Slučaj 272 pištolja nestala iz niške policije: U optužnici se pominju samo tri
Optužnicu protiv policajca iz Niša i njegovih pomagača koji se sumnjiče da su iz policijske stanice Pantelej uzeli 272 pištolja formiralo je Više javno tužilaštvo.
Ova optužnica je predata Višem sudu na odlučivanje.
Kako Južne vesti saznaju, u optužnici se pominju samo tri pištolja, dok o preostalih 269 nestalih i dalje nema traga.
Glavni osumnjičeni za nestalo oružje, koje su građani predali u akciji MUP-a nakon tragedije koja se dogodila u beogradskoj Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jeste policijac D. M. koji se i dalje nalazi u Istražnom zatvoru u Nišu.
Optužnicu protiv njega i troje pomagača A. G, P. M. i F. G. Tužilaštvo je formiralo 16. avgusta i optužnicu predalo Veću Višeg suda Niša na potvrđivanje, koja bi postala pravnosnažna.
Iako iz Tužilaštva kažu da nisu u mogućnosti da objave detalje optužnice zbog toga što nije potvrđena, Južne vesti su saznale da Viši sud ispituje optužnicu u kojoj se osumnjičenima na teret stavljaju samo tri pištolja, 450 metaka i 16 okvira, koji su do sada pronađeni kod pomagača.
"Ostali pištolji nisu pronađeni i oni se mom klijentu ne stavljaju na teret, jer je pronađeno svega tri. Pronađeno je i 450 metaka i 16 okvira", navodi advokat Marko Mitić.
Optužnica je podneta Veću Višeg suda u Nišu na potvrđivanje, odakle navode da je slučaj trenutno u fazi ispitivanja, te da će nakon završene istrage doneti pravnosnažnu odluku.
Dok se iz optužnice saznalo da su pronađena tri pištolja, i dalje nije poznato gde se nalaze preostalih 269, a novinari su prethodnih meseci bezuspešno pokušavali od niške policije da saznaju u kojoj fazi istrage se nalazi i da li ima saznanja gde su nestali pištolji završili.
Nakon podignute optužnice o nestalim pištoljima upitani su još jednom, kao i da li je sprovedena unutrašnja istraga o propustima zbog kojih je osumnjičenima omogućeno da neometano iz policijske stanice otuđe oružje i municiju.
Prema dokumentima u koje su Južne vesti imale uvid, policajac iz Niša nalazio se u bekstvu, nakon što je osumnjičen da je iz policijske stanice Pantelej otuđio 272 pištolja. Mediji su saznali da je u više navrata iznošeno oružje iz policijske stanice, a gde je ono završilo ne zna se, već postoje samo pretpostavke.
Prema dokumentima u koje su Južne vesti imale uvid, dvojica osumnjičenih, Prokupčanin i Nišlija, jesu uhapšeni, a treći, inače policajac, bio je u bekstvu.
Takođe, mesec dana nakon što je otkrivena afera o krađi pištolja "iznutra", dotadašnjem načelniku niške policije Jovici Stojmenoviću uručeno je razrešenje.
Policajac iz Niša koji se sumnjiči da je ukrao 272 pištolja iz policijske stanice Pantelej u kojoj je radio, a koji je nakon bekstva uhapšen u Podgorici, zatražio je da po hitnom postupku bude izručen Srbiji. U Srbiju je izručen početkom jula i od tada se nalazi u niškom Istražnom zatvoru.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Uklonjeno 54.000 mina i drugih ostataka rata u projektima deminiranja u Srbiji
27.08.2026.•
0
Direktor Centra za razminiranje Srbije Bojan Glamočlija izjavio je danas da je ta institucija do sada sprovela 299 projekata deminiranja.
Prevoznici najavili blokade graničnih prelaza
27.08.2026.•
4
Udruženje prevoznika Međunarodni transport najavilo je danas blokade graničnih prelaza prema EU, čemu će 31. avgusta prethoditi mirno okupljanje ispred sedišta Delegacije EU u Beogradu.
VIDEO: Državljanin Srbije među nestalima u poplavi u Nepalu
27.08.2026.•
2
Jedan državljanin Srbije nalazi se među stranim turistima koji se vode kao nestali posle smrtonosne bujične poplave koja je u sredu pogodila Nepal, saopštila je turistička organizacija te zemlje.
Republički geodetski zavod pokreće inicijativu "Partnerstvo za građane": Nema više pogrešnih šaltera
27.08.2026.•
12
Republički geodetski zavod (RGZ) saopštio je da u saradnji sa gradovima i opštinama širom Srbije pokreće nacionalnu inicijativu "Partnerstvo za građane" kako bi katastar bio dostupniji građanima.
Branko Ružić u subotu možda bude izbačen iz SPS-a
27.08.2026.•
41
Funkcioner Socijalističke partije Srbije (SPS) Branko Ružić mogao bi da bude isključen iz stranke, a u subotu se donosi konačna odluka.
Požari u Srbiji: Vatra na 12 lokacija, u Deliblatskoj peščari situacija stabilna
27.08.2026.•
1
Načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić izjavio je da je na teritoriji Srbije aktivno 12 požara, a najizazovnija situacija je i dalje u Deliblatskoj peščari, iako je sada mirna.
Trgovci od septembra moraju da objavljuju onlajn cenovnike - ali ne svi i samo za određene proizvode
27.08.2026.•
9
Veliki trgovci u Srbiji od 1. septembra imaće obavezu da objavljuju digitalne cenovnike. Cilj je da potrošačima cene budu dostupnije i da mogu lakše da ih upoređuju pre kupovine.
U Kraljevu Dan žalosti zbog pogibije petogodišnje devojčice
27.08.2026.•
2
U Kraljevu je danas Dan žalosti zbog pogibije petogodišnje devojčice u saobraćajnoj nesreći.
Menjanje Ustava da bi Vučić ponovo bio predsednik: Šala Ane Brnabić ili prava namera vlasti?
27.08.2026.•
24
Predsednica Skupštine Srbije i funkcionerka SNS Ana Brnabić je nedavno iznela ideju da se Ustav Srbije promeni kako bi se Aleksandru Vučiću omogućilo da se ponovo kandiduje za funkciju predsednika Republike.
Ako vozite kroz Beograd, da znate: Postavljen novi sistem od 30 saobraćajnih kamera
27.08.2026.•
8
Novi sistem od 30 saobraćajnih kamera, preko kojih će se beležiti saobraćajni prekršaji, poput korišćenja mobilnog telefona tokom vožnje i prekoračenja brzine, postavljen je u Beogradu.
Stanković: Dokle god imam snage, boriću se za reafirmaciju uloge SPC u obrazovnom sistemu Srbije
27.08.2026.•
45
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da će se dokle god ima snage boriti za reafirmaciju uloge Srpske pravoslavne crkve (SPC) u obrazovnom sistemu Srbije.
U Leskovcu devet od deset mladih smatra da bi trebalo da napuste taj grad i Srbiju
27.08.2026.•
17
U Leskovcu devet od deset mladih ljudi smatra da bi trebalo da napuste taj grad i Srbiju, dok 64 odsto njih planira da u naredne dve godine na duže vreme napusti grad.
Skupština Srbije nastavlja raspravu po amandmanima na rebalans budžeta
27.08.2026.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastaviće danas na vanrednoj sednici raspravu po amandmanima na predlog rebalansa budžeta za ovu godinu.
Zbog velikog interesovanja Srbijavoz produžava letnju sezonu vozova za Bar do kraja septembra
26.08.2026.•
3
Zbog povećanog interesovanja putnika, "Srbijavoz" produžava letnju sezonu saobraćanja međunarodnih vozova za Bar do kraja septembra ove godine, saopšteno je danas iz ovog preduzeća.
ANEM: Instagram stranica Bez cenzure suspendovana nakon organizovane akcije botova
26.08.2026.•
0
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) saopštila je da je Instagram portala "Bez cenzure" suspendovan nakon višednevne serije prijava za navodno kršenje autorskih prava, za koje redakcija tvrdi da su lažne.
Direktor GFMC-a o Deliblatskoj peščari: Moramo da se pripremimo za novi svet visokog rizika od požara
26.08.2026.•
2
U ovom trenutku neophodno je uključiti sve nacionalne i susedne kapacitete za suzbijanje šumskih požara kako bi se oni stavili pod kontrolu, kaže direktor Globalnog centra za praćenje požara (GFMC) Johan Georg Goldamer.
Severna Makedonija sprečila uvoz 27,5 tona nebezbednog mleka sa Kosova
26.08.2026.•
3
Agencija za hranu i veterinu Severne Makedonije saopštila je da je sprečila uvoz dve pošiljke UHT mleka sa Kosova ukupne težine 27.520 kilograma zbog prisustva aflatoksina iznad dozvoljenih koncentracija.
U Srbiji potvrđen slučaj morbila: Jovanović apeluje na roditelje da vakcinišu decu
26.08.2026.•
2
U Srbiji je tokom prethodne nedelje potvrđen jedan slučaj malih boginja - morbila, izjavila je direktorka Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" Verica Jovanović.
Komentari 9
Fića
Puštite i njih na televizije...!
Seka
Sudstvo, država, vlast.. SVI !!
Boeser Wolf
U ovoj zemlji su policajci krimogeniji od kriminalaca vec decenijama.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar