Snimak skupa u Zagrebu u kom se Srbi optužuju za genocid: Tužilaštvo formiralo predmet

Više javno tužilaštvo u Beogradu formiralo je predmet zbog izjava učesnika skupa u Zagrebu.
Snimak skupa u Zagrebu u kom se Srbi optužuju za genocid: Tužilaštvo formiralo predmet
Foto: 021.rs (ilustracija)
Kako piše RTS, u izjavama sa društvenih mreža učesnici zamenom teza i izvrtanjem istorijskih činjenica Srbe lažno optužuju za genocid nad Hrvatima tokom Drugog svetskog rata i kasnije.
Povodom snimka sa skupa u Hrvatskom državnom arhivu u Zagrebu na kojem je predstavljena knjiga "Homogena Srbija 1941" autora Stjepana Loze, a koji je objavljen na društvenim mrežama Više javno tužilaštvo u Beogradu formiralo je predmet zbog krivičnog dela Izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti iz člana 317. Krivičnog zakonika.
Na snimku se mogu čuti izjave autora i drugih učesnika skupa, u kojima se zamenom teza i izvrtanjem istorijskih činjenica Srbi lažno optužuju za genocid nad Hrvatima tokom Drugog svetskog rata i kasnije.
 
Više javno tužilaštvo u Beogradu će preduzeti sve mere i radnje iz svoje nadležnosti kako bi utvrdilo sve sporne činjenice i postojanje elemenata bića krivičnog dela, navodi se u saopštenju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Voldi

    05.05.2024 08:34
    Naravno ovako nešto se nikada ne bi desilo ili torelisalo u Srbiji.
  • Zare

    04.05.2024 21:01
    Pre svega treba podneti tuzbu protiv Dodika jer je Hrvatima predao arhivsku gradju o ustaskim logorima za vreme NDH.
  • Nik

    04.05.2024 19:54
    Ne znam kako će tužilaštvo da sprovede hapšenje osumnjičenih. Ovo je predmet za diplomatiju, za protestnu notu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Vujošević: KSS treba da reaguje zbog hapšenja Štimca

Proslavljeni košarkaški trener Duško Vujošević izjavio je da hapšenje bivšeg košarkaškog reprezentativca Vladimira Štimca predstavlja nastavak represije vlasti prema građanima koji se bore za pravdu i normalnu Srbiju.