Veštačenjem je potvrđeno da se u mašini za mlevenje mesa iz kuće koja je pripadala klanu Veljka Belivuka i Marka Miljkovića u beogradskom naselju Ritopek, nalazi više DNK uzoraka različitih žrtava.
Ministar policije Aleksandar Vulin kaže da nijedan zločin klana Belivuk - Miljković neće ostati nerasvetljen.
"Nakon što smo u kući strave u Ritopeku pronašli tajnu prostoriju u kojoj se osim oružja i eksploziva nalazila industrijska mašina za mlevenje mesa, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i Tužilaštva za organizovani kriminal definitivno su potvrdili da se u toj mašini nalazilo više DNK različitih žrtava ovog klana", naveo je ministar policije Aleksandar Vulin.
Prema njegovim rečima, ova grupa ljude je mučila, ubijala i na kraju na najstrašniji način mlela njihove ostatke da bi ih dalje uništila i razbacala.
Podsećamo, Veljko Belivuk, zvani Velja Nevolja, Marko Miljković i drugi osumnjičeni da su pripadnici organizovane kriminalne grupe koja se tereti za ubistva, otmice, prodaju droge i iznude, uhapšeni su početkom februara.
Policija je navela da je grupa bila dobro organizovana i krila se iza navijačke frakcije Partizana koju je predvodio Belivuk.
A kako dolazi do formiranja krimjnalnih grupa, a da to ne znaju službe bezbednosti?
Onda te službe ne rade kako treba...
Mislim da je ovom narodu po prilično pun...kofer takvig "grupa"...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kod Spomenika streljanim đacima i profesorima u kragujevačkom parku Šumarice danas će manifestacijom "Veliki školski čas" biti obeležena 84. godišnjica tog zločina nemačkog okupatora tokom Drugog svetskog rata.
Srbija je 2024. godine imala 6,59 miliona stanovnika, što je oko 37.000 manje nego prethodne godine, dok je prosečna starost stanovništva dostigla 44 godine.
U tekstu rezolucije o Srbiji koja će danas biti izneta pred Evropski parlament, ističe se jasna podrška studentima, njihovim protestima i zahtevima, pre svega za izborima,
Grupa studenata u blokadi Državnog univerziteta u Novom Pazaru stigla je večeras u Mrčajevce, nedaleko od Čačka i time završila peti dan pešačenja prema Novom Sadu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da je sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom razgovarao o ključnim energetskim pitanjima, uključujući snabdevanje gasom u budućnosti i delovanje mađarske kompanije MOL.
Iznenađuje i frapira koliko je Srbija pasivna što se tiče rešavanja problema NIS-a, te ćemo opet ući u zimu i benzin prodavati na ulici, izjavio je Srećko Đukić, nekadašnji ambasador Srbije u Belorusiji.
Stav Saveta Evropske unije da uvoz ruskog gasa u zemlje EU treba da bude zabranjen od 1. januara 2026, uključujući tranzit kroz EU u treće zemlje, predstavlja katastrofalnu odluku za Srbiju, kaže ministar Siniša Mali.
Novinari Mileva Malešić i Đorđe Vlajić biće kandidati novinarskih udruženja za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM), saopštilo je Udruženje novinara Srbije (UNS).
Poslanici Skupštine Srbije,, u popodnevoj raspravi o više zakona o zaduženju Srbije, nastavili su polemiku, često van dnevnog reda, o tome kada je građanima bilo bolje, da li u vreme bivše ili sadašnje vlasti.
Protest ispred Vlade Srbije biće održan u sredu, 22. oktobra, zbog neusvajanja zakona "roditelj-negovatelj", u organizaciji studenata u blokadi Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu.
Grad Leskovac je danas i zvanično proglašen za Prestonicu kulture Srbije za 2026, zahvaljujući čemu će u niz projekata i programa biti ukupno uloženo 565 miliona dinara, rečeno je danas u Leskovcu.
Železnički stručnjaci iz Srbije učestvuju na konferenciji o brzim železnicama, kao i o izgradnji i upravljanju srpsko-mađarskom prugom Beograd-Budimpešta za brzine do 200 km/h, koji se do 29. oktobra održava u Кini.
Studentkinja Poljoprivrednog fakulteta dala je izjavu, odnosno obaveštenje u svojstvu građanke u policiji u prisustvu advokata, u Službi za VTK povodom zahteva tužioca za VTK.
Komentari 8
Mad Hatter
Naravno da su bili, to su drzavna strasila koja su se otela kontroli.
Darko
Onda te službe ne rade kako treba...
Mislim da je ovom narodu po prilično pun...kofer takvig "grupa"...
Neoplanta
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar