Studenti i građani koji su im se pridružili, nakon blokade Vlade Srbije, krenuli su prema Republičkoj izbornoj komisiji, gde je za 18h najavljen još jedan protest.
Foto: 021.rs
Oni su prethodno blokirali Vladu Srbije, nakon što su neko vreme proveli na uglu Kneza Miloša i Birčaninove ulice.
Emilija Milenković, jedna od studentkinja na protestu, rekla je da će blokade ponovo biti organizovane u sredu ako se ne ispuni zahtev o uvidu u birački spisak.
Kako su studenti ranije najavili, ukoliko od Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave ne dobiju afirmativan odgovor na njihov zahtev da se otvori i revidira birački spisak, blokiraće dva mesta u Beogradu, prenosi N1.
Ministarstvo se, u međuvremenu, oglasilo saopštenjem u kojem sve koji protestuju naziva pristalicama Dragana Đilasa.
Okupljeni skandiraju "Martinoviću lopove, pokrao si izbore", kao i "Izlazite napolje", jer se zgrada Vlade nalazi neposredno kod te raskrsnice.
Studenti su od početka prošle nedelje svako veče od 18 časova učestvovali na protestima ispred zgrade Republičke izborne komisije.
Oni su pružili podršku koaliciji "Srbija protiv nasilja" koja je na te proteste i pozvala kako bi se ostvario njihov zahtev za poništavanjem izbora, zbog neregularnosti.
Studenti su od opozicije zahtevali konkretnije korake, koje su sami najavili na jednom od protesta.
Grupa studenata iz Novog Sada došla je da im pruži podršku tokom svih šest sati blokada.
Prenos uživo radi i agencija Rojters, što preuzimaju i svetski mediji.
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović ocenio je da je važno pružiti podršku svim naporima da se ovo društvo vrati demokratiji.
On se pojavio na protestu studenata ispred Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, koji su zahtevali da se otvori i revidira birački spisak, što je Ministarstvo odbilo.
"Čini mi se da je očigledno gde ovo društvo ide, ako se tome ne suprotstavimo", rekao je Lazović za N1.
Ocenio je da je na sinoćnjem protestu primenjena "brutalna sila" prema građanima.
"Dosta ljudi je uhapšeno i mi ćemo gledati da im pravno pomognemo na svaki mogući način", rekao je Lazović.
Policija je ranije saopštila da je tokom neprijavljenog okupljanja građana u organizaciji "Srbija protiv nasilja" i pokušaja nasilnog upada u Skupštinu grada Beograda povređeno osam policijskih službenika, dok je 38 osoba procesuirano zbog krivičnih dela pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja i nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu.
Ako se ova vlast neće nikada promeniti, zašto da studiram, lakše kupim papir kao i svi sns-ovci koji imaju neke diplome (92% kupljenih!).
Sa druge strane, ako ne moram da učim, odoh da zajedno oteramo bandu kriminalaca sa vlasti.
Posle nastavljam sa učenjem..
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Studentski skup "Sretnimo se ponovo" počeo je u Kragujevcu u prepodnevnim satima, a u 11.52 časa održana je šesnaestominutna tišina za 16 žrtava koje su stradale u padu nadstrešnice novosadske Železničke stanice.
Premijer Đuro Macut poručio je u Orašcu mladima da su "nosioci budućnosti, stub naše otadžbine, snaga koja će uvek držati Srbiju uspravnom i neće dozvoliti da joj bilo ko oduzme slobodu i ponos".
"Putevi Srbije" apelovali su na učesnike u saobraćaju da budu posebno oprezni i da brzinu kretanja prilagode uslovima na putu, jer se sredinom dana očekuje prelazak kiše u sneg u zapadnim delovima Srbije.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić poručio je da je u najboljem interesu Srbije da se nastavi saradnja SPS sa SNS i predsednikom države Aleksandrom Vučićem.
Nekadašnja portparolka Hitne pomoći u Beogradu i poslanica SNS Nada Macura mora da se izvini zbog izjave da je "lečenje SMS porukama popularan način" u svetu, kaže Tamara Stojanović iz Stranke slobode i pravde.
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da razmišlja o rekonstrukciji vlade, mada nije mogao da kaže koliko je izvesna u ovom trenutku, ali je naglasio da nije zadovoljan nekim ministrima.
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović izjavio je da se vojska trudi da ostane van politke, poručivši da će ko želi promenu vlasti, morati da ide na izbore.
Poljoprivrednici će od srede, 18. februara ako ne bude pomaka u ispunjenju zahteva, najverovatnije radikalizovati proteste, poručio je poljoprivrednik i jedan od organizatora protesta u Mrčajevcima Slobodan Vidojević.
Ministarstvo odbrane raspisalo je konkurs za upis u vojne škole koji će trajati do 31. marta i uputilo poziv svim mladima da se opredele za časno zanimanje i profesionalni put u službi otadžbine.
Generalni direktor "Srbijavoza" Ljubiša Pejičić izjavio je da će vozovi koji će saobraćati na relaciji Beograd - Budimpešta biti moderni i brzi sa kapacitetom od 498 putnika.
Iako vlast u Srbiji pokušava da problem nastao usvajanjem pravosudnih zakona predstavi kao tehnički, to svakako nije tačno, već se radi o mnogo ozbiljnijim stvarima.
Policija je uhapsila bivšeg pripadnika Žandarmerije M.J. (43) iz Mladenovca zbog sumnje da je pozivao građane na nasilnu promenu ustavnog uređenja i svrgavanje predsednika Srbije, saopštio je MUP.
U poslednjih godinu dana Skupština Srbije usvojila je veliki broj zakona bez prethodne javne rasprave ili uz ozbiljne primedbe stručne i šire javnosti zbog netransparentnosti postupka.
Komentari 37
A212
Sa druge strane, ako ne moram da učim, odoh da zajedno oteramo bandu kriminalaca sa vlasti.
Posle nastavljam sa učenjem..
Plaćač poreza
Mirocki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar