FOTO: Studentu koji štrajkuje glađu ispred Predsedništva pozlilo, odbio da ga prevezu u hitnu
Studentu niškog Pravnog fakulteta Dimitriju Dimiću, koji je juče počeo štrajk glađu ispred sedišta predsednika Srbije na Andrićevom vencu, tokom popodneva je pozlilo, zbog čega je intervenisala hitna.
Medicinska ekipa došla je po pozivu i pregledala Dimića, ali je on odbio da ga prevezu u zdravstvenu ustanovu.
Dimić se, kako je juče izjavio, na štrajk glađu odlučio jer vlast ignoriše zahteve protesta "Srbija protiv nasilja".
On je danas oko podneva na pisarnicu predao zahtev za prijem kod predsednika Srbije.
Dimić je tom prilikom rekao da je odlučio da stupi u štrajk glađu zato što aktuelna vlast ignoriše zahteve protesta "Srbija protiv nasilja" i istakao da neće odustati dok predsednik ne odgovori na njegov poziv ili dok se zahtevi ne ispune.
"Gospodine predsedniče, molba je stigla u sekretarijat u 12 časova, ja vas molim da uvažite molbu ili ispunite zahteve, ili me primite da razgovaramo o zahtevima" , rekao je Dimić za FoNet.
Dimić je naveo da dobija pretnje, ali je poručio da se njegov štrajk neće okončati zahvaljujući inspektorima javnog reda i mira koji ga štite. On je ispričao da su ga zvali razni da mu kažu da nije pametno biti ovde, da će mu polomiti noge, staviti pištolj, drogu u šator.
"Kulminacija tih priča bila je sinoć u 23 časa, policija se povukla i u uniformi i u civilu, i na njihovo mesto su došli neki momci u crnim majicama, šorcevima, sa kačketima. Bilo je gusto ali ja sam otišao na bezbedno mesto. Sada sam ovde i nastavljam štrajk", kazao je Dimić.
Dimić je pozvao građane da mu se pridruže na Andrićevom vencu, navodeći da ne moraju da štrajkuju glađu, ali da je pištaljka jača od pendreka i da će prisustvo drugih građana njemu dati snagu.
Učenici protesta, koji su počeli posle dva masovna ubistva u Beogradu početkom maja, traže smenu članova Saveta REM, zabranu rijaliti programa, ukidanje frekvencija televizijama Pink i Hepi, smenu rukovodstva RTS, ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića i direktora BIA Aleksandra Vulina.
Poslanik Narodne stranke, koji je došao da podrži Dimića, rekao je da mu je savetovao da povede računa o svom zdravlju i da ništa nije vrednije od sopstvenog života.
"Aleksandar Vučić ignoriše zahteve skoro 100.000 ljudi koji nedeljama protestuju u celoj Srbiji, ignorisaće i Dimićev zahtev. Ništa nije važnije od sopstvenog zdravlja i to sam mu rekao, dovoljno su nam bile ove dve tragedije koje su nas zadesile", rekao je Aleksić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Dijana Hrka 15. dan štrajkuje glađu
16.11.2025.•
0
Dijana Hrka ušla je u 15. dan štrajka glađu u Beogradu.
Vladimir Prijović novi predsednik Advokatske komore Beograda
16.11.2025.•
0
Novi predsednik Advokatske komore Beograda je advokat Vladimir Prijović, sa 931 glasom na jučerašnjim izborima.
Vučević: Ničeg spornog kod Generalštaba, dobar znak što Tramp hoće hotel u Beogradu
16.11.2025.•
0
Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je da nema ničeg spornog u nameri da se na mestu Generalštaba podigne luksuzni kompleks kao i da tu temu protivnici "politički zloupotrebljavaju iako je u korist Srbije".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - bez preterivanja
16.11.2025.•
2
Evo nas, 399. izdanje 021.rs dnevnog kviza.
Niški studenti sutra odaju poštu studentkinji koja je umrla od povreda zadobijenih u padu nadstrešnice
16.11.2025.•
0
Studenti su pozvali građane Niša da im se sutra, 17. novembra pridruže kako bi odali počast studentkinji Filološkog fakultetu u Beogradu Anji Radonjić, jednoj od žrtava pada nadstrešnice u Novom Sadu.
Spomenik žrtvama NATO bombardovanja kod Generalštaba dizajniraće i napraviti - Amerikanci
16.11.2025.•
17
Nedavno donetim leks specijalisom za revitalizaciju i razvoj lokacije nekadašnjeg Generalštaba i Ministarstva odbrane predviđeno je i pravljenje memorijala (spomen-obeležja).
Vlada Srbije danas zaseda vanredno - zbog NIS-a
16.11.2025.•
9
Vlada Srbije održaće danas sednicu u Palati Srbija, na koju su pozvani i svi direktori javnih preduzeća.
FOTO: Vatrogasci spasili štene koje je kod Velikog Gradišta upalo u bunar dubok 15 metara
16.11.2025.•
2
Vatrogasci su ponovo bili heroji, a ovaj put su spasili štene.
Nastavnici Pete beogradske gimnazije uputili otvoreno pismo ministru prosvete
15.11.2025.•
1
Nastavnici Pete beogradske gimnazije uputili su otvoreno pismo ministru prosvete Dejanu Vuku Stankoviću, u kom još jednom traže pomoć u "prevazilaženju krize u toj školi, odnosno razrešenje v.d. direktorke Danke Nešović.
Birački spisak u Čačku za šest meseci uvećan za 1.000 ljudi, opozicija sumnja na "fantomske birače"
15.11.2025.•
10
Podaci Gradske uprave u Čačku ukazuju da je, u šest meseci od maja do oktobra, u birački spisak upisano 1.013 osoba, koliko se godišnje rodi beba u tom šumadjskom gradu.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - bez žurbe
15.11.2025.•
8
Portal 021.rs donosi vam novo izdanje dnevnog kviza.
Inženjeri: Trošak rušenja Generalštaba meriće se milionima evra građana Srbije
15.11.2025.•
14
Trošak rušenja zgrada Generalštaba u Beogradu meriće se milionima evra građana Srbije, ocenili su građevinski inženjeri.
Udruženje: Sa 78 stradalih na milion stanovnika Srbija ima najveći broj poginulih u udesima u Evropi
15.11.2025.•
12
Sa 78 poginulih u saobraćajnim nesrećama na milion stanovnika, Srbija zauzima prvo mesto u Evropi a samo od početka godine u udesima širom zemlje stradalo je 390 osoba, upozorilo je udruženje građana "Sigurne staze".
Uhapšen osumnjičeni za dvostruko ubistvo u selu kod Babušnice
15.11.2025.•
0
Pirotska policija je uhapsila muškarca starog 49 godina iz sela Zavidince kod Babušnice, saopštila je danas Policijska uprava u Pirotu.
Dijana Hrka ponovo bila u bolnici
15.11.2025.•
2
Dijana Hrka, koja štrajkuje glađu već 14. dan u blizini Skupštine Srbije, ponovo je danas bila u bolnici Medigrup zbog pogoršanog zdravstvenog stanja.
Miloš Jovanović otpravniku poslova u Ambasadi SAD: Građani neće dozvoliti otuđenje Generalštaba, rizik za sve
15.11.2025.•
14
Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović uputio je otvoreno pismo Aleksandru Titolo, otpravniku poslova u Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država (SAD).
Medicinari mole Dijanu Hrku da obustavi štrajk glađu: "Molimo Vas da sačuvate svoje zdravlje"
15.11.2025.•
1
Zbor zdravstvenih radnika Srbije i studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu pozvali su Dijanu Hrku da obustavi štrajk glađu.
Stojanović o Savetu REM-a: Pokušavali da uvuku predlagače na najnelegitimniji način
15.11.2025.•
1
Maja Stojanović iz Građanskih inicijativa rekla da Regulatorno telo za elektronske medije (REM) ne može da se formira, jer je potrebna dvotrećinska većina odnosno šest kandidata.
SSP pokreće akciju "Put za zatvor - Pravda za Srbiju": Potreban tužilac za korupciju sa nezavisnom policijom
15.11.2025.•
3
Stranka slobode i pravde (SSP) najavila je da pokreće novu akciju "protiv organizovane kriminalne grupe Aleksandra i Andreja Vučića", pod nazivom "Put za zatvor - Pravda za Srbiju".
Dačić: Izmene u MUP-u nisu političke, izbio bi građanski rat da nije bilo policije
15.11.2025.•
30
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da se u policiji ne sprovodi "čistka", već jedna od brojnih sistematizacija, tako da nova postavljenja nisu politička.
Zaključeni birački spiskovi za izbore u Sečnju, Mionici i Negotinu
15.11.2025.•
1
Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović zaključila je u ponoć biračke spiskove za lokalne izbore u opštinama Sečanj, Mionica i Negotin.
Komentari 3
Đura
A ko je obisao
Legije se boje! Moze progovoriti! O cemu jos moze da progovori Legija osim o nalogodavcima za neka ubistva veoma vaznih politicara i novinara!
Sta on zna o nekom, drugom, dugom, "produzenom", strasnom zlocinu?
Javnost
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar