Broj ljudi koji se okupio na protestu održanom u petak popodne u Beogradu nisu saopštili ni organizatori, ni MUP, a o njemu se polemisalo u provladinim medijim.
Kako je ova kolona izgledala i koliko dugačka je bila, najbolje govore snimci napravljeni dronom.
Snimak iz vazduha, koji je objavljen na Jutjubu, prikazuje koliko je bila dugačka kolona građana koji su se od Skupštine Srbije uputili ka mostu Gazela.
Kako se vidi, kod Mostarske petlje se masa ljudi razdvojila, tako da je jedan deo otišao na most, drugi deo preko nadvožnjaka ka Rudu, treći ka Sajmu, a najveći deo je i dalje pristizao iz centra grada.
N1 prenosi da je broj učesnika bio toliki, da dok su oni na čelu već prešli Savu i približavali se Sava centru, začelje kolone je i dalje bilo u Kneza Miloša.
Protestna šetnja i blokada Gazele su prošli mirno, bez incidenata, a organizatori su pozvali okupljene na novi protest sledećeg petka.
@ Dragoljub
Od budjenja Beograda nema nista,Novi Sad ce jace po efektu da organizuje proteste.Seljaci danasnjim protestom ce napraviti vecu glavobolju vlasima od Beograda,pametniji su nece blokirati saobracaj svome narodu,od kojih ce ih mnogi podrzati.Ovi sto blokiraju gazelu,neka od 5 h blokiraju ulaz u vladu,pa protiv nje se bore,a ne protiv slobodnog kretanja gradjana,od kojih mnogi misle ko i oni.
Vidim da se dosta ljudi ovde razmeće ciframa o broju ljudi na protestu, pominju foto shop, upoređuju sa tribinama. Ko nije gledao uživo neka se ne javlja ovde. Ja sam gledao direktan prenos ali na N1 koji malo vas ima jer ste svi napustili sbb i oberucke prihvatili državnu kablovsku koja operiše sa više firmi a nijedna nema nova s i n1. Prodali ste se za godinu dana po dinar. Zvali su me, dolazili na vrata i uvek dobiju kulturan odgovor: Nemate n1 i novu s u ponudi! Sad se koriste i lažima jer su ubeđeni da je narod glup pa kažu da se na njihov risiver instalira aplikacija EON pa se gleda sbb program i n1. Nema instalacije bez ugovora sa sbb gde dobiješ šifru za eon.
da zahebu sugradjane i naskode tako vlasti.
Najgore je sto lojalni normani stoje u redu iza ovih kojima daju sve da se smire ali im ni to što i dalje jašu nije dosta opet bi kao pre mnogo više.Sam normalan svet zna da bi i da ce nastupiti anarhija i haos posle V.Tako ste i decu vaspitali da može sve preko reda pa se sad medjusobno glodju i ubijaju a sutra ce i po svojoj kući. Halavi ,pohlepni .nezasiti gradjanine dobrostojeći,ne zaboravi da od svakog nas postoji neko još nezasitiji. Braša.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Saobraćajna policija je sinoć oko 22 časa u Zemunu presretačem zaustavila U. Ž. (28) koji je upravljao vozilom marke "audi" brzinom od 203 km/h, na delu motoputa gde je ograničenje brzine 100 km/h.
Emisije zagađenja u Srbiji, BiH, Kosovu i Severnoj Makedoniji, osam godina pošto su standardi kontrole zagađenja stupili na snagu prema Ugovoru o energetskoj zajednici, bile su 6,6 puta veće od dozvoljenog.
U Srbiji navodno naročito mnogo ljudi doživi više od 100 godina. Da li je to zaista tako, pita se autor teksta u dnevnom listu "Augzburger algemajne" Tomas Rozer.
Udruživanje dela proevropskih stranaka povuklo je sa sobom brojna pitanja. Od toga kako će to uticati na izborne kalkulacije drugih aktera, samog uspeha udružene opozicije, do uticaja na studentski pokret.
Četrnaest organizacija civilnog društva izrazilo je duboku zabrinutost zbog smera u kojem se kreću istražne radnje o incidentu od 15. marta 2025. godine, koje od nedavno preduzima Više javno tužilaštvo u Beogradu.
Dvojica muškaraca i jedanaestogodišnje dete povređeni su u sudaru tri automobila danas oko 18 časova na putu Niš-Svrljig, navode u Policijskoj upravi u Nišu.
Portal vesti Srbin.info je objavio da je njegov glavni i odgovorni urednik Dejan Zlatanović danas u policiji "saslušan u svojstvu građanina u slučaju 'zvučni top' " i potom je "napustio policijske prostorije".
Parlamentarna skupština Saveta Evrope (PSSE) na današnjoj sednici u Strazburu usvojila je rezoluciju o funkcionisanju demokratskih institucija u Srbiji.
Poslanici Skupštine Srbije su završili rad za danas kada su vlasti i opozcija još jednom iznosili dijametralno suprotne stavova o setu pravosudnih zakona, razmatrajući amandmane na njih.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv državljanina Švedske J. C. G. N. i državljanke Republike Južne Afrike S. C. G. zbog sumnje da su 31. januara 2026. pripremali ubistvo Aleksandra Nešovića.
Dva rashodovana opštinska vozila presvučena plastičnom imitacijom trave uklonjena su iz parkića u Nišu kako bi se dodatno "uredili" postavljanjem cveća i dekoracije, iako su već koštali skoro milion dinara.
Stefan Ćorda, advokat vojnog analitičara Aleksandra Radića, izjavio je danas je Vojna policija nezakonito preuzela dokaze koji su pribavljeni pretresom njegovog stana i da ni on ni njegov klijent nisu o tome obavešteni.
Komentari 40
Kisobran
Od budjenja Beograda nema nista,Novi Sad ce jace po efektu da organizuje proteste.Seljaci danasnjim protestom ce napraviti vecu glavobolju vlasima od Beograda,pametniji su nece blokirati saobracaj svome narodu,od kojih ce ih mnogi podrzati.Ovi sto blokiraju gazelu,neka od 5 h blokiraju ulaz u vladu,pa protiv nje se bore,a ne protiv slobodnog kretanja gradjana,od kojih mnogi misle ko i oni.
Anonim
bez muke
Najgore je sto lojalni normani stoje u redu iza ovih kojima daju sve da se smire ali im ni to što i dalje jašu nije dosta opet bi kao pre mnogo više.Sam normalan svet zna da bi i da ce nastupiti anarhija i haos posle V.Tako ste i decu vaspitali da može sve preko reda pa se sad medjusobno glodju i ubijaju a sutra ce i po svojoj kući. Halavi ,pohlepni .nezasiti gradjanine dobrostojeći,ne zaboravi da od svakog nas postoji neko još nezasitiji. Braša.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar