Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će auto-put Niš - Merdare, poznat i kao Auto-put mira, biti spas za Toplički kraj i da je od velike važnosti za Prokuplje, Blace i Kuršumliju.
On je prilikom obilaska prve deonice tog auto-puta u Merošini rekao da čak i poluprofilni put pokazuje koliko možemo da budemo uspešniji.
"Ovo je i poziv za investitore jer se gradi poslovna zona u Prokuplju, u Kuršumliji postoje tri banje, vojska, ali je potrebno još investitora. U opštini Blace smo otvorili još jedan pogon. Ovaj put je perfektno urađen, kao da ste došli u Austriju i Švajcarsku. Srbija danas u Evropi, proporcionalno svojoj veličini, gradi najveći broj puteva, kilometara", kazao je.
EU je poklonila 40 miliona evra za ovaj put, hvala im na tome, istakao je Vučić, koji je radove obišao sa šefom delegacije Evropske unije u Srbiji Emanuelom Žiofreom.
"Moramo da gradimo pun profil, zato što će to biti jedan od najprometnijih auto-puteva za 20 godina. Zato vi gospodine Žiofre da nam obezbedite još 60-70 miliona evra. Povezivanje sa svima u regionu je nešto što moramo da radimo. Trgovina sa Albanijom porasla je za 30 odsto za poslednju godinu. Čuvamo naše državne interese i vodimo mudru politiku spajanja, a ne razdvajanja", kazao je Vučić.
On je zatražio pomoć EU za Merošinu i istakao da će se na taj način podići kvalitet života u četiri okruga na jugu Srbije.
"Kilometar puta košta osam, devet miliona, da ljudi znaju da to nije jeftino. Kada otvarate stotine kilometara, to su milijarde evra. Pomaže EU naravno, ali uvek računajte da je to zasnovano na finansijskoj stabilnosti naše zemlje", izjavio je Vučić i rekao da će se novom deonicom moći proći već danas posle 13 časova.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Advokat Aleksandra Radića Stefan Ćorda rekao je da je pretres Radićevih stvari na više lokacija trajao sve do oko 21 sat, te da je Više javno tužilaštvo odlučilo da ne traži pritvor za njega.
Prvoj generaciji učenika koji su pohađali nastavu hrvatskog jezika sa elementima nacionalne kulture u Beogradu večeras su dodeljena svedočanstva o uspešno završenoj prvoj godini školovanja.
Glavni i odgovorni urednik Novinske agencije Beta Vojkan Kostić pušten je večeras iz Uprave kriminalističke policije nakon što je dao izjavu u svojstvu građanina o oduzimanju mobilnog telefona.
Biro za društvena istraživanja optužio je ministra informisanja i telekomunikacija Srbije Borisa Bratinu da je svojim izjavama pokušao da diskredituje tu organizaciju.
Komentarišući današnji pretres prostorija vojnog analitičara Aleksandra Radića, predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da je Radić pozvan da da izjavu.
Specijalno tužilaštvo Kosova najavilo je da će uskoro biti podignuta optužnica za ubistvo članova porodice Jašari, koje se dogodilo u martu 1998. godine.
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) izražava ozbiljnu zabrinutost zbog pritisaka i zastrašivanja novinara povodom istrage o navodima o upotrebi zvučnog topa 15. marta prošle godine na protestu u Beogradu.
Odbor Skupštine Srbije za ustavna pitanja i zakonodavstvo prihvatio je amandmane na izmene i dopune seta pravosudnih zakona, a amandmani na ostale tačke dnevnog reda su delimično prihvaćeni.
Urednik agencije Beta Vojkan Kostić, dobio je pretnje policije dok je izveštavao sa pretresa stana Aleksandra Radića, te mu je nakon pretresa uručen poziv u Upravu kriminalističke policije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je predsedniku Irana Masudu Pezeškijanu da će Srbija nastaviti da podržava svaki odgovoran napor ka pravednijem, bezbednijem i mirnijem svetu.
Inicijativa mladih za ljudska prava je u novom izveštaju identifikovala minimum 110 primera poricanja ratnih zločina iz devedesetih od strane vlasti u Srbiji u 2025. godini.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov potvrdio je da Moskva i Beograd razgovaraju o prodaji ruskog udela u Naftnoj industriji Srbije i da su usmereni na komercijalna pitanja.
Komentari 22
Сеновић
Narodni krpelj
Dejan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar