Na Instagramu podelio snimak zvučnog udara u Beogradu, došla mu policija na vrata
Nakon objave na Instagramu u vezi sa zvučnim udarom na protestu u Beogradu, Nišlija Božidar Pavlović je saslušan u policiji, u svojstvu građanina.
Foto: 021.rs
On je saslušan u sklopu predistražnog postupka zbog krivičnog dela izazivanje panike i nereda. Smatra da je to vid zastrašivanja građana koji žele da slobodno izražavaju svoje mišljenje i odlučio je da se obrati Južnim vestima jer smatra da je to jedini način da zaštiti sebe i svoju porodicu.
Božidar Pavlović je nakon protesta u Beogradu 15. marta, kada je jak zvučni udar prekinuo ćutnju okupljenih u znak odavanja pošte nastradalima u Novom Sadu, na Instagramu podelio snimak Nove S, koji sadrži deo izjave advokata Boža Prelevića. Preko snimka je "nalepio" objavu stranice "Generalni štrajk Srbija".
"Posle te objave, oni mi 19. marta dolaze na vrata. Došla su dva policajca. Jedan se legitimisao, drugi nije. Ušli su i rekli mi da pođem sa njima za Beograd jer je tamo Više javno tužilaštvo pri kome je Posebno odeljenje za borbu protiv visokotehnološkog kriminala. Rekao sam da to nije problem, ali da nemam kod sebe novac za povratak u Niš. Zvali su neke nadređene i valjda su im odobrili da odradimo to u Nišu", priča Pavlović za Južne vesti.
Razgovor su, ipak, obavili u Nišu. Saslušan je u svojstvu građana, a kako je navedeno u pozivu, razlog je prikupljanje potrebnih obaveštenja u predistražnom postupku zbog krivičnog dela izazivanje panike i nereda.
Policajci su mu, kako kaže, rekli da znaju da on to nije objavio, ali da treba da stignu do onoga ko jeste. Takođe su ga "savetovali" da objavu obriše i da objavi svojevrsni demanti, što je i učinio.
U službenoj belešci, čiju su fotografiju objavile Južne vesti, ne piše ime službenika koji ga je ispitivao, već stoji samo svojeručni potpis.
"Sve je bilo savetodavno. Kada bih rekao da mi se neki savet ne dopada i da ga ne bih prihvatio, odgovarali su mi da bismo onda morali da idemo za Beograd", ističe Pavlović i dodaje da je u jednom trenutku, dok su čekali da tužilac potvrdi da ga ne gone, pitao policajce šta bi bilo da nije pošao s njima i da li bi ga onda za pet minuta uhapsili iz UKP-a.
"Jedan od njih je ironično, kroz šalu rekao: 'Ne, ne, čekali bismo nalog sat vremena, ali bismo ti onda polomili vrata i onda izlomili i tebe i stan'. To mi je rečeno kroz šalu i ironiju. To je oblik perfidnog pritiska i izazivanja straha i nemira. Savetovali su me da se više ne bavim takvim objavama i da me to više ne zanima", tvrdi Pavlović.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova i Policijske uprave u Nišu do objavljivanja teksta nisu odgovorili novinarima Južnih vesti u vezi sa slučajem Božidara Pavlovića.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
MUP: Aktivna četiri veća požara, najveći izbio u mestu Šumarak u Deliblatskoj peščari
07.08.2026.•
0
Na teritoriji Srbije trenutno su aktivna četiri veća požara na otvorenom prostoru, na kojima je angažovano ukupno 484 pripadnika različitih službi, uključujući Vojsku Srbije, kao i više od 110 vozila i helikoptere.
Večera za Zelenskog, a šta će sutra biti "na stolu": Đukić ne isključuje razgovore o dronovima i vojnoj opremi
07.08.2026.•
5
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da je priredio večeru u čast predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koji je došao u posetu Srbiji.
MUP apelovao na posetioce Sabora trubača u Guči: Ne vozite pijani
07.08.2026.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) je danas apelovalo na posetioce Sabora trubača u Guči da unapred isplaniraju bezbedan povratak sa manifestacije i da, ukoliko su konzumirali alkohol, ne upravljaju vozilom.
Osumnjičenom za zlostavljanje i mučenje i napad na službeno lice određen pritvor u Valjevu
07.08.2026.•
0
Sud u Valjevu odredio je pritvor do 30 dana osumnjičenom za protivpravno lišenje slobode i zlostavljanje i mučenje i za ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti koji je uhapšen u Beogradu, saopšteno je danas.
Direktor Telekoma Vladimir Lučić proglašen personom non grata na Kosovu: "Boriću se svim pravnim sredstvima"
07.08.2026.•
10
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je da nije dobio zvaničnu informaciju da mu je prištinska administracija trajno zabranila ulazak na Kosovo i Metohiju i proglasila ga personom non grata.
Protestno saopštenje sto ličnosti protiv dolaska Zelenskog u Srbiju
07.08.2026.•
39
Tačno sto ličnosti potpisalo je saopštenje - protest protiv pozivanja u zaničnu posetu Srbiji predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog.
Direktorka Batuta: Virus Zapadnog Nila prenose komarci Culex od juna do kraja septembra
07.08.2026.•
2
Direktorka Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" Verica Jovanović je kazala da virus zapadnog Nila u Srbiji dominantno prenose komarci tipa "Kuleks", od 1. juna do kraja septembra.
Gužve na granici sa Hrvatskom: Na Batrovcima četiri sata čekanja, Šid duplo kraće
07.08.2026.•
1
Putnička vozila na graničnom prelazu Batrovci ka Hrvatskoj zadržavaju se oko četiri sata na izlazu iz Srbije, a na Šidu čekaju duplo kraće, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Mreža integriteta: Odložena tribina o policijskoj brutalnosti u Valjevu, niko nije dao prostor
07.08.2026.•
2
Mreža integriteta Beogradskog centra za bezbednosnu politiku (BCBP) saopštila je da je odložila javnu tribinu planiranu za 13. avgust u Valjevu, povodom godišnjice, kako su naveli, policijske brutalnosti u tom gradu.
Zelenski stigao u Srbiju, sutra razgovara sa Vučićem
07.08.2026.•
34
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sleteo je nešto pre 18 sati na aerodrom "Nikola Tesla".
Ostajemo li bez jeftinih avionskih letova: Sankcije NIS-u dovele do odlaska Rajanera
07.08.2026.•
16
Irska niskobudžetna avio-kompanija "Rajaner" potvrdila je za Danas da obustavlja letove ka i iz Niša od početka zimske sezone 2026. godine zbog "regulatornih problema u vezi sa gorivom".
MOL: Pregovori o kupovini udela u NIS-u ušli u završnu fazu
07.08.2026.•
8
MOL grupa je u finansijskom izveštaju za drugi kvartal 2026. godine navela da pregovori sa prodavcem udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS) i nadležnim organima napreduju ka završnoj fazi, preneo je danas N1.
Vučević bez potvrde o povratku Stefanovića, Nikolića i Mihajlović u SNS: Neka mediji nagađaju
07.08.2026.•
19
Predsednik SNS Miloš Vučević niježeleo da potvrdi pisanje medija da će se bivši visoki funkcioneri te stranke Tomislav Nikolić, Nebojša Stefanović i Zorana Mihailović vratiti na aktivnije uloge u SNS uoči izbora.
Otkrivena laboratorija marihuane kod Smedereva: Policija zaplenila pola tone i uhapsila šest osoba
07.08.2026.•
11
Policija je u mestu Vodanj kod Smedereva otkrila ilegalnu laboratoriju marihuane, zaplenila pola tone ove droge i uhapsila šest osoba.
Hidrolog: Manji porast Dunava
07.08.2026.•
2
Hidrolog Jelena Jerinić izjavila je danas da se očekuje da vodostaj Dunava do 13. avgusta poraste za oko 20 centimetara što je, kako je navela, značajno sa aspekta energetike.
Dačić nakon sednice Štaba: Zabranjena nepotrebna potrošnja vode, situacija sa požarima stabilnija
07.08.2026.•
19
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je u Srbiji trenutno aktivno devet požara, ali da je situacija stabilnija nego juče.
Rajaner obustavlja letove iz Niša
07.08.2026.•
6
Irska niskobudžetna avio-kompanija "Rajaner" obustaviće letove ka i iz Niša od početka zimske sezone, zbog regulatornih problema u vezi sa gorivom, potvrđeno je za Danas iz te avio-kompanije.
SSP: Predajemo ODIHR-u dokaze o sprečavanju kontrole biračkog spiska
07.08.2026.•
8
Stranka slobode i pravde saopštila je da danas predaje ODIHR-u dokaze da vlast sprečava stvarnu kontrolu biračkog spiska i obesmišljava rad Komisije za reviziju biračkog spiska.
Komentari 12
PRINCIPijalan
Božo
1
Ne mogu oni da dobace dotle.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar