
Kakav je odnos SNS i SPS: "To je odnos dva prevaranta, većeg i moćnijeg i manjeg koji mrzi većeg"
Nema, nema, pa ima LRAD uređaja i to na vozilu novosadskog odreda Žandarmerije, koji može da emituje zvuke koji bi mogli da budu zvučni top o kojem se priča.
To je na konferenciji za novinare potvrdio ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, da bi kasnije novinarima demonstrirao i samu napravu. Gledaoci Informera su nešto ranije saznali da je zbog cele situacije Dačiću šećer skočio na 20 i da sa celom situacijom mora da se sam nosi.
"Ja treba da nosim na svojim plećama sve. Ja sam sada bio odgovoran za policiju, mislite da je to lako? Da ja ne znam šta će da bude po ceo dan, šta se dešava, policajci ljuti zato što ih maltretiraju, ne smeju da reaguju. Situacija je takva da - malo sam prezasićen svim tim stvarima. Šećer mi je juče bio 20, danas je 15, sve to može da traje, ali još kratko", požalio se Dačić i rekao da ga svi napadaju, pa čak i Informer TV, iako ne bi trebalo.
Analitičar Dragomir Anđelković ocenjuje da je Dačićev nastup bio iskren i da, "iako je glumac, nije spreman da ide predaleko u prevarama jer je stvar vrlo ozbiljna i opasna".
"Odnos SPS i SNS je odnos dva prevaranta, jednog većeg i moćnijeg i onog manjeg koji mrzi većeg što ga je doveo do toga da mora da se savija kao crv", rekao je Anđelković za N1 opisujući odnos koalicionih partnera u novonastaloj situaciji.
Anđelković postavlja pitanje zašto je Dačić dozvolio da ga Vučić tako koristi.
"Jasno je da Vučić nije prepustio policiju Dačiću i da i dalje ima strukture u policiji kojima rukovodi, a on (Dačić, prim. aut) glumi ministra i gura ga u vatru da je to njegova odgovornost. Dačić je glumac, ali nije spreman da ode toliko u prevarama jer je ovo opasna stvar i može da dovede do međunarodne istrage", ocenio je Analitičar.
Dodaje da je ministar unutrašnjih poslova i lider SPS-a "glumac" koga sada "većina stranke odbacuje" jer ju je doveo u ovakav položaj.
"Zato on sada malo podriva Vučića da ga ne bi odbacili radikalno, ali ne ide još đonom na Vučića. Tiho ga podriva, ali ne još frontalno", kaže Anđelović.
S druge strane, podseća da Vučić ne voli Dačića i da istorijski ima negativan odnos prema njemu, jer smatra da ga je Dačić svojevremeno sprečio da postane gradonačelnik Beograda.
Inače, na protestu 15. marta u Beogradu viđen je funkcioner SPS i narodni poslanik Branko Ružić, kao i veliki broj socijalista.
Potpredsednik SPS Novica Tončev izjavio je za Betu da će zatražiti da se na organima stranke razgovara o budućoj vladi i saradnji sa SNS-om.
"SPS će biti deo nove vlade pod uslovom da se u toj vladi promoviše program SPS u meri u kojoj su nam poverenje dali građani", kazao je Tončev.
Upitan da li u SPS-u postoje podele na pristalice politike Ivice Dačića i s druge strane Branka Ružića, Tončev je kazao da je ta partija jedinstvena.
A posle višednevnog ubeđivanja da Srbija nema zvučni top, niti bilo šta slično tome, da ga nije nikada i nigde koristila, što su redom potvrdile policija, vojska i BIA, Dačić je prvo izašao s informacijom da LRAD 100X postoji, ali da nikada nije vađen iz kutije, da bi se dan kasnije slikao pored uređaja i vozila i demonstrirao njegov rad.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Niška opozicija: Gradonačelnik promovisao firmu koja se dovodi u vezu s ubijenima u sukobu kartela u Boliviji
02.09.2025.•
0
Zaplena četiri tone kokaina i četiri smrti u Boliviji kao posledica sukoba u kriminalnim grupama zbog šverca droge u Južnoj Americi privlače pažnju niške javnosti jer su četvorica ubijenih Nišlije.
Vučić Putinu: Trudićemo se da ostanemo jedini u Evropi koji vam nisu uveli sankcije, ruske firme su dobrodošle
02.09.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je na sastanku sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom da će se Beograd, "uprkos velikim pritiscima, truditi da ostane jedina zemlja u Evropi koja nije uvela sankcije Moskvi".
"Ko je tebi kriv?": Studenti u blokadi pokreću podkast o aferama vlasti
02.09.2025.•
3
Studenti u blokadi najavili su da pokreću podkast emisiju "Ko je tebi kriv?", u kojoj će govoriti o, kako su naveli, aferama vlasti.
Preminuo Ljubiša Ljuba Milić, jedan od Sedmorice mladih
02.09.2025.•
2
Jedan od osnivača legendarne grupe Sedmorica mladih, Ljubiša Ljuba Milić, preminuo je danas u 86. godini, saopštila je porodica.
Kosovska policija na Brnjaku oduzela i pocepala zastavu srpskom pevačkom udruženju
02.09.2025.•
5
Kosovska policija je na punktu Brnjak kod Zubinog Potoka oduzela zastavu srpskog Udruženja žena centralnog Kosova i pevačke grupe "Kosovke" iz Batusa kod Kosova Polja, pocepala je i bacila u kontejner, objavio je RTS.
VIDEO: "Ćaciji" presreli navijača Srbije na Evrobasketu, pumpa se i u Rigi
02.09.2025.•
16
Već nekoliko dana na društvenim mrežama i u medijima piše se o prisustvu "ćacija" i "SNS batinaša" na Evrobasketu i na mečevima Srbije.
Srednjoškolci koji primaju porodičnu penziju moraju da dostave potvrdu PIO fondu, isto čeka i studente
02.09.2025.•
0
Učenici srednjih škola koji primaju porodične penzije treba da dostave potvrde o školovanju u septembru odmah po upisu školske godine kako bi nesmetano nastavili da primaju tu naknadu.
Ministar prosvete ili osvete: Šta stoji iza Stankovićeve masovne smene direktora škola?
02.09.2025.•
16
Uveravao je ministar prosvete Dejan Vuk Stanković da ne postoji "julska lista" za smenu direktora kada je "sezona lova" na neposlušne rukovodioce otvorena razrešenjem direktorke beogradske OŠ "Banović Strahinja".
Ministar Stanković: Problem na početku školske godine samo u OŠ "Pavle Savić", ali stiže novi direktor
02.09.2025.•
2
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da je problema sa početkom nove školske godine, osim manjih u gimnazijama u Čačku i Mladenovcu, od 1.680 škola u Srbiji bilo samo u OŠ "Pavle Savić" na Mirijevu.
Iako je obavezna: 9.000 prvaka nije primilo MMR vakcinu ili su samo delimično vakcinisani
02.09.2025.•
3
Oko 9.000 đaka koji su ove godine krenuli u školu nije primilo vakcinu protiv malih boginja, zaušaka i rubela (MMR vakcina) ili su samo delimično vakcinisani.
Politikolog Milivojević: Od pritiska ulice zavisi da li će i kada biti vanrednih izbora
02.09.2025.•
15
Politikolog Cvijetin Milivojević izjavio je da od pritiska na ulicama zavisi to da li će i kada biti raspisani vanredni parlamentarni izbori koje traže studenti u blokadi, a koje vlast odbija da raspiše.
Počela primena nižih trgovačkih marži: Neki proizvodi jeftiniji, neki isti kao i pre, a neki čak i poskupeli
02.09.2025.•
45
Uredba kojom se ograničavaju trgovačke marže stupila je na snagu. Tako će u narednih šest meseci marže biti ograničene na 20 odsto, što bi, kako tvrde predstavnici vlasti, trebalo da snizi cene za 10 do 20 procenata.
Vučić putuje u Kinu u osetljivom trenutku za Srbiju: Zašto?
01.09.2025.•
30
Analitičari ocenjuju da Aleksandar Vučić odlazi u Kinu na obeležavanje 80. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu u osetljivom trenutku za Srbiju.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - sve što (ni)ste znali
01.09.2025.•
13
Nova nedelje, novi set pitanja u 021.rs dnevnom kvizu.
Brnabić reagovala na izjavu Plenkovića: Cilj vam je da Vučić ne bude na čelu Srbije
01.09.2025.•
30
Predsednica skupštine Ana Brnabić reagovala je objavom na Iksu na izjavu hrvatskog premijera Andreja Plenkovića da je "Srbija na ivici građanskog rata".
FOTO, VIDEO: Umesto da bude stub društva - prosveta je rob vlasti, poručili srednjoškolci u Beogradu
01.09.2025.•
6
U centru Beogradu, sa komemorativne šetnje "Srednjškolci pamte", poručeno je da je "prosveta stub normalnog društva", a u Srbiji je ona "zarobljeni neprijatelj, rob vlasti".
VIDEO: "Srednjoškolci pamte" i u Beogradu: Kolone učenika slivaju se ka centru grada
01.09.2025.•
4
Učenici srednjih škola iz više gradova Srbije, uz podršku roditelja, nastavnika i studenata u blokadi, izlaze na ulice kako bi obeležili 10 meseci od tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Uhapšen osumnjičeni za nezakonito vađenje šljunka iz Velike Morave, narušio vodotok reke
01.09.2025.•
4
Policija je, po nalogu tužilaštva u Velikoj Plani, uhapsila vlasnika preduzeća "Plana beton" zbog sumnje da je nezakonito vadio šljunak iz Velike Morave, čime je narušio vodotok te reke, saopštio je MUP.
Dogovoreno ubrzavanje izgradnje mađarsko-srpskog naftovoda, potvrdio Sijarto
01.09.2025.•
2
Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je da se dogovorio sa ministarkom energetike Srbije Dubravkom Đedović-Handanović da se ubrza izgradnja zajedničkog naftovoda između Mađarske i Srbije.
Fajon: Mirne demonstracije u Srbiji vitalan izraz težnji ka EU
01.09.2025.•
13
Slovenačka ministarka spoljnih poslova, Tanja Fajon, izjavila je da su mirne građanske demonstracije u Srbiji "vitalni izraz aspiracija ka Evropskoj uniji".
Komentari 25
Hana
W
Fića
Inače će nam se Istorija non - stop ponavljati, a narod i država raspadati i na kraju nestati sa Istorijske scene.
Oni su postali pogubni za građane Srbije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar