.jpg)
Dačić: Vučić rekao da su ispunjeni zahtevi studenata
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je za RTS da je bezbednosna situacija stabilna i pored toga što smo izloženi "hibridnom ratu".
Dačić je za RTS rekao da jedan od zahteva koji se čuo na protestima proizilazi iz stava da će nešto da se sakrije, a to je, kako kaže apsolutno netačno, jer kako može da se vodi istraga bez dokumentacije.
"Tužilaštvo vodi istragu, oni su tražili da im se dovedu na saslušanje određene osobe i da se donese dokumentacija, odnosno kako se to kaže - izuzeta je dokumentacija. Međutim, kad predsednik pokaže dokumentaciju, onda kažu otkud njemu dokumentacija", rekao je Dačić.
Podsetimo da je dokumentacija o istrazi pada nadstrešnice na zahtev tužilaštva proglašena tajnom. Podsećamo i da je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture odbilo da portalu 021.rs dostavi dokumentaciju vezanu za rekonstrukciju Železničke stanice u Novom Sadu i da su kao razlog naveli da bi odavanjem ovih podataka mogla biti ugrožena istraga. Više o tome možete pročitati OVDE.
Prema rečima Dačića, u dokumentaciji se nalaze odluke, ugovori, tehnički pregledi.
"Ja ne znam šta je u njoj, ali sve je predato tužilaštvu, prazna priča je da nema dokumentacije, prazna priča je i da je neko bez razloga priveden, postoje snimci koji pokazuju sve", naveo je Dačić.
Kaže da su sinoć dvojica privedena zato što je procenjeno da ugrožavaju bezbednost premijera i gradonačelnika, oni su pušteni kao što je i Ješić pušten koji je priznao šta je uradio, ali ne priznaje krivičko delo.
Oko 600 studenata je sinoć protestovalo tokom obraćanja predsednika Srbije.
"Policija nije nikako reagovala, sramotno je vređanje policije, to je naša narodna policija, vrhunac političke borbe je otimanje sa policajcima oko štita", kaže Dačić.
Kaže da je njih 25 donelo odluku jutros da blokiraju sedište novosadske policije i istakao da nije dozvoljeno da se na nekim mestima dešavaju takve stvari.
"Sada je potiskivanjem oslobođen ulaz da mogu da uđu ljudi u policiju, i sinoć je bilo potiskivanja u Beogradu. Odluku o tome donose lica iz policije na licu mesta", rekao je Dačić i upitao ko je taj da je povređen od policije.
Napominje da oni protestuju zbog slučaja Ilije Kostića, koji je dao iskaz u tužilaštvu, ta istraga se vodi o o tome ne može da se govori sa političarima.
"Vučić je rekao da su zahtevi studenata ispunjeni, povećanje za 20 odsto za fakultete, kao i druga stvar - oko dokumentacije. Nema potrebe da se sumnja da onaj ko je propustio da nešto uradi ili uradio nešto pogrešno da neće krivično odgovarati, to je i predsednik rekao posle nesreće", kaže ministar policije.
Smatra da iza svega postoje "politički principi i deo je šireg podučavanja da se šire protesti".
I povrh svega Dačić ocenjuje bezbednosnu situaciju kao stabilnu.
"Bezbednosna situacija je, i pored tog ašto smo izloženi hibridnom ratu, stabilna. Država je jača od svih izazova. Nije bezveze u zakonu da ne može da se protestuje na mestima gde može da bude ugrožena bezbednost. Zato događaji i protesti moraju da se najavljuju, blokada državnih institucija nema nigde, zamislite da neko blokira Belu kuću", ukazao je Dačić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Studenti u blokadi pozvali građane da im pomognu uoči velikog skupa u Novom Sadu
19.10.2025.•
1
Studenti u blokadi pozvali su građane da im pomognu uoči velikog komemorativnog skupa koji će biti održan 1. novembra u Novom Sadu.
Marković: Srbija pre šest godina prednjačila u evropskim integracijama, sada je na samom začelju
19.10.2025.•
8
Srbija želi da bude članica Evropske unije (EU), ali pod svojim uslovima i problem je što je sama EU davala signale da je to moguće, a nije, ocenjuje profesor Fakulteta političkih nauka Slobodan Marković.
Teretnjaci na Batrovcima i Šidu čekaju oko tri sata
19.10.2025.•
1
Zadržavanja za kamione ima na graničnim prelazima Batrovci i Šid, ka Hrvatskoj.
Emisiju "Važne stvari" RTS skratio jer dete kaže da u Zrenjaninu nema čiste vode
19.10.2025.•
9
Radio televizija Srbije je, prilikom emitovanja nove emisije "Važne stvari", isekla deo u kojem devojčica govori da u Zrenjaninu nema čiste vode.
Politikolog Milić: Kad se jednom dospe na listu sankcija SAD, teško se sa nje silazi
19.10.2025.•
3
Politikolog Dimitrije Milić kaže da, kako bi se o situaciji u Srbiji pričalo u institucijama Evropske unije, ona mora da se održava kao relevantna tema među donosima odluka.
Sednica Vlade Srbije u ponedeljak u Leskovcu
19.10.2025.•
3
Vlada Srbije na čelu sa premijerom Đurom Macutom održaće sutra u Leskovcu posebnu sednicu u zgradi lokalne samouprave u tom gradu.
Pokret Tvrđava: Sud odbacio predlog za pritvor aktivisti Nikoli Krstiću
19.10.2025.•
1
Sud u Smederevu odbacio je predlog tužilaštva za određivanje pritvora koordinatoru Pokreta Tvrđava Nikoli Krstiću.
Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju rad u ponedeljak u 10 časova
19.10.2025.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju rad sutra od 10 časova i to objedinjenom načelnom raspravom o tačkama dnevnog reda koje se odnose na međunarodne sporazume i finansijske ugovore.
Pred samu godišnjicu pada nadstrešnice u Novom Sadu: EP usvaja novu rezoluciju o Srbiji
19.10.2025.•
5
Rezolucija Evropskog parlamenta koja je najavljena za kraj oktobra, uoči godišnjice pada nadstrešnice u Novom Sadu, značajan je i još jedan u nizu koraka u smeru promena odnosa EU prema Aleksandru Vučiću.
Uhvaćen sa 29 paketa marihuane u kolima: Opirao se tokom hapšenja i više puta udario policajca u glavu
19.10.2025.•
0
Beogradska policija je zaplenila oko 15 kilograma marihuane i uhapsila Đ. M. (25) zbog trgovine drogom.
Hapšenje Srba na Kosovu: Sedmoro privedeno u Zubinom Potoku i Zvečanu
19.10.2025.•
1
Sedmoro Srba privedeno je u policijskoj akciji sprovedenoj jutros oko šest časova u Zubinom Potoku i Zvečanu, saopštila je Vladina Kancelarija za Kosovo i Metohiju.
EU najavila: U Srbiji će se graditi "fabrika veštačke inteligencije"
19.10.2025.•
50
Evropska unija planira da na teritoriji Zapadnog Balkana izgradi dve "AI fabrike", tačnije rečeno centra za razvoj veštačke inteligencije, od kojih će se jedna nalaziti u Srbiji.
ANEM i Fond B92 prikupili 5.000 evra pomoći za novinarke i novinare iz Gaze
19.10.2025.•
1
Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) i Fond B92 prikupili su 5.000 evra za pomoć novinarkama i novinarima u Gazi.
FOTO, VIDEO: Vozač autobusa poginuo, dve osobe povređene u sudaru kod Čačka
19.10.2025.•
3
Vozač autobusa je poginuo, a dve osobe su povređene u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros oko 6.40 časova na putu Čačak - Kragujevac, u mestu Bečanj.
Četvrtina stanovnika Srbije u riziku od siromaštva: Socijalne mere države kratkotrajne i mahom pred izbore
19.10.2025.•
7
Vlast u Srbiji siromašnih se seti uglavnom pred izbore, dok podaci pokazuju da gotovo četvrtina građana živi u riziku od siromaštva ili socijalne isključenosti.
O nesreći kod Sremske Mitrovice: "Malo inspektora za kontrolu prevoznika, a neko i sa 70 godina vozi putnike"
19.10.2025.•
21
Srbija nema dovoljno inspektora koji se bave nadzorom prevoznika, a gotovo nikad ne budu sankcionisani direktori i prevoznici.
Klačar: Izbori pod ovakvim tenzijama ne bi rešili krizu, već bi je produbili
19.10.2025.•
19
Skupština Srbije bez većih problema zaseda, odmrznut je proces izbora članova Saveta REM-a i došlo je do usaglašavanja Zakona o jedinstvenom biračkom spisku.
Za tri do pet godina biće poznato da li je Srbiji potrebna nuklearna elektrana
19.10.2025.•
21
Direktor Instituta za nuklearne nauke "Vinča" Slavko Dimović izjavio je da su u toku studije razmatranja da li je Srbiji potrebna nuklearna elektrana i ocenio da će se to znati za tri do pet godina.
U Srbiji zvanično ima oko 1.500 profesionalnih upravnika zgrada: Koliko zarađuju?
19.10.2025.•
7
U Srbiji je trenutno registrovano 1.442 profesionalna upravnika, a prva licenca je izdata sredinom avgusta 2017. godine, pokazuju podaci Privredne komore Srbije (PKS).
Magacioneri najtraženije zanimanje u Srbiji, programeri ni među prvih 10
19.10.2025.•
9
Poslodavci u Srbiji su u septembru tražili 15.679 radnika, a najtraženiji su bili magacioneri, za koje je oglašeno 1.359 radnih mesta.
Komentari 44
Mikica
Toni
Simbad
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar