Potpisnici Apela za odgovornost pokrenuli su inicijativu "Samo glasajte!", seriju video-poruka kojom pozivaju građane na masovan izlazak na birališta 3. aprila.
Apel za odgovornost iz kojeg je proistekao Sporazum za odgovornu Srbiju pokrenula je grupa javnih licnosti 27. januara ove godine sa ciljem objedinjavanja demokratskih snaga oko osam ključnih predizbornih i postizbornih principa, a Sporazumu su 17. februara pristupile stranke tri koalicije demokratske, građanske i evropske orijentacije, Moramo, Ujedinjeni za pobedu Srbije i Ajmo, ljudi.
Građanima se preko video poruka obraćaju Aida Ćorović, Dragoljub Bakić, Marko Vidojković, Rade Radovanović, Dejan Atanacković, Irina Subotić, Tamara Tripić, Zoran Erić, Jelena Lengold, Aleksandra Bosnić Đurić, Brajan Brković, Boža Andrejić, Jelka Jovanović, Nebojša Milenković i drugi.
Vizuelnu pripremu i montažu materijala uradio je Miloš Sitarica, video i audio dizajner koji živi i radi u Antverpenu.
Sve do sada objavljene spotove možete pronaći OVDE i OVDE.
hahahhaha svakako nisam mislio da izadjem na izbore u okupiranoj drzavi, a posle ovog poziva NE POSTOJI teorija u kojoj cu izaci da glasam za novog/starog slugu okupatora
Kada strani placenici ili "pravedni aktivisti", koji zive od blacenja ovog vec dovoljno napacenog naroda, savetuju da se glasa, mislim da ce to imati samo kontraproduktivan efekat.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
"Srbija će biti uz Rusiju", poruka je zvaničnika Beograda dan nakon što su Sjedinjene Države upozorile na ulogu Rusije u destabilizaciji Zapadnog Balkana.
Predizborni miting "Za Srbiju, za našu porodicu" koji Srpska napredna stranka (SNS) organizuje u Beogradskoj areni počeo je oko 16 časova muzičkim programom na kome će nastupati uglavnom izvođači narodne muzike.
Advokat Rodoljub Šabić ocenio je da slučaj u kom je policija od studenata zaplenila oko dva miliona dinara predstavlja još jedan u sve dužem spisku zabrinjavajućih primera nezakonitog postupanja policije.
Profesor na Šumarskom fakultetu Branko Glavonjić poručio je građanima da na vreme počnu sa nabavkom drvnog peleta tokom cele godine i da kupovinu rasporede po mesecima, kako bi se troškovi ravnomernije rasporedili.
Potpredsednik Pokreta slobodnih građana Aris Movsesijan ocenio je da se Srbija potezima poput posete ruskog ministra za ekonomski razvoj Maksima Rešetnjikova svesno udaljava od EU i gura u sve dublju političku izolaciju.
Socijaldemokratska stranka (SDS) donela je na današnjoj sednici Glavnog odbora odluku da pruži pomoć i punu podršku studentskim listama na lokalnim izborima koji će biti održani u 10 gradova i opština.
U domu Ane Alapić Mihajlović dani počinju uvek isto. Rutina se ne menja. Ana uvežbano presvlači svog sina, potom menja tupfere koji se nalaze ispod njegove traheostome i gastrostome, a jutarnja nega zahteva i drugo.
Lider pokreta Kreni-Promeni, Savo Manojlović, ocenio je da odluka predsednika Srbije Aleksandra Vučića da danas organizuje miting u beogradskoj Areni predstavlja pokušaj da se kontroliše prisustvo građana.
Uz svu buku koja se u regionu podigla, reklo bi se da su CM-400 pogodile svoj pravi cilj, bez potrebe da ih iko montira na MiG - propagandno delanje sa obe strane Dunava.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su u Mladenovcu M. T. (28) nakon što je u njegovom automobilu pronađeno vatreno oružje i veća količina municije.
Stranka slobode i pravde saopštila je danas da je Savet Evrope (SE) prihvatio zahteve srpske opozicije i poslaće ad hok posmatračku misiju za predstojeće lokalne izbore koji se održavaju 29. marta u 10 gradova i opština
"Vučić čini sve da očuva utisak neokrnjene snage, neophodan za zadržavanje pokolebanih birača. Odatle i borba takoreći na život i smrt čak i za najmanju jedinicu lokalne samouprave".
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova podneće krivične prijave protiv T. A. (34), K. A. (29) i D. J. (48) zbog sumnje da su putem lažne investicione platforme "OKE Green" prevarili veći broj građana za više miliona
Ispred zgrade Rektorata u Beogradu danas od 15 časova biće održana tribina na kojoj će se razgovarati o sudbini Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici.
“Upotrebna dozvola, po postojećem Zakonu o planiranju i izgradnji, u našem slučaju je isključivo birokratski korak“, pravda direktor EXPO 2027 Danilo Jerinić to što lex specialisom nije obavezno izdavanje ove dozvole.
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je za RTS da znaju ko je haker koji je izvršio krađu podataka iz korisničke baze i da je u pitanju osoba koja se nalazi "istočno od Srbije".
Daleko od očiju javnosti i bez zvučnih imena iz vlasti, u Ambasadi Češke u Beogradu potpisan je Memorandum o razumevanju između Škoda Grupe i MIND Parka u Kragujevcu o lokalizaciji proizvodnje šinskih vozila u Srbiji.
Komentari 7
au
x
ne razumem
Popravljaju se.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar