Pripadnici policije, Bezbednosno informativne agencije i Tužilaštva za organizovani kriminal zaplenili su veću količinu oružja u tajnoj sobi u kući u beogradskom naselju Ritopek koju je koristila grupa Veljka Belivuka, saopštio je MUP.
"U toj 'kući strave' pronađena je tajna soba, do koje smo došli nakon razgovora sa pripadnicima te grupe. Tajna prostorija je vrlo vešto i efikasno sakrivena, do nje možda ne bismo došli da nije bilo onih koji su bili spremni da podele tu informaciju sa nama", izjavio je ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin.
Kako kaže, tu je, između ostalog, pronađeno deset kilograma eksploziva.
"U tu kuću dovođeni su ljudi koji su na najsuroviji i najmonstruozniji način ubijani. Pronašli smo zastrašujuće veliku količinu naoružanja, više od 10 kilograma raznih vrsta eksploziva. U toj prostoriji smo pronašli i industrijske mašine za mlevenje mesa, za mlevenje kostiju. Pripadnici naših forenzičkih timova rade na istraživanju bioloških tragova kojih ima u velikoj količini", naveo je Vulin.
On je napomenuo da javnost ne treba da dozvoli da bilo ko pokuša da relativizuje to što je pronađeno i što se otkriva i da niko ne pokušava da ovo predstavi kao politički ili navijački obračun.
"Ovo je obračun sa najozbiljnijom organizovanom kriminalnom grupom još od 'Zemunskog klana'. Ovo je obračun sa ljudima koji su na najmonstruozniji način ubijali druge ljude, ovo je obračun sa ljudima koji su imali takvu količinu naoružanja i eksploziva, da su bili u stanju da vode pravi sukob gotovo i sa državom", rekao je Vulin.
Kako je rekao, ne isključuje se mogućnost da u kući u Ritopeku još ima takvih prostorija.
Podsećamo, Veljko Belivuk, zvani Velja Nevolja, Marko Miljković i drugi osumnjičeni da su pripadnici organizovane kriminalne grupe koja se tereti za ubistva, otmice, prodaju droge i iznude, uhapšeni su početkom februara. Policija je navela da je grupa bila dobro organizovana i krila se iza navijačke frakcije Partizana koju je predvodio Belivuk.
Čekaj, za tebe je ovo "neuobičajeneo" !? Pa gde ti živiš - u staklenom kavezu sa zlatnim rešetkama, pa te krane srebrnom kašikom ili u Srbiji, tj. na Balkanu !?
Šta misliš da su sve one "paramilitarne" grue i grupice, samo delo bivše države i da sad kada više nema rata nema ni njh ? Pa Arkanovci su isto "prvo" bili navijači...
Obaška sve to oružje, di je? Kad su se vratili kućama, odneli ih u miliciju ili šta?
Sa druge strane, dobar mobilni na ulici košta oko 500 Evra, a puškomitraljez (ne kalašnjikov), do 300, a može i manje, ako je na veliko.
Pri tom kroz našu državu prođe dnevno oko 1-2 tone (i slovima TONE!) kokaina i heroina. Da l' znaš koliko je to novaca? A pritom samo naš grad Novi Sad troši oko 2-3 kile, dnevno. E. pa te "dve-tri" su zapravo "plata" za transport.
A međ' "transporteima" ima i nekih uniformisanih... Šta će im droga - trebaju im novci! A da l' si nekad čuo za policijski "dop"? I kako ide isplata - "dobiju" svaki mesec na prognozi ili lutriji - čemu tolke kockarnice?
E sad šlag na tortu: Kako napreduju u karijeri, tako im je parče kolača veće, a neki su u službi, a i u tranzitu več 2-3 decenije!
Covek napise u komentaru da treba da odgovaraju i oni ko su im to omogucili ma ko to bio i SNS-ovi botovi lupaju minuse. Sta je, svesni ste da posredno radite za organizovanu kriminalnu grupu koja melje ljude. Dobro je
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
AikBank, najveća domaća privatna banka u Srbiji, donirala je 65.000 evra humanitarnoj organizaciji SOS Dečija sela za podršku ranjivim grupama i osnaživanje porodica u krizi.
Ambasada Srbije u Karakasu saopštila je da, prema saznanjima kojima raspolaže, u zemljotresima koji su pogodili Venecuelu među srpskim državljanima i licima sa dvojnim državljanstvom nema stradalih niti povređenih.
Narodni poslanici usvojili su danas 32 tačke dnevnog reda sedmog vanrednog zasedanja Skupštine Srbije, među kojima su i izmene i dopune seta pravosudnih zakona koji su prethodno usvojeni na predlog Uglješe Mrdića iz SNS.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici Odluku o obrazovanju pregovaračkog tima za vođenje pregovora sa Evropskom komisijom za uključivanje Srbije u evropski režim "U romingu kao kod kuće".
Maturanti odeljenja IV-6 niške Gimnazije "Bora Stanković" 38.000 dinara prikupljenih za poklon razrednoj starešini donirali su Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti Gornja Toponica.
Jerg Heskens savetuje Aleksandra Vučića već 13 godina, a plaća ga nemačka vlada, što otvara niz ustavnih, zakonskih i političko-bezbednosnih pitanja, piše BIRN.
Srpska zastava koja će se nositi u subotu na mitingu Srpske napredne stranke "Srbija, jedna porodica", biće skoro duplo duža od visine Ajfelove kule, najveća je takva zastava i nosiće je hiljade ljudi.
General u penziji Momir Stojanović kaže da aktuelni pozivi u policiju, pretresi stanova i oduzimanje opreme javnih ličnosti i građana povodom "zvučnog topa" pokazuje rešenost režima da "svoju vlast brani po svaku cenu".
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću uglavnom veruje 30,7 odsto građana, dok 63,8 odsto kaže da mu uglavnom ne veruje, a 5,5 odsto nema odgovor na to pitanje.
Meteorolog Nedeljko Todorović rekao je da će se visoke temperature zadržati i narednih dana, do 1. jula, nakon čega nas očekuje osveženje, ali temperature neće biti mnogo niže u odnosu na trenutne.
Merne stanice širom Srbije su tokom 2025. godine beležile u proseku 104 dana sa prekoračenjem dozvoljene koncentracije sitnih čestica PM2,5, dok EU cilja da od 2030. godine bude najviše 18 takvih dana.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je večeras da LRAD uređaji u Srbiji nikad nisu korišćeni, što su, kako je naveo, potvrdili i američki proizvođači LRAD-a.
Komentari 23
@Ilija
Mislite na ove sa slika što ih ministar postrojio za fotografisanje u uniformama sa automatskim puškama?
Podbarac
Šta misliš da su sve one "paramilitarne" grue i grupice, samo delo bivše države i da sad kada više nema rata nema ni njh ? Pa Arkanovci su isto "prvo" bili navijači...
Obaška sve to oružje, di je? Kad su se vratili kućama, odneli ih u miliciju ili šta?
Sa druge strane, dobar mobilni na ulici košta oko 500 Evra, a puškomitraljez (ne kalašnjikov), do 300, a može i manje, ako je na veliko.
Pri tom kroz našu državu prođe dnevno oko 1-2 tone (i slovima TONE!) kokaina i heroina. Da l' znaš koliko je to novaca? A pritom samo naš grad Novi Sad troši oko 2-3 kile, dnevno. E. pa te "dve-tri" su zapravo "plata" za transport.
A međ' "transporteima" ima i nekih uniformisanih... Šta će im droga - trebaju im novci! A da l' si nekad čuo za policijski "dop"? I kako ide isplata - "dobiju" svaki mesec na prognozi ili lutriji - čemu tolke kockarnice?
E sad šlag na tortu: Kako napreduju u karijeri, tako im je parče kolača veće, a neki su u službi, a i u tranzitu več 2-3 decenije!
Gde ti živiš, Đorđe? Tolko.
Umirem od smeha
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar