz era: "Ako nas ugase, avio-karte koštaće pet do 10 puta više"
18.06.2026.•
14
Gašenje baze avio-kompanije Viz er u Srbiji moglo bi do deset puta da uveća cene karata, izjavio je šef korporacija te kompanije Andraš Rado.
Student: Imaćemo kandidata za predsedničke izbore, ako budu raspisani
18.06.2026.•
25
Student Čeda Aleksić istakao je da studentski pokret razmatra mogućnost raspisivanja predsedničkih izbora o kojoj se govori u javnosti, te da bi u tom slučaju imali svog kandidata.
DRI: U domovima za stare utvrđen rad bez licenci, manjak obučenog kadra i slab nadzor
18.06.2026.•
9
Državna revizorska institucija (DRI) utvrdila je brojne nepravilnosti u radu domova za smeštaj odraslih i starijih osoba sa invaliditetom u Srbiji, te ukazala na brojne propuste države i ustanova socijalne zaštite.
MUP apeluje na građane: Ne palite travu i pažljivo rukujte plamenom
18.06.2026.•
3
MUP je uputio apel svim građanima da ne pale travu, nisko rastinje i otpad na otvorenom prostoru, da pažljivo rukuju otvorenim plamenom i ne ostavljaju izvore paljenja koji mogu izazvati požar.
Gašić o uhapšenom za pet tona marihuane: Jeste bio naš odbornik, ali to nije bio državni posao
18.06.2026.•
11
Ministar odbrane i funkcioner Srpske napredne stranke Bratislav Gašić izjavio je da je "izmišljena priča i notorna laž" da je neko rekao da je zaplena pet tona marihuane u selu Konjuh bila "državni posao".
Za članstvo u EU glasalo bi 56 odsto građana Srbije, ali ima puno pesimista: Šta pokazuje novo istraživanje
18.06.2026.•
40
Prema novom istraživanju, za članstvo Srbije u Evropskoj uniji glasalo bi 56,4 odsto građana. Ulazak u EU najviše podržavaju visokoobrazovani, a podrška opada sa nižim nivoom obrazovanja.
Vlada Srbije utvrdila predlog Zakona roditelj-negovatelj
18.06.2026.•
0
Vlada Srbije utvrdila je Predlog Zakona roditelj-negovatelj, koji predviđa socijalnu pomoć roditeljima koji brinu o deci kojoj je neophodna celodnevna nega i podrška.
Roditelji dečaka koji je počinio masakr u Ribnikaru osuđeni na ukupno 17,5 godina zatvora
18.06.2026.•
10
Viši sud u Beogradu osudio je V. K, oca maloletnog dečaka okrivljenog za masovno ubistvo u OŠ "Vladislav Ribnikar" na 14 godina i šest meseci zatvora, a majku dečaka M. K. na dve godine i 11 meseci zatvora.
Novosadski tužilac: Stiče se utisak da se umanjuje uloga Milića u slučaju ubistva na Senjaku
18.06.2026.•
6
Iz saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu stiče se utisak da se uloga bivšeg šefa beogradske policije Veselina Milića umanjuje u slučaju ubistva u restoranu "27" na Senjaku.
Komentari 5
Sizif
Pa i da sve zemlje koje su priznale Kosovo odustanu od priznanja, ONO SE NE MOŽE VRATITI - to zna i on.
Pa brojanje kola na raskrsnici je časniji posao i sa više smisla.
Ovo je posao "trlja baba lan, da joj prođe dan". U ovom slučaju život. Jedino se troši novac - naš, nečiji...
Drzavni pos'o
Patriota
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar