Beogradska filharmonija u štrajku, otkazani koncerti
Većina zaposlenih u Beogradskoj filharmoniji donela je odluku o stupanju u štrajk. Koncerti se otkazuju do daljeg, saopštila je Filharmonija.
Foto: Pixabay (ilustracija)
Štrajkački odbor Beogradske filharmonije je, u skladu sa zakonom, poslodavcu najavio i dostavio odluku o stupanju u štrajk pet dana pre dana određenog za početak štrajka, odnosno 24. februara, navedeno je u saopštenju.
Štrajk se organizuje sa dva osnovna zahteva - hitno poboljšanje materijalnog položaja zaposlenih odvajanjem iz trenutne uredbe o koeficijentima i hitno otvaranje konkursa za direktora Beogradske filharmonije transparentno i u skladu sa protokolom o konkursu.
U obrazloženju za prvi zahtev, Filharmonija je navela da ispunjenje traži kroz vraćanje posebne Uredbe o koeficijentima za Beogradsku filharmoniju, jer je ona jedini filharmonijski orkestar na budžetu Ministarstva kulture koji je isključivo orkestarski ansambl.
"Za nosioce delatnosti koji predstavljaju najbrojniju grupu u orkestru Beogradske filharmonije (orkestarski muzičar) zahtevamo platu najmanje u iznosu republičkog proseka, a to je, po poslednjim podacima Zavoda za statistiku iz novembra 2024. godine, 100.738 neto", naveli su iz Filharmonije.
Takođe, zahtevaju objedinjenje svih orkestarskih muzičara u jednu grupu kroz usklađivanje Kataloga radnih mesta sa Uredbom o koeficijentima.
U saopštenju Filharmonije je navedeno da će štrajk prestati sporazumom strana u sporu ili odlukom većine zaposlenih o prestanku štrajka i da se do tada sve planirane aktivnosti otkazuju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Puštena dva službenika Pošte Srbije nakon privođenja u Kosovskoj Mitrovici
07.04.2026.•
0
V.d. direktora Pošte Srbije Zoran Anđelković izjavio je da su dvojica službenika tog preduzeća, koje je danas u Kosovskoj Mitrovici privela tzv. kosovska policija, pušteni.
FOTO, VIDEO Skup podrške N1: "N1ko nije sam"
07.04.2026.•
0
Građani i novinari večeras su se okupili ispred N1 kako bi pružili podršku redakciji nakon razrešenja dosadašnjeg direktora Igora Božića.
Akcija "Kaciga glavu čuva": Prošle godine stradalo 64 motociklista, ove godine već 12
07.04.2026.•
0
U Srbiji su u prošloj godini poginula 64 vozača motocikala i mopeda, ove godine već 12, upozoreno je danas u Beogradu, tokom preventivne akcije "Kaciga glavu čuva".
Kosovska policija privela dvojicu muškaraca u Mitrovici zbog raznošenja pošte iz Srbije
07.04.2026.•
0
Šef operative Kosovske policije za region sever Petrit Fejza potvrdio je danas za Kossev da su u Mitrovici danas privedena dvojica muškaraca, najverovatnije službenici Pošta Srbija.
Mreža ANEM-a proširena za još devet članica
07.04.2026.•
0
Upravni odbor Asocijacije nezavisnih elektronskih medija (ANEM) na poslednjoj sednici doneo je odluku o prijemu još devet novih članica, odnosno medija.
Beogradska policija uhapsila Bugarku zbog krađe u autobusu
07.04.2026.•
0
Policija je danas u Beogradu uhapsila bugarsku državljanku S. P. N . (31) zbog osnova sumnje da je izvršila krivično delo krađa.
Sindikat glumaca: Urušen dijalog između uprave i ansambla u Narodnom pozorištu u Beogradu
07.04.2026.•
0
Predsednik Sindikata glumaca Srbije "Singlus" Darko Tomović izjavio je danas "da je došlo do daljeg urušavanja svake mogućnosti dijaloga između novopostavljene uprave Narodnog pozorišta u Beogradu i izvođača".
Srušio se kran na gradilištu kod Brankovog mosta: Jedna osoba poginula, tri radnika povređena
07.04.2026.•
11
Na gradilištu novog mosta obrušio se kran koji je nosio metalnu konstrukciju tešku 350 tona. Tom prilikom jedna osoba je poginula, a dva radnika su povređena.
Vučić pre tužilaštva objavljuje informacije o smrti devojke: "Opet dotakao moralno dno"
07.04.2026.•
14
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je detalje istrage o smrti studentkinje na Filozofskom fakultetu, a otišao je i korak dalje pa je taj događaj kvalifikovao kao ubistvo.
Željko Mitrović demantuje da ima bilo kakve veze sa izraelsko-srpskom fabrikom dronova
07.04.2026.•
0
Pink Media Group demantovala je da će buduća fabrika dronova u Srbiji biti smeštena u objektu koji će biti zakupljen od kompanije Željka Mitrovića.
Predsednik: Ako budem video da se sprema velika kriza u svetu - ništa od izbora na leto
07.04.2026.•
20
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da vanredni izbori u Srbiji neće biti održani na leto ukoliko bude video da se sprema velika kriza u svetu.
Vučić: Izvinjavam se zbog neoprostivo loše izjave ministra Bratine
07.04.2026.•
25
Predsednik Aleksandar Vučić uputio je danas izvinjenje svim studentima i građanima zbog izjave ministra informisanja i telekomunikacija Borisa Bratine da studenti "nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije".
"Zvučni top" ipak u novom zakonu o policiji: Šta je još sporno?
07.04.2026.•
9
Nakon što je prethodna verzija povučena iz procedure krajem 2022. godine zbog kritika javnosti, nacrt zakona o unutrašnjim poslovima ponovo je stavljen na javnu raspravu.
Đedović Handanović: Srbija bi do 2032. mogla da bude spremna za izgradnju nuklearne elektrane
07.04.2026.•
4
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je sa rukovodiocima podgrupa u okviru Međuresorne ekspertske radne grupe za ispitivanje opravdanosti pristupa razvoju nuklearne energije.
Skup podrške redakciji N1 večeras na Novom Beogradu
07.04.2026.•
0
Skup podrške redakciji N1 televizije održaće se večeras na Novom Beogradu, poručuju novinarska i medijska udruženja.
Sutra predaja zahteva sa 20.000 potpisa građana Srbije da Vučić hitno raspiše vanredne parlamentarne izbore
07.04.2026.•
12
Akademske mreže će u sredu, 8. aprila u 9 časova u Predsedništvu Srbije predati preko 20.000 potpisa građana koji su svojim potpisom i ličnim podacima podržali inicijativu za hitno raspisivanje vanrednih izbora.
Fabrika dronova u Srbiji dogovorena sa kontroverznim izraelskim vojnim gigantom
07.04.2026.•
30
Srbija je dogovorila proizvodnju dronova na svojoj teritoriji sa izraelskim vojnim gigantom Elbit Systems, kompanijom koja je godinama kritikovana zbog uloge u izraelskim vojnim operacijama u Gazi i na Zapadnoj obali.
Macut ponovo brani Bratinu i Glišića: Izjave dali kao ličnosti koje imaju stav, ne kao ministri, mi smo žrtve
07.04.2026.•
46
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da je razgovarao sa ministrima Borisom Bratinom i Darkom Glišićem kojima je, kako je naveo, jasno da su dali prejake izjave u vezi sa studenatima, odnosno državnim univerzitetima.
Macut: Svi u vladi su pod lupom, nisam zadovoljan svima
07.04.2026.•
15
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da su u vladi "svi u analizi", da je nezadovoljan "kako neko funkcioniše", da se "trudi im ukaže na to, nekad malo štrijim tonom, nekad prijateljskim razgovorom.
Ponovo najavljen početak izgradnje saobraćajnice Vožd Karađorđe - to se obećava još od 2019.
07.04.2026.•
5
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovo je najavio početak izgradnje brze saobraćajnice Vožd Karađorđe. Ovoga puta, on je rekao da bi radovi trebalo da počnu za dva do tri meseca.
Komentari 2
Bill
"Kako sam pobedio muzičku revoluciju"
odakle
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar