Đilas: Sa Vučićem razgovaram da bih zaštitio volju Beograđana

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas izjavio je da ga neki kritikuju što je rekao da bi razgovarao sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem.
Đilas: Sa Vučićem razgovaram da bih zaštitio volju Beograđana
Foto: 021.rs
On je dodao da ga kritikuju kao da je u pitanju privatni sastanak na kojem se nešto dogovara van institucija.
"Ako je iko napadan od strane Vučića i Srpske napredne stranke (SNS) - to sam ja. Ako je iko kritikovao vladavinu SNS - to smo moja stranka i ja. Kome ja treba da dokazujem svoj opozicioni legitimitet", kazao je Đilas za list Nova, dodajući da je Vučić rekao da je spreman da razgovara sa njim, ali i sa ostalim predstavnicima opozicije.
Lider SSP-a rekao je da građani Beograda znaju da je kao bivši gradonačelnik neko ko ne želi da oni budu taoci neprincipijalnih koalicija i da se agonija borbe za izbore oduži, te da je javno pozvao Vučića koji je i sam "svestan da niko nema većinu koja garantuje stabilnost u Beogradu".
 
Đilas je rekao da sa Vučićem "nema nikakvih dilova" i da zakon jasno kaže da u situaciji kada je broj odbornika vlasti i opozicije izjednačen, treba da budu organizovani novi izbori.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Akim

    09.04.2022 16:48
    A o zastiti miliona?
    Razgovarace on pre svega o zastiti 619 miliona I nastavku Vesicevog puta Beograda u svetlu buducnos Beograda sa okolinom.
  • Imre

    09.04.2022 14:36
    @ Telep
    Postoje institucije na papiru,pogotovo u Srbiji,koje su sluge pokorne da rade na gradjaninu pokornom.
  • milicica

    09.04.2022 12:43
    bas ti verujemo
    E moj Djilasu bas da ti poveruju samo budale. Mnogo ti dajes sebi na znacaju a ostali igraju pipirevku. Dogovor kod tebe ne postoji vec odlucujes u ime svih i za tebe je to demokratija. Nisi konsultovao ostale kad si sam predlozio Ponosa, sam biras sebe kao pregovaraca ti koji osudjujes Vucica i zameras mu da je autokrata a sta si onda ti a nisi ni na vlasti. Sram te bilo i onaj ko ti i da se ponove izbori da glas nije pri cistoj pameti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Momčilo Trajković tužio Anu Brnabić

Momčilo Trajković iz Srpskog nacionalnog veća Kosova tužio je predsednicu Skupštine Srbije Anu Brnabić zbog povrede časti, jer je 30. juna na Pinku rekla da je "zaradio milione na prodaji srpske zemlje Albancima".