Prema nezvaničnim informacijama, u eksploziji je poginuo jedan radnik firme "Ening energetika", a jedan je teško povređen. Lakše je povređen jedan radnik televizije.
Kako je rečeno u službi beogradske Hitne pomoći, jedna povređena osoba prevezena je u odeljenje za reanimaciju Urgentnog centra.
Do eksplozije je došlo nešto pre 10 sati ujutru, dok su radnici iz automobila iznosili boce za zavarivanje.
Trebalo je da radnici otklone kvarove na sistemu za klimatiziciju u zgradi RTS-a.
Od siline eksplozije uništeno je nekoliko službenih automobila RTS-a, a popucali su prozori na zgradi.
Na licu mesta su istražni organi koji utvrđuju uzroke eksplozije.
Je l' vi uopšte imate pojma koja i kakva boca je ekplodirala i zašto? Naravno da niko nema pojma, ali su svi odma politikolozi i pljuvači!
Boca može da prođe hiljudu testova, pa ipak da dođe do neželjenog. Šta mislite varioci su tako plaćeni, samo zato što "lepo vare"?
Alo botine! Da vam AV ponudi sendvič, ali sa evrima, svi biste preleteli u njegove botine. Ovako lajete nad leševima radnika. Još imate m*da da pljujete one koji još jedini i zapravo nešto rade u ovoj državi. Svi ostali lelem*daju i pljuju.
More mrš, bagro salonska! Sve bi vas u rudnik i bacio ključ. Tolko.
Zamolio bih Ministarstva za energetiku i rudarstva da preduzme energične mere za sigurnost sa radom sudovima pod pritiskom, gde pripadaju i boce za gas. Mora se sprečiti svaka manipulacija ovom tehnikom na uštrb lludi i opreme, a zarad nečiji profit i interes. Ovakve stvari ranije nisu se dešavale, a sada je XXI vek i stradamo iz neznanja nediscipoline i korišćenja neispravne agregate i uređaje. Na kraju, iskreno saučešće rodbini nastradalom, a povređenim želim brzi oporavak uz nadu da je to zadnji takav nesrećni slučaj. Nadzorni organi i vlasti opametite se da nam se ovakvi slučaji, bez pardona, ne događaju, ljudski i odgovorno vas molim. Ovo sam napisao kao dugogodišnji stručnjak i naučnik iz ove oblasti i na sreću zavreme moga rada nisam imao, na sreću, takve ekcese.
U jutrošnjoj eksploziji bocena parkingu RTS-a u Aberdarevoj dok su iz automobila iznosili boce za zavarivanje jedan radnik je nastradao, advojica su teško povređen. Ako u pomenutim slučajevima manjka stručnost, laboratorije, biznis kao (naj)“viša” sila, što se tiče sudova pod pritiskom i boca za gas, stručnost ne manjka u Srbiji, ukoliko se uopšte pita, a za edukaciju korisnika i korektne kontrole boca, sudova pod pritiskom i kotlova svih vidova treba neko da povede brigu. Ranije to je bila Inspekcija parnih kotlova i sudova pod pritiskom, a sada izgleda niko nije nadležan. Pitam se šta bi trebalo da se desi pa da se tehnički trgnemo, da se kontrolišu boce i da ne budu potencijalne mine, a uz to i da edukujemo korisnika kako da rukuju sa bocama za gas, bojlerima za toplu vodu itd? Eksplozija plinskih boca često se dešae va u našim domaćinstvima, nanoseći povrede ljudi i izaziva velike materijalne štete. Nadležni organi mora da se pozabave ko i kako kontroliše ispravnost boca i da se neispravne boce i sigurnosne ventile izbace iz upotrebe. Sledeće, da se izvrši edukacija korisnika predavanjima ili štampanim dokumentima. Sve su akcije jeftinije od načinjene štete i ugrožene ljudske živote. Ranije je republička inspikcija kontrolisala sudove pod pritiskom direktno pod nadzorom inspektora. Sada je to prepušteno nekim snagama pitanje dali su osposobljene za takav vid poslova ili je to prepušteno stihiji.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Stranka slobode i pravde mogla bi da podrži studentskog kandidata za predsedničke izbore - ukoliko to ne bude Milo Lompar, rekla je potpredsednica SSP-a Marinika Tepić.
Više javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda da raspiše poternicu za N.K. zbog sumnje da je 22. juna ubio D. V. i ugrozio još četiri osobe u ugostiteljskom objektu na Voždovcu.
Sve i kada bi bilo apsolutno tačno da je simulirana upotreba zvučnog topa, simulacijom nečega ne možete da izvršite ni krivično delo terorizma, ni krivično delo oružane pobune, ni napada na ustavno uređenje.
Incidenti tokom studentskih i građanskih protesta pokazali su sistemski obrazac nasilja policije tokom 2025. godine i prekomernu upotrebu sile prema mladima.
Kompanija Ekspo 2027 danas je, reagujući na navode o zastrašivanju i ometanju novinara Centra za istraživačko novinarstvo ispred sedišta te kompanije, saopštila da prema njihovim saznajima nije bilo nedoličnog ponašanja.
Redovni član SANU i profesor Hemijskog fakulteta u Beogradu Radomir Saičić izjavio je da je "svima jasno" da je vlast 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i svih okupljenih građana.
Kompanija "Er Srbija" je uvela prvi "Door Trainer" za avione erbas A319 i A320, kojim se omogućava realistično i bezbedno uvežbavanje procedura rukovanja vratima aviona, kako u redovnim operacijama, tako i u vanrednim.
Miodrag Marković, zamenik glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, najavio je da će u slučaju upotrebe "zvučnog topa" na studentsko-građanskom protestu procesuirati četiri grupe ljudi.
Tokom održavanja skupa Srpske napredne stranke od petka 26. juna od 4 sata ujutro do 29. juna do 4 sata ujutro, doći će do zatvaranja za saobraćaj pojedinih ulica u Beogradu.
Nezavisno udruženje novinara Srbije izrazilo je zabrinutost zbog incidenta koji se dogodio 23. juna ispred sedišta kompanije Ekspo u Beogradu, kada su tri nepoznata muškarca prišla novinarima CINS-a.
Udruženje "Moja Srbija" uputilo je danas novi dopis ministru turizma i omladine Huseinu Memiću i zatražilo je da se odmah puste u opticaj vaučeri za odmor u Srbiji.
Komentari 13
Podbarac
Boca može da prođe hiljudu testova, pa ipak da dođe do neželjenog. Šta mislite varioci su tako plaćeni, samo zato što "lepo vare"?
Alo botine! Da vam AV ponudi sendvič, ali sa evrima, svi biste preleteli u njegove botine. Ovako lajete nad leševima radnika. Još imate m*da da pljujete one koji još jedini i zapravo nešto rade u ovoj državi. Svi ostali lelem*daju i pljuju.
More mrš, bagro salonska! Sve bi vas u rudnik i bacio ključ. Tolko.
Dr Milanče Mitovski
Dr Milanče Mitovski
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar