Nebo nad Parizom biće zona zabrane letova zbog bezbednosti tokom otvaranja Olimpijskih igara
Vazdušni prostor nad Parizom biće zatvoren na šest sati u okviru velike bezbednosne operacije tokom ceremonije otvaranja Olimpijskih igara 26. jula, saopštio je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova
Ministar unutrašnjih poslova Žerar Darmanin je saopštio da će se zona zabrane letova prostirati u radijusu od 150 kilometara oko Pariza.
Predsednik operatera koji poseduje i upravlja pariskim međunarodnim aerodromima Aeroports de Paris Augustin de Romanet rekao je na radiju Frans Info da su sve avio-kompanije unapred upozorene o zatvaranju i rečeno im je da će morati da lete oko ograničenog vazdušnog prostora tokom trajanja ceremonije otvaranja.
Najmanje jedan francuski vojni AVAKS avion nadziraće nebo tokom Olimpijade, koristeći svoj moćni radar da prati bilo kakve potencijalne pretnje iz vazduha, rekao je komandant francuske AVAKS eskadrile za Asošijeted pres.
Drugi vojni avioni mogu da se podese da presreću sve neovlašćene letove koji ulaze u ograničeni vazdušni prostor.
Ceremonija otvaranja Olimpijskih igara u Parizu, koja se po prvi put neće održati na stadionu, već treba da se održi na reci Seni, predstavlja najteži pojedinačni bezbednosni izazov za organizatore Igara u Parizu, pošto se očekuje prisustvo oko 320.000 ljudi, kao i mnoštva stranih zvaničnika.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Maja Sever pismo ministra Bratine vlasniku Alpak kapitala ocenila kao apsolutno nerealno
21.08.2026.•
0
Predsednica Evropske federacije novinara Maja Sever ocenila je kao apsolutno nerealno otvoreno pismo koje je ministar informisanja Srbije uputio vlasniku fonda Alpak kapital povodom kupovine medija Adrija njuz netvorka.
Leto ne popušta: Toplo bar do polovine septembra, značajnije zahlađenje sa kišom se ne nazire
21.08.2026.•
0
Meteorolog Nedeljko Todorović izjavio je da će toplo vreme potrajati najmanje do polovine septembra, dok se značajnije zahlađenje sa kišom za sada ne nazire.
Prijave za pomoć od 6.000 dinara kreću 7. septembra: Pogledajte ko treba da se prijavi
21.08.2026.•
11
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je da će prijava za novčanu pomoć od 6.000 dinara, na koju pravo imaju svi punoletni građani Srbije, početi 7. septembra preko sajta Uprave za trezor.
AMSS: Pravite pauze u vožnji i izbegavajte parkiranje na suvoj travi
21.08.2026.•
0
Auto-moto savez Srbije (AMSS) ukazuje da se automobili češće kvare leti nego zimi a posebno pri visokim temperaturama.
Zašto je Srbija pomoć za požare tražila od Rusije, a ne od EU?
21.08.2026.•
30
To što je ruski državni avion preleteo Bugarsku na putu za Srbiju da pomogne gašenje požara, pokrenulo je u Sofiji pitanja o tome zašto se Beograd okrenuo Moskvi, a ne EU za pomoć.
OSMOSMERKA: Školarci poletarci
20.08.2026.•
2
Igra koja će vam pomoći da zagrejete male sive ćelije je spremna.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - novi pokušaj
20.08.2026.•
13
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Usvojeno: Verske zajednice mogu da se uključe u sve nivoe obrazovanja
20.08.2026.•
8
Vlada Srbije usvojila je Predlog izmena i dopuna Zakona o crkvama i verskim zajednicama, kojim se omogućava uključivanje crkava i verskih zajednica u sve nivoe obrazovanja i njihov ulazak u jedinstveni obrazovni sistem.
Ovo su rokovi za raspisivanje izbora: Krajnji rok je 10. septembar
20.08.2026.•
9
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će vanredni parlamentarni izbori biti održani 18. ili 25. oktobra, dok će tačan datum biti poznat u narednim danima.
Vučić: Izbori 18. ili 25. oktobra
20.08.2026.•
39
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će parlamentarni izbori biti 18. ili 25. oktobra.
Ko su konsultanti Aleksandra Vučića, a ko obučava studente?
20.08.2026.•
10
Aleksandar Vučić je poslednji koji bi trebalo da govori u negativnom kontekstu o tome da neko od političkih aktera u Srbiji dobija pomoć uoči izbora, ili biva obučavan i savetovan u inostranstvu, piše Danas.
Čekanje na granicama: Na Batrovcima i Horgošu 2 po sat vremena
20.08.2026.•
1
Putnički automobili na graničnim prelazima najduže čekaju na Batrovcima i Horgošu 2, gde im je za izlaz iz Srbije potrebno po jedan sat, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Evropski odbor za medije će razmotriti legalnost prodaje medija United grupe i smena direktora
20.08.2026.•
3
Nezavisno telo Evropske unije za medije baviće se prodajom medija Junajted grupe (UG) portugalskom fondu Alpak kapital, proizilazi iz današnje izjave portparola Evropske komisije za Novu.rs.
Ministar prosvete Srbije traži da se "zakonom spreči politizacija univerziteta"
20.08.2026.•
8
Ministar prosvete Srbije Dejan Vuk Stanković je danas izjavio da je potrebno zakonom "rešiti problem politizacije na univerzitetima" i da se nada da će takav propis doneti novi saziv Skupštine, posle izbora.
U Grockoj otkrivena ilegalna laboratorija za uzgoj marihuane, uhapšene dve osobe
20.08.2026.•
1
S. K. (31) i M. M. (39) uhapšeni su zbog sumnje da su neovlašćeno proizvodili i stavljali u promet drogu, nakon što je policija u Grockoj otkrila ilegalnu laboratoriju za uzgoj marihuane i zaplenila oko 30 kilograma.
Ministar informisanja pisao firmi koja preuzima N1 i Novu: Pozvao vlasnika da televizije registruje kod REM-a
20.08.2026.•
12
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina uputio je danas otvoreno pismo vlasniku fonda Alpak kapital Pedru Vargasu, povodom aktuelnih događaja u vezi sa kupovinom medija Adria Njuz Netvorka.
Ko dobija jednokratnu pomoć i koliko: Penzionerima do 35.000, građanima 6.000 dinara
20.08.2026.•
19
Vlada Srbije utvrdila je na današnjoj sednici Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o budžetu za 2026. godinu.
Komentari 1
Bob
Jedna država koja želi svima dobro i gde je u ustavu prva tačka Pravo Čoveka da mora na ovakav način da to manifestuje.
Zatvoriti nebo nad Parizom
povodom OI dovodi u pitanje smisao igara i čovečanstva.
Zar je globalna situacija takva da nam dozvoljava radosti igara ili se pravimo nojevi sa glavom u pesku.
Olimpijske igre su odavno postale Političke igre i zbog toga ću biti nezainteresovan za takve.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar