Zorana Mihajlović o Brnabić: Često me bilo sramota da budem pored nje, a kamoli da je slušam
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić raspisao je vanredne parlamentarne izbore za 17. decembar. Premijerki Srbije Ani Brnabić time istekao je treći mandat, koji je počeo 2017. godine.
Foto: 021.rs
Bivša ministarka u svim vladama Ane Brnabić, osim poslednje, Zorana Mihajlović kaže za Danas da je, nažalost, Brnabić unizila žene u Srbiji jer je prvi put posle Milke Planinc, Srbija dobila ženu da bude premijerka.
I, kako navodi, upravo je ona imala šansu.
"A, ovako nas je napravila svim što žene nisu - bez znanja, sposobnosti, i bez razumevanja značaja funkcije na koju je imenovana", kaže sagovornica Danasa.
Drugo, napominje, zbog odluka koje je prihvatala da Vlada Srbije donosi, ili određena ministarstva, a koja se tiču cele države, svakog građanina i građanke, od loših odluka u socijalnoj politici, ekonomiji, ekologiji, time što je prihvatala sve što su Vučićev kabinet i sam Vučić govorili, "itekako je saučesnik u svemu što tek sad izlazi".
"Od visoke korupcije, kriminala, najviše inflacije hrane u Evropi, 26 ubijenih žena u ovoj godini, dece koja ubijaju decu. Strašno je porazno da nije imala svoje ja, ni kad se desio masakr u Rubnikaru da se usprotivi odluci Vučića jer on je naredio da se ne ide, i da ona i cela vlada odu. To je neoprostivo. Da sam bila u Vladi nema te sile koja bi me sprečila. Jer na kraju, a ko su oni? Čija su oni vlada", pita Mihajlović.
Kako dodaje, činjenica da je živela sa partnerkom i ima dete, u LGBT zajednici, a da, kako ističe, prstom nije mrdnula da i drugi parovi LGBT imaju iste mogućnosti - od braka do rođenja deteta, što "govori o ulizištvu i poltronstvu, i na kraju o niskom moralnom nivou razvoja".
"Mnogo me je puta bilo sramota da budem pored nje, a kamoli da je slušam, bila to sednica vlade ili neki javni događaj", ističe Mihajlović.
Takođe, dodaje, ozbiljno je pitanje i "verujem da će se istražiti kad tad ko je sve prvo stajao iza njenog dolaska u vladu, počev od energetskih tajkuna Nikole Petrovića i sestre Kori Udovički, pa nadalje..."
"Plus na sve to, firme njenog brata i svih poslovi koje su radili i rade. A, građani? Šta su oni dobili? Jedno veliko ništa, niti sposobnost da se razume problem, niti da se reši. Samo sposobnost da drugi preko nje upravljaju i donose odluke koje su bile i jesu u njihovim ličnim interesima", kaže Mihajlović.
Nisam imala nikakvih sukoba sa njom, napominje, jer ne možete da imate sukob sa nekim ko nije zainteresovan za posao.
"Em pojma nema, em je okružena savetnicima koji imaju privatne biznise. Šta imate da pričate sa takvom osobom? Žao mi je što je Srbija to doživela i što su žene u Srbiji posmatrane kroz Anu, baš onako kako nas muškarci decenijama gledaju - nesposobne i tupave", ističe Mihajlović.
A žene u Srbiji su sve samo ne to, zaključuje Zorana Mihajlović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Recipročne mere zbog Vučićevića: Crnogorskom novinaru Petru Komneniću zabranjen ulazak u Srbiju
02.07.2026.•
0
Novinaru i autoru emisije "Načisto" na crnogorskoj Televiziji Vijesti Petru Komneniću zabranjen je ulazak u Srbiju.
Zašto tužilaštvo ne reaguje na tekst o Skaj porukama Slaviše Kokeze?
02.07.2026.•
3
Nakon što je KRIK objavio poruke u kojima bivši predsednik FSS traži od nekih ljudi da zastraše, pa i povrede Nemanju Vidića kako se 2021. ne bi kandidovao za predsednika FSS, nijedno tužilaštvo se nije oglasilo.
Škole od ministarstva dobile uputstvo o slanju đaka na Ekspo
02.07.2026.•
5
Ministarstvo prosvete uputilo je danas osnovnim i srednjim školama u Srbiji stručno uputstvo o organizovanju studijskih poseta specijalizovanoj izložbi "Ekspo" koja će 2027. godine biti održana u Beogradu.
Picula: Srbija ulazi u još napetije razdoblje od ovog u kom je danas
02.07.2026.•
11
Izvestilac EP za Srbiju Tonino Picula izjavio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u kampanji za premijera iako izbori nisu raspisani, te da Srbija ulazi u još napetije razdoblje od ovog u kom je danas.
Ko posle Vučića: Najava ostavke otvara pitanje novog kandidata
02.07.2026.•
21
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na subotnjem stranačkom mitingu najavio je da će za nekoliko sedmica podneti ostavku na mesto predsednika Srbije.
Evroposlanik Prebilič: Privođenje političkih funkcionera u Srbiji zbog zvučnog topa pravna represija
02.07.2026.•
1
Evroposlanik Vladimir Prebilič izjavio je da privođenje političkih funkcionera na informativne razgovore predstavlja pravnu represiju, kao i da se time stvara nelagoda za osobe koje su pretrpele napad zvučnim topom.
"Srbijavoz" u saobraćaj uključio nove kineske vozove
02.07.2026.•
4
"Srbijavoz" je u saobraćaj uključio nove kineske vozove CRRC Tiger.
Cvijić: Vlast se oslanja na kriminalce više nego na policiju, policajci su kao eskort pratnja kriminalcima
02.07.2026.•
8
N1 je došao do saznanja da pripadnici Žandarmerije rade kao privatno obezbeđenje Milana Radoičića i objekata u vlasništvu Zvonka Veselinovića.
Srbija bi mogla da ostane bez miliona evra: EU spremna da taj novac da kandidatima koji su napredovali
02.07.2026.•
17
EU će preusmeriti sredstva za reforme na Zapadnom Balkanu ka Crnoj Gori, Albaniji i Severnoj Makedoniji, dok druge zemlje imaju problema da ispoštuju rokove za reforme.
Slučaj ubistva na Senjaku: Limar priznao da je učestvovao u stavljanju tela u bure i zakopavanju
02.07.2026.•
3
Dejan Stojić, jedan od osumnjičenih u slučaju ubistva Aleksandra Nešovića na Senjaku, priznao je krivicu, potvrdio je za Insajder njegov advokat Ivan Simić.
Tužilaštvo posle godinu dana počelo da se bavi slučajem policijske brutalnosti u Valjevu
02.07.2026.•
12
Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) počelo je da uzima iskaze od oštećenih u slučaju policijske brutalnosti pre skoro godinu dana u Valjevu.
Vučević: Mi u SNS vidimo Vučića kao budućeg premijera Srbije
02.07.2026.•
50
Predsednik SNS Miloš Vučević je kazao da u njegovoj stranci aktulenog predsednika Srbije Aleksandra Vučića vide kao budućeg premijera.
Kosovo bi moglo da izgubi 40 miliona evra iz Plana rasta EU
02.07.2026.•
0
Očekuje se da će Kosovo izgubiti više od 40 od 882 miliona evra na koje ima pravo iz Plana rasta Evropske unije za Zapadni Balkan, jer nije uspelo da završi reforme.
Vladimir Đukanović: Šalio sam se za zvučni top, neka me pozove UKP, pevajući ću da odem
02.07.2026.•
28
Advokat i poslanik SNS Vladimir Đukanović izjavio je da se 15. marta prošle godine u studiju TV Informer šalio s upotrebom zvučnog topa tako što je pročitao nečiju SMS poruku.
Počelo izdavanje novih pasoša burgundi boje
02.07.2026.•
12
Srpskim državljanima je počelo izdavanje pasoša novog dizajnu.
Učenici iz Srbije osvojili dve medalje na Međunarodnoj olimpijadi iz sajber bezbednosti
02.07.2026.•
2
Učenici iz Srbije osvojili su jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju na Međunarodnoj olimpijadi iz sajber bezbednosti u Tunisu.
Ponoš: Stefanović neka objasni kako je zapisnik iz policije dospeo u Informer
01.07.2026.•
16
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš upitao je glavnog tužioca Višeg javnog tužilaštva Nenada Stefanovića kakvo je to targetiranje ako se u javnost iznese ime tužioca po čijem nalogu je pozvan u policiju
Srbija od 2016. izgubila gotovo 435.000 stanovnika
01.07.2026.•
13
Procenjen broj stanovnika u Srbiji u 2025. godini iznosio je 6.549.901, saopštio je danas Republički zavod za statistiku.
Komentari 46
Aleksej
Seka
Dok si plivala,ćutala si, a sad pametuješ. Nisi imala herca da istupiš i sve to javno kažeš.Sada još samo više pljuješ po samoj sebi!!!
To je prevrtljivost!!!!
Ena
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar