Upravo u tom kraju je Raša Popov proveo veći deo života i to jeste razlog zbog čega je ovde dobio svoj plato i skulpturu.
Autor skulpture je Boris Deheljan, a napravljena je od matica, šrafova i raznih čeličnih elemenata.
Glavni gradski urbanista Marko Stojčić rekao je da je plato urađen na inicijativu građana, stanovnika okolnih zgrada.
"Ovde je, kao što se svi verovatno i sećaju, bilo dosta neugledno, sa neuglednim kioscima. Građani su inicirali da se ti kiosci poruše i izgradi neki novi javni prostor, što smo mi i uradili", rekao je Stojčić za TV Prva.
Na platou površine oko 2.700 kvadrata je novi, otvoren prostor, sa dosta travnate površine, 30 novih stabala, žardinjerama i 27 klupa.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Vlada Srbije donela je odluku da minimalna cena rada od 1. januara 2027. godine bude povećana za 9,2 odsto, odnosno da minimalna zarada dostigne 600 evra.
Skupština Srbije počeće danas, 24. avgusta vanredno zasedanje, a na dnevnom redu naći će se 59 tačaka, od kojih je prva predlog rebalansa budžeta za ovu godinu.
Sindikat sudske vlasti saopštio je da je vlast prerano, suprotno mišljenju Venecijske komisije, tri zakonska predloga iz oblasti pravosuđa stavila na dnevni red predstojeće sednice Skupštine Srbije.
Nova školska godina u osnovnim školama u Srbiji počinje u utorak, 1. septembra, a biće završena 11. juna za učenike od prvog do sedmog razreda, navedeno je u Prosvetnom kalendaru.
Automobili na izlaz iz zemlje najduže čekaju na prelazu Horgoš 2, gde zadržavanja traju po sat vremena, isto koliko na ulaz čekaju kod Gradine (Bugarska), ukazuju podaci granične policije.
Nacrt zakona o javno-privatnom partnerstvu (JPP) i koncesijama ne rešava ključne probleme u toj oblasti koji su uočeni tokom primene važećih propisa, iako sadrži određena poboljšanja, objavila je Transparentnost Srbije.
Advokat Nikola Lakić izjavio je da bi zbog požara u Deliblatskoj peščari tužilaštvo, umesto što preti hapšenjem građana, trebalo da procesuira predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ministra policije Ivicu Dačića.
Eparhija šabačka zatražila je od udruženja "Da se zna" da otkaže Prajd karavan koji je najavljen za sledeću nedelju u Šapcu i Loznici uz tvrdnju da bi ti skupovi mogli da dovedu do nepotrebnih podela, napetosti i sukoba.
Ministarstvo unutrašnjih poslova ponovo je upozorilo građane na sve učestalije telefonske prevare u kojima se počinioci predstavljaju kao lekari i saopštavaju da je njihov član porodice doživeo saobraćajnu nezgodu.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da odluku o traženju pomoći za gašenje požara ne donosi ni predsednik države, niti predsednik Vlade, već se to radi na predlog Sektora za vanredne situacije.
Zakon o stanovanju i održavanju zgrada u Srbiji primenjuje se već skoro 10 godina i, umesto predsednika kućnog saveta, doneo nam je profesionalnog upravnika zgrade.
Komentari 1
/
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar