Đoković savladao Alkaraza za polufinale Australijan opena
Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena pobedivši Karlosa Alkaraza sa 3:1 u setovima.
Đoković je eliminisao trećeg nosioca na turniru, a po gemovima se igrali 4:6, 6:4, 6:3, 6:4. Okršaj dvojice tenisera trajao je više od tri i po sata.
Novak će za finale prvog grend slema u sezoni igrati protiv Aleksandra Zvereva, koji je prethodno eliminisao Tomija Pola.
Srpski teniser u Australiji igra za svoj 11 trofej na Australijan openu.
Novak je odmah na startu meča pokazao da je tu da se bori i da nastoji da pobedi 16 godina mlađeg rivala. Na startu prvog seta je odmah uzeo brejk, ali je i Alkaraz uzvratio.
Đoković je već u prvom setu tražio medicinski tajm aut, a po povratku Alkaraz je potvrdio vođstvo sa 1:0 u setovima.
Ipak, najbolji teniser svih vremena je pokazao zašto je ozbiljan suparnik i mlađoj generaciji.
Na startu drugog seta je ponovo uzeo brejk, koji je odmah i potvrdio. Alkaraz se u jednom trenutku žalio sudiji da Đoković troši previše vremena na prvi servis. Usledila je žestoka borba dvojice tenisera, Alkaraz je smanjio prednost u gemovima i na 5:4 Španac je servirao za opstanak u setu. Đoković je odigrao savršen gem i vratio se u meč, osvojivši drugi set.
U trećem setu Đoković je ponovo pokušao da uzme brejk Alkarazu odmah na startu, ali se treći teniser sveta izvukao. Uspeo je Đoković da slomi otpor rivala, uzeo je brejk i poveo sa 4:2. Brejkom je uzvratio i Alkaraz, a Đoković je odlučio da ne ostane na tome, pa je uzeo još brejk za vođstvo od 5:3, a svojim servisom je priveo i treći set kraju.
Đoković je i četvrti set započeo napadom na brejk i u tome je uspeo. Poveo je sa 2:0. Pokušao je Alkaraz da uzvrati brejk i da se vrati u set, ali Đoković mu to nije dozvolio, pa je srpski teniser poveo sa 3:1.
Velika borba vodila se u šestom gemu, pri vođstvu Đokovića od 3:2. Imao je Đoković tri gem lopte, ali se Alkaraz branio. Otpor je slomljen u četvrtom pokušaju i Đoković je potvrdio brejk, te poveo sa 4:2. U trenutku kada se ovo odigravalo, u Australiji je već bilo pola sata iza ponoći.
Nije odustajao Španac, odbranio je svoj gem nakon duge borbe, a onda je imao dve brejk lopte za izjednačenje u gemovima. Đoković nije posustajao, preokrenuo je stvari u svoju korist i poveo sa 5:3, dok je Španac uzeo sledeći gem na svoj servis.
Đoković je na kraju iskoristio to što je u završnici četvrtog seta imao servis. Odigrao je pametno i priveo meč kraju za još jedan plasman u polufinale Australijan opena.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Direktor agencije "Faktor plus": Verovatnije je da će izbori biti krajem godine nego na proleće
09.04.2026.•
0
Direktor agencije "Faktor plus" Vladimir Pejić ocenio je da je Srbija bliža izborima krajem godine nego krajem proleća.
Slobodan univerzitet: "Danas Filozofski fakultet u Nišu, sutra bilo koji"
09.04.2026.•
0
Akademska mreža Slobodan univerzitet najoštrije je osudila odluku da se Filozofskom fakultetu u Nišu oduzmu dozvole za rad na departmanima za srbistiku, istoriju i ruski jezik.
Vlada Srbije formirala Savet za prava deteta
09.04.2026.•
0
Vlada Srbije je na današnjoj sednici obrazovala Savet za prava deteta, kao mehanizam za zaštitu i ostvarenje prava deteta, saopštilo je Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju.
Tužilac koji je sam pokrenuo predistragu korupcije u slučaju "nadstrešnica" tužio Visoki savet tužilaštva
09.04.2026.•
0
Aleksandar Barac, koji je bio deo tužilačkog tima u postupku "Nadstrešnica", podneo je Upravnom sudu tužbu protiv Visokog saveta tužilaštva i njihove odluke da mu se prekine mandat u Tužilaštvu za organizovani kriminal.
Rektor Đokić: Moju premijersku ili predsedničku ulogu odrediće studenti, a potvrditi građani
09.04.2026.•
3
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić izjavio je da će njegovu eventualnu premijersku ili predsedničku ulogu, odnosno kandidaturu na budućim izborima, "odrediti studenti, a potvrditi građani".
Srpsko-ruskom humanitarnom centru više od dva miliona evra iz budžeta Srbije - ali nepoznato za šta tačno
09.04.2026.•
7
Srpsko-ruskom humanitarnom centru isplaćeno je gotovo 2,3 miliona evra iz budžeta Srbije u proteklih 10 godina, ali nema objašnjenja kako se taj novac troši.
Dve poslanice napustile poslanički klub "Sloga - Struka" - jer članovi kluba idu na pregovore sa Vučićem
09.04.2026.•
2
Narodne poslanice Sonja Pernat i Slavica Radovanović saopštile su da napuštaju poslanički klub "Sloga - Struka" zbog odluke pojedinih članova kluba da učestvuju na sastancima sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Sedmoro zaposlenih u NIS-u uhapšeno zbog pronevere: Gorivo za avione pretakali u privatno vozilo
09.04.2026.•
6
Zaposleni u NIS-u, J. I. (35), V. M. (40), K. L. (32), P. M. (36), S. D. (25), R. S. (47) i I. Đ. (38), uhapšeni su zbog pronevere u obavljanju privredne delatnosti.
Brnabić na putu da obori rekord Orlića: Skupština nije zasedala skoro 40 dana
09.04.2026.•
6
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić na putu je da nadmaši rekord svog prethodnika, Vladimira Orlića, koji je pre tri godine 50 dana izbegavao da zakaže sednicu parlamenta u redovnom prolećnom zasedanju.
Verski analitičar Đenović: Nije problem da crkva ima svoj univerzitet, upitno je da li će se držati propisa
09.04.2026.•
7
Memorandum o razumevanju između SPC i Republike Srbije o osnivanju Univerziteta "Sveti Sava" nije nova ideja, rekao je verski analitičar Draško Đenović.
Puna primena EES sistema na granicama počinje sutra - pred uskršnji vikend: "Naoružajte" se strpljenjem
09.04.2026.•
22
Direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije YUTA Aleksandar Seničić izjavio je da se zbog pune primene EES sistema, koja počinje u petak, 10. aprila, mogu očekivati veće gužve tokom ovog vikenda.
Predsednik Ustavnog suda: Možda ćemo raditi na predmetu o krađi izbora 2023. godine, a možda i ne
09.04.2026.•
15
Ustavni sud će o poništavanju gradskih izbora u Beogradu zbog nepravilnosti, na osnovu zahteva koji je "Srbija protiv nasilja" podnela 2024, "možda odlučivati, a možda i (neće)".
FOTO: U Smederevu nelegalno skladištili 115 tona kancerogenog otpada i još 12.400 litara opasnih materija
09.04.2026.•
5
Policija u Smederevu uhapsila je M. V. (39) i P. R. (40) iz Smedereva zbog unošenja opasnih materija u Srbiju i nedozvoljenog prerađivanjea, odlaganja i skladištenja opasnih materija.
FOTO: Policija zaplenila čokoladice vredne tri miliona dinara
09.04.2026.•
1
Policija će u saradnji sa tržišnom inspekcijom podneti krivičnu prijavu protiv A. Đ. (22) iz Zubinog Potoka i Ž. K. (25) iz Novog Pazara zbog nedozvoljene trgovine.
Sindikat lekara i farmaceuta: Srbiji nedostaje više od 6.000 lekara, prisutan kontinuirani odliv kadra
09.04.2026.•
13
Predsednica Sindikata lekara i farmaceuta Gorica Đokić izjavila je da su glavni problemi zdravstvenog sistema u Srbiji urušena organizacija, loše rukovođenje, snažan upliv politike u izbor kadrova.
Vučić nastavlja konsultacije, danas na redu sindikat "Sloga" i SNS
09.04.2026.•
1
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastaviće danas konsultacije sa parlamentarnim strankama.
RIK usvojila plan nabavki za 2026: Glasačke kutije, UV lampe i baterije spremni za izbore
08.04.2026.•
1
Republička izborna komisija (RIK) utvrdila je danas godišnji plan javnih nabavki Komisije za 2026. godinu i usvojila odluke o nabavci glasačkih kutija, UV lampi, alkalnih baterija i sprejeva za obeležavanje prsta birača.
Konsultacije, ali bez opozicije: Kakav je kurs Srbije prema EU?
08.04.2026.•
12
Predsednik Srbije obavio je konsultacije sa predstavnicima nekoliko političkih stranaka, među kojima prethodnih dana nije bilo najznačajnijih opozicionih partija.
Sahrana Duška Vujoševića u utorak, 14. aprila, u Aleji zaslužnih građana
08.04.2026.•
1
Duško Vujošević biće sahranjen u utorak, 14. aprila, u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu.
U Nišu održan protest zbog oduzimanja dozvole za rad departmanima Filozofskog fakulteta
08.04.2026.•
0
Filozofskom fakultetu u Nišu danas je stigao dopis Ministartsva prosvete u kome je rečeno da se departmanima za srbistiku, istoriju i ruski jezik na tom fakultetu oduzima dozvola za rad.
Komentari 36
Ahil
Profesor
Malo ne čitate pažljivo ali mogu da pomognem ❤
Podržao je budućnost ove zemlje.
Budućnost ove zemlje trenutno blokira raskrsnice a potom zbog neispunjenih zahteva da institucije rade svoj posao i zbog toga što ostrašćeni i od strane režima plaćeni crnokapuljaši *divljaju*, napadaju i gaze studente oni ulaze u *blokade* fakulteta jer je korupcija *rušenjem* nadstrešnice ubila 15 nevinih ljudi.
jednopojedno
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar