Šekler: Ne razumem kolege, izašao bih iz Kriznog štaba već 100 puta
Virusolog Milanko Šekler izjavio je da bi on lično odavno izašao iz Kriznog štaba i da ne razume kolege koje to do sada nisu učinile.
"Ja bih iz Kriznog štaba izašao već 100 puta. Čini mi se da je ponižavajuće da svi oni imaju mišljenje i da ne uspeju da se izbore protiv ekonomskog dela štaba, a ekonomski deo treba da bude podređen medicinskom", ocenio je on za TV Prva.
Šekler je dodao da ekonomski deo Kriznog štaba ima zadatak da obezbedi sredstva da bi protivepidemijske mere koje predloži medicinski deo štaba mogle nesmetano da se donose i sprovode.
"Svi znamo da je vakcinacija najvažnija, to nije ništa novo, ali u Srbiji je neznanje nadmoć", zaključio je Šekler.
Podsetimo da je epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon juče nakons ednice izjavio da ne razume argumente nemedicinskog dela Kriznog štaba koji je odbio predlog da se uvede niz restriktivnih mera u borbi protiv epidemije.
On je dodao da to ne može da objašnjava, jer ni sam ne razume.
"Ne znam šta je bio protivargument, posebno za kovid propusnice. Jednostavno, ne razumem ga i mora neko drugi to da objašnjava", kazao je Kon za RTS.
Kon je naveo da je medicinski deo Kriznog štaba zatražio da se na deset dana radno vreme skrati do 17 časova i da se zabrane javna okupljanja za više od pet osoba.
"Time bismo sprečili masovna zaražavanja na masovnim događajima i pripremili bismo se za kovid propusnice koje bi trebalo da se uvedu", naglasio je on.
Kon je rekao da je medicinski deo Kriznog štaba zamolio da se javno saopšti njihov odbijeni zahtev, šta je premijerka Srbije Ana Brnabić i učinila. On je naglasio da ne razume zašto ranije nisu uvedene kovid propusnice za odlazak u ugostiteljske objekte i prisustvo masovnim događajima, iako je nađen okvir koji se ne kosi sa Ustavom Srbije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Deo studenata iz Novog Pazara dočekan u Beogradu
28.10.2025.•
0
Četiri dana pred najavljeno obeležavanje prve godišnjice pada nadstrešnice u Novom Sadu u Beogradu su organizovana dva dočeka za studente.
Mesarović: Država će pomoći radnicima fabrike Kentaur Balkans da se zaposle u Vranju
28.10.2025.•
1
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović razgovarala je sa zaposlenima fabrike "Kentaur Balkans", koja je bez najave prethodno zatvorena.
Zainteresovanost mladih za policiju rekordno niska: Prijave pale za više od 96 odsto u odnosu na 2012. godinu
28.10.2025.•
18
Zainteresovanost za posao policajca kod mladih drastično je opala u poređenju sa 2012. godinom.
Prosvetni sindikati traže sastanak sa premijerom: Povećanje plata i budžet za 2026. u fokusu
28.10.2025.•
3
Četiri prosvetna sindikata zatražila su danas sastanak s premijerom Srbije u vezi sa zaradama prosvetnih radnika i planiranja državnog budžeta za 2026, saopštili su danas ti sindikati.
MUP upozorava: 28 poginulih u saobraćaju od početka oktobra, vozači da poštuju zakon
28.10.2025.•
5
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) je objavilo danas da je od početka oktobra 28 osoba poginulo u saobraćajnim nesrećama i pozvalo građane da poštuju zakon uoči predstojećih praznika i slava.
Od 30. oktobra radovi na petlji Beograd: Vozači treba da koriste alternativne pravce do 10. novembra
28.10.2025.•
19
Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je da će se od četvrtka, 30. oktobra do ponedeljka, 10. novembra, izvoditi radovi na petlji Beograd na državnom putu I A reda broj 1.
Ministarstvo: Novi medicinski tim Vojske Srbije preuzeo dužnost u misiji EU u Centralnoafričkoj Republici
28.10.2025.•
0
Ministarstvo odbrane Srbije saopštilo je danas da je u vojnoj operaciji Evropske unije (EU) za obuku bezbednosnih snaga Centralnoafričke Republike, izvršena redovna zamena kontingenta Vojske Srbije.
Evropski sud presudio: Srbija prekršila prava Iranca pritvorenog na aerodromu u Beogradu
28.10.2025.•
1
Evropski sud za ljudska prava presudio je da je Srbija povredila pravo na slobodu i bezbednost jednog državljanina Irana.
Šapić nakon nesreće na Novom Beogradu: "Svuda gde je moguće ukinućemo skretanje ulevo"
28.10.2025.•
63
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić najavio je da će u Beogradu biti ukinuta leva skretanja gde god je to moguće, kako bi se povećala protočnost i bezbednost saobraćaja.
Uhapšen bivši pomoćnik gradonačelnika Bora zbog nameštanja tendera za nabavku kontejnera
28.10.2025.•
2
Uhapšeni su bivši pomoćnik gradonačelnika Bora N. M. (33), vlasnik privrednog društva "Eastern Office" M. B. (31) i bivši direktor privrednog društva "Resor" iz Gadžinog Hana D. M. (32).
Poljoprivrednici: Zbog pretnje ministarstva se uspaničili oni koji nisu palili njive, šta rade poljočuvari?
28.10.2025.•
4
Ministarstvo poljoprivrede zatražilo je od seoskih domaćinstava, preko sistema eAgrar, da prijave njive na kojima je zapaljen biljni otpad kako bi te parcele za kaznu bile stavljene u pasivan status.
Novi sistem kontrole od danas i na granici sa Mađarskom: Prvo jedan prelaz, pa postepeno i ostali
28.10.2025.•
10
Primena novog ulazno-izlaznog sistema EES počinje danas u 8 časova na graničnom prelazu Tompa - Kelebija.
Najskuplji stan prodat u Beogradu na vodi za 1,8 miliona evra, najskuplje garažno mesto 56.000 evra
28.10.2025.•
12
Najskuplji stan u drugom kvartalu prodat je u Beogradu na vodi za 1,8 miliona evra, kao i najskuplji kvadrat po ceni od 9.056 evra.
FOTO: Na Gradini zaplenjeno više od 55 kilograma marihuane
27.10.2025.•
2
Policija je na graničnom prelazu Gradina zaplenila više od 55,5 kilograma marihuane.
Međak: Politika vlasti u Srbiji, spoljna i unutrašnja, raspala se za poslednjih godinu dana
27.10.2025.•
9
Pravnik i ekspert evropskih integracija Vladimir Međak izjavio je da Evropska komisija neće moći da ignoriše Rezoluciju Evropskog parlamenta o polarizaciji i represiji u Srbiji.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - prilika za rekord
27.10.2025.•
11
Novi 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Građani odaju poštu porodici stradaloj u saobraćajnoj nesreći na Novom Beogradu
27.10.2025.•
0
Građani Beograda odali su večeras poštu tročlanoj porodici koja je stradala u saobraćajnoj nesreći na Novom Beogradu, u noći između subote i nedelje.
Kamioni na Batrovcima čekaju četiri sata
27.10.2025.•
2
Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije oko četiri sata.
Pritvor osumnjičenom za saobraćajnu nesreću na Novom Beogradu u kojoj je poginula porodica
27.10.2025.•
0
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana državljaninu Bosne i Hercegovine N.Đ. (24), osumnjičenom da je na Novom Beogradu izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su poginule tri osobe, a jedna teško povređena.
Vučić: Studentska lista prvi put beleži pad podrške
27.10.2025.•
108
Predsednik Srbije i član Predsedništva SNS Aleksandar Vučić izjavio je danas da novo "omnibus istraživanje" pokazuje da je studentska lista po prvi put u padu.
Komentari 21
xxx
ljubica
Nema mnogo veze čovek sa životnjama. Ali cilj vakcinisanja i lečenja životinja je da one bude zdrave dostignu odredjenu težinu i onda idu na klanje, a ne da dočekaju penziju.
nebitan
Rasa sa salasa
06.10.2021 • 11:20
Zvaničan stav naše zemlje prema pandemiji je prokužavanje. Samo što to niko nema muda javno da saopšti. Mogu da pričaju šta hoće, ali činjenice govore - prokužavanje.
Živimo u zemlji moralnih nakaza, i svakoga dana njih je sve više.
-------------------------------------------------------
Ako postoji vakcina, a narod nece da se vakcinise, vi mislite da je opravdano ekonomski unistiti zemlju da bi se zaustavilio. Nece se zaustaviti vec samo malo odloziti.
To je kao da lekari kazu i savetuju da se ne diraju odredjene zenske zarazene sifilisom i gonorejom, a neki ignorisu ta upozerenja i zaraze se, a onda dodju redovno kod lekara da se lece i jos dizu frku zasto se te zene ne lece. Lepo im receno da se ne patljaju a oni pametni. Sad da li su oni pametni ili moralne nakaze to je vec pitanje. Zavisi iz kog se ugla gleda ..
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar