DRI: Direktoru "Puteva Srbije" se isplaćuje plata veća od maksimalne dozvoljene
Javno preduzeće Putevi Srbije nije pokrenulo proceduru za raskid ugovora zbog kršenja bitnih elemenata ugovora, zaključenih sa dva distributera elektronske naplate putarine u postpejd sistemu.
Direktoru ovog preduzeća je obračunata i isplaćena neto zarada veća od maksimalne u javnom sektoru, saopštila je danas Državna revizorska institucija.
Revizori su u okviru Izveštaja o reviziji pravilnosti poslovanja Puteva Srbije u 2021. godini, koji se odnosi na putarine i zarade, ukazali da to javno preduzeće nije pokrenulo proceduru za raskid ugovora sa dva distributera, iako oni nisu obezbedili bankarske garancije adekvatnog iznosa u skladu sa ostvarenim iznosima putarine.
"Ostvareni iznosi putarine su bili veći od dozvoljenih iznosa, prema vrednostima obezbeđenih bankarskih garancija, od 1,92 miliona dinara do 78,10 miliona dinara mesečno, što nije u skladu sa ugovorima zaključenim sa ovim distributerima i odlukama o uslovima za izbor ovlašćenih distributera elektronske naplate putarine u postpejd sistemu", upozorili su iz Državne revizorske institucije.
Utvrdili su i da su Putevi obračunali i isplatili neto zaradu v. d. direktoru za 2021. godinu u iznosu većem od propisane maksimalne zarade u javnom sektoru za 194.000 dinara, "što nije u skladu sa Zakonom o utvrđivanju maksimalne zarade u javnom sektoru".
Revizori su utvrdili nepravilnosti i kada je reč o obračunu i isplati naknada za smenski rad, a Putevima su dali ukupno tri preporuke za postupanje.
"Da preduzeće obračun i isplatu zarada za rad u smenama vrši u skladu sa odredbama Zakona o radu, da internim opštim aktom uredi procedure koje se odnose na rad u smenama i način priznavanja rada u smenama zaposlenima, kao i da donese pisane politike i procedure kojima se uređuje obračun i isplata zarada, naknada zarada i naknada troškova zaposlenih", naveli su revizori.
Putevi Srbije imaju rok od 90 dana da dostave odazivni izveštaj o otklanjanju otkrivenih nepravilnosti Državnoj revizorskoj instituciji.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Motociklista vozio 234 km/h na putu gde je ograničenje 80
03.08.2026.•
6
Jedan motociklista danas je vozio brzinom 234 kilometra na čas na putu Merošina - Prokuplje gde je ograničenje brzine 80.
Vlada izdvaja novac za EXPO i beogradski metro, za kanalizaciju novca ipak nema
03.08.2026.•
7
Za beogradski metro iz republičkog budžeta je potrošeno 13,9 milijardi dinara, a za novi most preko Save 1,5 milijardi dinara, dok za centralni kanalizacioni sistem nije izdvojen novac u ovoj godini.
Registrovano udruženje "Studentska lista"
03.08.2026.•
10
Studenti u blokadi su danas objavili da je Udruženje "Studentska lista" upisano u Agenciji za privredne registre (APR).
Pretio pištoljem konobarima u Nišu
03.08.2026.•
0
Policija je u Nišu uhapsila P.K. (50) zbog sumnje da je pištoljem pretio zaposlenima u jednom ugostiteljskom objektu u tom gradu, saopšteno je danas.
Ministarstvo kulture dve godine nije dalo ni dinar za organizaciju Nišvil džez festivala
03.08.2026.•
3
Direktor Nišvil džez festivala kazao je da Ministarstva kulture drugu godinu zaredom na konkursu nije dalo ni dinar za realizaciju te manifestacije koja postoji duže od tri desenije i po kojoj je Niš prepoznatljiv.
Obustavljena istraga protiv oca jednog od optuženih za ubistvo Danke Ilić
03.08.2026.•
1
Rešenjem Apelacionog suda u Nišu pravnosnažno je obustavljena istraga protiv oca Dejana Dragijevića optuženog za ubistvo dvogodišnje Danke Ilić 26. marta 2024.
Vlasnicima objekata na Gazivodama stigli novi zahtevi za hitno uklanjanje
03.08.2026.•
8
Vlasnicima više od 10 parcela i objekata u Kovačima na Gazivodama kompanija Ibar-Lepenac dala je rok od 15 dana da "oslobode imovinu", objavio je Zubin Potok info.
Stručnjak za energetiku: Apsolutno je sigurno da će biti restrikcija
03.08.2026.•
37
Stručnjak za energetiku Miloš Zdravković izjavio je FoNetu da Srbiju očekuju ozbiljni problemi u elektroenergetskom sistemu i snabdevanju i da slede restrikcije struje.
Đedović Handanović: Opozicija i njihovi mediji plaše građane otvaranjem novih rudnika
03.08.2026.•
3
Ministaraka rudarstva Dubravka Đedović Handanović rekla je danas da opozicioni političari i, kako je navela, njihovi mediji, vode kampanju o otvaranju novih rudnika, preseljenju ljudi i uništavanja dela Srbije.
Vučić: Neko živi za Severinu, a ja živim za svoj narod
03.08.2026.•
28
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas na Јanjske Otoke kod Šipova u Republici Srpskoj, odakle nastavlja trodnevnu posetu ovom bh. entitetu i Srbima u povratničkim opštinama u FBiH.
Macut nakon sastanka Kriznog štaba: I dalje bez ikakvih mera, ostaje apel građanima da štede struju i vodu
03.08.2026.•
16
Premijer Srbije Đuro Macut danas je, nakon sednice Štaba za vanredne situacije, izjavio da je situacija u ovom trenutku u potpunosti stabilna.
Nizak Dunav gasi nuklearke u Mađarskoj i Rumuniji, direktor Vinče: "Nema opasnosti, ali postoje tri problema"
03.08.2026.•
11
Nizak vodostaj Dunava doveo je do problema u radu nuklearnih elektrana u Rumuniji i Mađarskoj, jer nema dovoljno vode za hlađenje reaktora.
Direktor u Elektromreži: Snabdevanje Srbije strujom stabilno, ali apel na građane da štede
03.08.2026.•
9
Snabdevanje strujom u Srbiji je stabilno i situacija je mnogo bolja nego u regionu, a zbog dugotrajnog toplotnog talasa i niskog nivoa Dunava apeluje se na štednju i racionalnu potrošnju struje.
Beograd u 7h bio najtopliji, potom slede Novi Sad, Sremska Mitrovica i Palić
03.08.2026.•
6
Jutros u Srbiji najtoplije je u Beogradu gde je u sedam časova izmereno 27 stepeni, nakon čega slede Novi Sad, Sremska Mitrovica i Palić gde su izmerena 24 stepena.
Vozači, "naoružajte" se strpljenjem: Gužve na Gradini, Batrovcima, Horgošu, a popunjen je i međuprostor
03.08.2026.•
8
Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, putnička vozila najduže čekaju na prelazu Gradina, na izlazu iz Srbije i to oko 80 minuta.
Vučić poredi cene hleba i goriva: "Manipulacija, po ostaloj hrani smo najskuplji"
03.08.2026.•
45
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić priznao je da je gorivo u Srbiji skuplje nego u zemljama regiona, ali je uzvratio pitanjem - zašto računamo koliko košta rezervoar, a ne koliko je jedna vekna hleba?
Počinje prijava penzionera za turističke vaučere za odmor u Srbiji
03.08.2026.•
1
Podela 30.000 vaučera za odmor u Srbiji penzionerima počinje danas, 3. avgusta na šalterima Pošte Srbije.
Demograf Nikitović: Godišnje iz Srbije ode 55.000 građana, dok se njih 35.000 vrati
03.08.2026.•
25
Srbija danas broji nešto više od 6,5 miliona stanovnika, ali je gotovo svaki četvrti građanin stariji od 65 godina.
Komentari 3
Gile
××
Zamenik zamenika
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar