Nekoliko desetina građana Niša okupilo se večeras na Trgu kralja Milana kako bi odali poštu žrtvama nesreće koja se juče dogodila na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Okupljeni su palili sveće i ostavljali cveće za 14 nastradalih, a svećama su na trgu nacrtali srce i ispisali slova N i S.
Građanski aktivisti su unutar srca postavili plakat na kome piše "Svi smo mi pod nadstrešnicom".
Zavod za transfuziju krvi u Nišu danas je organizovao akciju prikupljanja krvi na zahtev građana koji su hteli da daju krv kako bi pružili podršku povređenima u tragediji u Novom Sadu.
Akciji su se organizovano priključili radnici Javnog komunalnog preduzeća "Mediana" i Javnog preduzeća "Parking servis".
A je l' bio doktor milić da im objasni kao nama - da Novi Sad nikad u svojoj istoriji nije imao boljeg gradonačelnika?
Gde je sad?
Što sad ne prozbori koju "pametnu"?
Kad je Aleksandar veliki kao mlad dodao do naših krajeva lokalne vođe su mu rekle da se ne plaše ničeg osim jedne stvari a to je da im nebo padne na glavu. Lažni bogovi nam svima rade o glavi. Tuga do neba i opomena ..
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Advokatska komora Srbije će od ponedeljka, 23. februara do srede, 25. februara, obustaviti rad u znak protesta protiv usvajanja tzv. "Mrdićevih zakona".
Svetski dan socijalne pravde Srbija dočekuje uz rastuću stambenu krizu koja najteže pogađa najsiromašnije građane, upozorava Inicijativa A 11 povodom 20. februara, Svetskog dana socijalne pravde.
"Srbija će bez uspostavljanja tužilačke policije sve više tonuti u bezdan teškog kriminala koji će sa svojom patologijom uticati na budućnost zemlje i nove generacije", smatra Marko Nicović.
Vlast računa na to da će strah građana da eskalira i da će postati sve više zabrinuti, a ići će se i u sve veću represiju prema građanima, kaže profesorka na Fakultetu bezbednosti Svetlana Stanarević.
Venecijanska komisija je saopštila da će mišljenje o nedavnim izmenama pravosudnih zakona u Srbiji, koje je zatražila predsednica skupštine Ana Brnabić, biti podneto na usvajanje na plenarnoj sednici u junu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nije ispoštovao dato obećanje zvaničnicima EU tokom sastanaka na marginama nedavno održanog foruma u Davosu da neće potpisati pet spornih zakona iz oblasti pravosuđa.
Direktor Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO Fond) Relja Ognjenović zahvalio je danas penzionerima što su, kako je naveo, "prepoznali napade na Srbiju u prethodnih godinu dana i stali uz državu".
Predsednik udruženja "Naše mleko" Milan Pajić kaže da se neće odazvati pozivu ministra poljoprivrede Dragana Glamočića na sastanak o stanju u poljoprivredi u petak, jer "Glamočić ne zaslužuje tu funkciju".
Premijer Srbije Đuro Macut predsedavao je drugoj sednici Radnog tima za utvrđivanje investicionih projekata za period 2028–2030. godine, na kojoj su predstavljeni svi prioritetni projekti ministarstava za taj period.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević izjavila je da je dobro što se stopa fertiliteta povećala i da su mere države dale razultate, ali da se parovi i dalje teško odlučuju za drugo dete.
Na prvom konkursu Ministarstva zaštite životne sredine u poslednjih pet godina, gotovo polovina sume od 50 miliona dinara dodeljena je organizacijama bliskim vladajućim partijama i fantomskim organizacijama.
Komentari 2
Eto
Gde je sad?
Što sad ne prozbori koju "pametnu"?
SRB IN
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar