U Vojvodini najviše ima trosobnih stanova, četvorosobnih mnogo više nego u Beogradu
Od ukupno 3.613.352 popisana stana u Srbiji, najviše je dvosobnih i trosobnih, ukupno 2.324.624 ili 64,7 odsto, kuhinju ima 3.544.783 stana - 98,1 odsto, a kupatilo 3.267.337 stanova ili 90,4 odsto.

Foto: 021.rs
Podatke je objavio Republički zavod za statistiku, navodeći konačne rezultate popisa.
Kada je reč samo o nastanjenim stanovima, od ukupnog broja popisanih nastanjenih stanova - 2.625.711, najviše je dvosobnih i trosobnih, ukupno 1.683.386 ili 64,1 odsto, kuhinju ima 2.613.118, odnosno 99,5 odsto, a kupatilo 2.533.321 ili 96,5 odsto stanova.
Gledano po regionima, u Beogradu su najbrojniji dvosobni stanovi, ima ih 334.084 od ukupno 868.752, u Vojvodini primat drže trosobni, kojih je 284.815 od ukupno 894.275.
Broj stanova u Vojvodini je za oko 26.000 veći nego u Beogradu, a zanimljivo je da je razlika u broju četvorosobnih stanova mnogo veća, pa ih u Vojvodini ima 153.519, a u Beogradu 95.109.
U Šumadiji i Zapadnoj Srbiji najbrojniji su dvosobni stanovi, kojih ima 352.074 od ukupno 1.013.756, a u Južnoj i Istočnoj Srbiji trosobni. Takvih je 276.255 od ukupno 836.569 stanova u ovom regionu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ambasada Srbije: Nemamo podatke da je među stradalima na uspinjači u Lisabonu bilo naših državljana
04.09.2025.•
0
Ambasada Srbije u Portugaliji saopštila je da u ovom trenutku nema podataka da su državljani Srbije među povređenjima ili nastradalima.
EU reagovala na sastanak Vučića i Putina: "Bili smo kristalno jasni"
04.09.2025.•
0
Odnosi sa Putinovim režimom i Rusijom ne mogu biti uobičajeni i to je EU kristalno jasno poručila Srbiji.
Instagram spoljna politika Srbije: "Danas na putu ka EU, sutra u Moskvi, a preksutra kod brata Sija u Kini"
04.09.2025.•
9
Vlast u Srbiji je izgubila strateški kompas kada je reč o ciljevima spoljne politike i članstvu u EU, jer ne može se pozivati na dijalog i istovremeno voditi "pendrek politika".
Maskirani napadači bejzbol palicama i drškom pištolja tukli ratne veterane u kafiću u Beogradu
04.09.2025.•
18
Desetorica maskiranih napadača u kafiću na Savskom vencu pretukla su vlasnika jednog lokala i četvoricu njihovih gostiju, ratnih veterana koji podržavaju studente u blokadi i građane.
Tri medalje učenika iz Srbije na Evropskoj juniorskoj olimpijadi iz informatike
03.09.2025.•
3
Na devetoj Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi (European Junior Olympiad in Informatics – EJOI) učenici iz Srbije osvojili su tri bronzane medalje.
DNEVNI KVIZ: Danas nagrađujemo!
03.09.2025.•
9
Novi 021.rs dnevni kviz je pred vama. Ovog puta tu je i nagrada.
Na Batrovcima kamioni čekaju sedam sati
03.09.2025.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) upozorio je vozače da zbog kiše prilagode vožnju stanju na putevima.
Imenovana v.d. direktora OŠ "Pavle Savić" odbila tu dužnost
03.09.2025.•
1
Kolektiv Osnovne škole "Pavle Savić" u Mirijevu, u kojoj još nije počela nova školska godina zbog smene dosadašnjeg direktora, ponudio je kompromisna rešenja Ministarstvu prosvete.
VIDEO Nevreme pogodilo više mesta u Srbiji: U Kragujevcu poplavljene ulice
03.09.2025.•
1
Nevreme sa pljuskom, olujnim vetrom i gradom pogodilo je posle podne više gradova u Srbiji, među kojima su Kragujeavc, Ub i Valjevo.
Broj građana na skupovima: "Procene MUP-a postale predmet viceva, tužno na šta je sveden direktor policije"
03.09.2025.•
9
Prvog septembra, širom Srbije održani su protestni i komemorativni skupovi povodom deset meseci od pada nastrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Šabić: Pokušaj zasedanja Skupštine Zaječara je ignorisanje sudske odluke
03.09.2025.•
0
Advokat Rodoljub Šabić ocenio je pokušaj održavanja sednice Skupštine Zaječara kao kršenja zakona i rekao da to znači da "nelegalna lokalna vlast ignoriše odluku suda".
Vlada Srbije na osnovu šturih objašnjenja ove godine donela 117 rešenja o upotrebi budžetske rezerve
03.09.2025.•
0
Vlada Srbije je od početka godine donela 117 rešenja o upotrebi budžetske rezerve, uglavnom na osnovu šturih i nepotpunih informacija zašto je tako nešto bilo potrebno, preneo je Forbs Srbija.
DRI: Centralni registar obaveznog socijalnog osiguranja bez sistema informacione bezbednosti
03.09.2025.•
0
Centralni registar obaveznog socijalnog osiguranja (CROSO) nije organizaciono ni kadrovski uspostavio upravljanje informacionom bezbednošću, saopštila je Državna revizorska institucija (DRI).
Zaječar: Predsedavajući odložio sednicu Skupštine grada do daljeg
03.09.2025.•
3
Vladajuća koalicija Srpske napredne stranke u Zaječaru nije odustala od organizovanja druge sednice Skupštine grada, iako je sud doneo odluku o poništenju konstitutivne sednice.
Dosadašnja dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu: Moja smena je nezakonita
03.09.2025.•
0
Dosadašnja dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu Tatjana Simić izjavila je da je "njena smena sa te pozicije nezakonita i rezultat višemesečnih aktivnosti Etičkog odbora protiv nje".
Vučić: Do decembra 2026. predstavljamo leteće automobile u Srbiji, a smejali su mi se
03.09.2025.•
60
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je danas u Pekingu imao mnogo važnih bilateralnih susreta sa više od 10 svetskih lidera, kao i sa velikim kineskim kompanijama zainteresovanim za ulaganja u Srbiju.
Uživo u programu priznao da bez dozvole prisluškuje građane - i nikom ništa
03.09.2025.•
12
Javno priznanje člana Glavnog odbora Srpske napredne stranke Siniše Vučinića da neovlašćeno prisluškuje građane, nije proizvelo nikakvu reakciju nadležnih.
eRecept od januara 2026. i u privatnom zdravstvu
03.09.2025.•
0
Pošta Srbije potpisala je ugovor sa kompanijama "Nites" i "Medit", kojim se uspostavlja usluga E-recept u privatnom zdravstvu, na isti način kao u državnom, a treba da počne od 1. januara 2026.
Brnabić: Vučiću nisu važni vlast i moć, njega ne zanima novac, već da građani ostvare svoje snove
03.09.2025.•
71
Predsednica Skupštine Ana Brnabić kazala je da će Aleksandar Vučić raspisati izbore kada to bude bilo u skladu sa nacionalnim interesima i to neće imati veze sa rezultatima istraživanja javnog mnjenja o rejtinzima.
Uskoro nam stiže poskupljenje struje i niži prag za crvenu zonu: Koga će to najviše pogoditi
03.09.2025.•
34
Jesen donosi novo poskupljenje struje - od 1. oktobra cena električne energije biće viša za 6,6 odsto.
Komentari 1
Centralizacija
Bas nam se isplatila 1918!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar