
Istraga zbog tuče u Skupštini Kosova, iz EU osuđuju nasilje
Osnovno tužilaštvo u Prištini saopštilo je da je pokrenulo istragu zbog tuče do koje je danas došlo u Skupštini Kosova, objavila je Koha, a prenosi KoSSev.

Foto: FoNet/AP
U saopštenju se navodi da je tužilaštvo ovlastilo policiju da preduzme sve neophodne istražne radnje, uključujući i uzimanje izjava.
"Tužilaštvo će, u punoj koordinaciji sa Kosovskom policijom, preduzeti sve radnje u skladu sa zakonskim odredbama dok se slučaj potpuno ne rasvetli", ističe se u saopštenju.
A big brawl at #Kosovo Assembly this morning. An opposition MP throws water at PM Kurti, and as ministers try to protect him everyone gets involved in fists and more. pic.twitter.com/0CtZArYZTP
— Xhemajl Rexha (@xhemajl_rexha) July 13, 2023
Kako su preneli kosovski mediji, poslanik Demokratske partije (PDK) Kosova Mergim Ljuštaku polio je danas vodom premijera Kosova Aljbina Kurtija, koji je za skupštinskom govornicom govorio o planu deeskalacije za sever.
Usledilo je opšte koškanje među poslanicima, koji su priskočili da Kurtija odbrane i onih koji su priskočili drugoj strani.
Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova Besnik Tahiri prethodno je kritikovao vladu zbog načina upravljanja situacijom na severu zemlje. On je od premijera Aljbina Kurtija zatražio odgovor zašto do sada nije poslušao savete SAD.
Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova Besnik Tahiri prethodno je kritikovao vladu zbog načina upravljanja situacijom na severu zemlje. On je od premijera Aljbina Kurtija zatražio odgovor zašto do sada nije poslušao savete SAD.
Predstavnik EU osudio nasilje u Skupštini Kosova
Šef Kancelarije Evropske unije na Kosovu Tomaš Šunjog osudio je nasilje koje se danas dogodilo u Skupštini Kosova između ministara i poslanika opozicije i vladajućeg Samoopredeljenja.
"Danas su u Parlamentu viđene razočaravajuće scene nasilja. Skupština nije mesto za fizičke napade, već mesto gde se na demokratski način raspravlja o predlozima i politikama. Diskurs i razmena ideja su osnovni temelji demokratije", napisao je on na Tviteru.
Sednica Skupštine Kosova na čijem je dnevnom redu razmatranje situacije u opštinama na severu, prekinuta je posle tuče u kojoj su učestvovali poslanici Samoopredeljenja i opozicione Demokratske partije Kosova.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Održana generalna proba vojne parade
18.09.2025.•
0
U Beogradu je održana generalna proba vojne parade "Snaga jedinstva", koja će se zvanično održati u subotu, 20. septembra.
DS u Briselu: Slučaj Bogdana Jovičića - test za vladavinu prava, studenti kao nova opoziciona snaga
18.09.2025.•
0
Delegacija Demokratske stranke, predvođena Srđanom Milivojevićem i Nebojšom Zelenovićem, boravi u Briselu na sastancima sa predstavnicima Evropskog parlamenta i Socijaldemokratske grupe.
AMSS: Kamioni na graničnim prelazima čekaju do šest sati, bez zadržavanja za putnička vozila
18.09.2025.•
0
Na putničkim terminalima graničnih prelaza večeras nema zadržavanja, dok kamioni čekaju od sata do šest sati na izlazu iz zemlje, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
VIDEO Potesti podrške studentu Bogdanu u više gradova u Srbiji: "Lance pokidaj"
18.09.2025.•
0
Protesti pod nazivom "Lance pokidaj", kao vid podrške pritvorenom studentu Bogdanu Jovičiću koji štrajkuje glađu, održavaju se u više gradova u Srbiji.
Objavljena Bela knjiga omladinske politike u Srbiji: Pedeset koraka za bolje sutra
18.09.2025.•
0
Krovna organizacija mladih Srbije objavila je prvu Belu knjigu omladinske politike u Srbiji koja predstavlja sveobuhvatan dokument sa 50 konkretnih preporuka za unapređenje položaja mladih.
Student Pavle Cicvarić najavio pravne korake protiv člana Glavnog odbora SNS-a
18.09.2025.•
0
Student Pavle Cicvarić, za koga je član Glavnog odbora SNS Siniša Vučinić rekao da će biti ubijen, najavio je da će protiv Vučinića biti preduzeti pravni koraci, te da mu njegovo naknadno izvinjenje ništa ne znači.
Macut razgovarao sa rektorima, predložio da nova školska godina počne do 3. novembra
18.09.2025.•
0
Premijer Đuro Macut razgovarao je sa rektorima državnih Univerziteta u Srbiji o početku nove akademske godine na fakultetima u Srbiji.
Vučić sa komandantom Nacionalne garde Ohaja o unapređenju saradnje
18.09.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je sa komandantom Nacionalne garde Ohaja, brigadnim generalom Metjuom Vudrafom, razgovarao o unapređenju saradnje kroz program partnerstva Srbije i američke savezne države Ohajo.
Beogradska otvorena škola zahteva hitnu reakciju MUP-a, Tužilaštva i zaštitu za Pavla Cicvarića
18.09.2025.•
0
Beogradska otvorena škola najoštrije osudila je javno izrečenu pretnju smrću studentu Pavlu Cicvariću tokom emitovanja programa na televiziji Informer.
Lider Evropskih demokrata: Ako Vučić zaista želi da smiri situaciju trebalo bi da oformi pakt sa opozicijom
18.09.2025.•
1
Generalni sekretar Evropske demokratske partije Sandro Goci izjabio je da Srbija može da izađe iz krize jedino "kroz istinsko resetovanje poverenja između građana i institucija".
Dekanka FPN povodom pretnji Cicvariću pisala Zagorki Dolovac: Pokrenite postupak, utvrdite činjenice
18.09.2025.•
0
Dekanka Fakulteta političkih nauka Maja Kovačević je, povodom izjave funkcionera Srpske napredne stranke da se sprema ubistvo studenta Pavla Cicvarića, uputila otvoreno pismo vrhovnoj javnoj tužiteljki Zagorki Dolovac.
Akcija solidarnosti s novinarima u Gazi: Upućen zahtev Vladi Srbije "da prestane da naoružava Izrael"
18.09.2025.•
0
Akcija solidarnosti s novinarima u Gazi održana je ispred Vlade Srbije u Beogradu, tokom koje su pročitana imena 221 novinara za koje je rečeno da su ubijeni tokom izraelskih napada na to područje.
Gubici vode i dalje veliki: Više od 50 odsto vode nestaje u mreži tri vodovodna preduzeća u Srbiji
18.09.2025.•
3
Uprkos činjenici da Srbija raspolaže dovoljnim količinama vode za sopstvene potrebe, neefikasno upravljanje vodovodnim sistemima dovodi do ogromnih gubitaka, pokazuje novi izveštaj Državne revizorske institucije.
FOTO: Na Preševu sprečen šverc dva gasna pištolja i municije
18.09.2025.•
0
Carinski službenici su u sredu, 17. septembra na graničnom prelazu Preševo, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja dva gasna pištolja i 1.350 komada municije.
Potrebna pomoć petogodišnjem Strahinji - pametni dečak vezan za kolica
18.09.2025.•
0
Petogodišnjem dečaku Strahinji Milovanoviću potrebna je pomoć za lečenje.
Studenti organizuju protest podrške vojsci na dan vojne parade u Beogradu
18.09.2025.•
12
Studenti u blokadi beogradskih fakulteta u subotu, 20. septembra, organizuju protest "Sloboda je najskuplja reč" u Beogradu.
Vučinić se sada izvlači: Kaže da je izjava o ubistvu Cicvarića istrgnuta iz konteksta
18.09.2025.•
5
Član Glavnog odbora SNS Siniša Vučinić tvrdi da je njegova najava ubistva studenta Pavla Cicvarića "istrgnuta iz konteksta". On se izvinio Cicvariću i njegovoj porodici.
Država "ukida" građevinska pravila za Ekspo: "Nadstrešnica u Novom Sadu nije bila dovoljna opomena"
18.09.2025.•
3
Zakon koji određuje nova pravila u građevini i to mimo svih do sada poznatih pravila - u najkraćem je opis izmena Zakona o posebnim postupcima radi realizacije Ekspo izložbe u Beogradu 2027. godine.
Ruskinja uhapšena u Beogradu: Podvodila državljanku Kazahstana
18.09.2025.•
0
Beogradska policija uhapsila je državljanku Rusije E. F. (34) zbog posredovanja u vršenju prostitucije.
Lidl: Knjiga za decu o osvešćenoj ishrani "Planeta Spelta" od danas u prodaji
18.09.2025.•
0
Kompanija Lidl Srbija, u saradnji sa izdavačkom kućom JRJ, objavila je edukativnu knjigu za decu pod nazivom "Planeta Spelta".
Ko je naprednjak koji je govorio o ubistvu Cicvarića: Čovek bizarnosti
18.09.2025.•
7
Član Glavnog odbora Srpske napredne stranke Siniša Vučinić na televiziji Informer pričao je o tome da "blokaderi" planiraju da ubiju aktivistu Pavla Cicvarića.
Komentari 2
Nikola NS
joj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar