Danas novi celodnevni štrajk zaposlenih u pravosuđu

Novi celodnevni štrajk zaposlenih u pravosuđu održaće se danas, 26. marta.
Danas novi celodnevni štrajk zaposlenih u pravosuđu
Foto: 021.rs
Štrajk se organizuje jer i dalje nisu ispunjeni zahtevi za poboljšanje materijalnog položaja zaposlenih u pravosuđu. 
U sindikatu kažu da Ministarstvo pravde nije pokazalo ni minimum volje da razgovara o nalaženju kompromisnog rešenja.
Prvi celodnevni štrajk održan je prošle nedelje.
 
U međuvremenu je skoro 400 tužilaca i sudija reagovalo na Vučićevu najavu da će "oni tužioci koji ne budu štitili poredak i zakon biti promenjeni".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Vejs

    27.03.2025 11:27
    Kakav bre strajk. Nista ne rade. Obican radni spor traje 10 godina. Kakva je to pravda posle 10 godina.Hitno posmenjivati sve tuzioce i sudije i postaviti nove ljude koji hoce da rade. Pravosudje zadnjih 20 godina je najveca rak rana ove drzave
  • Alberta

    26.03.2025 10:01
    Hajduk Veljko-vićka
    Štrajkuje se u Sudu a 100 m dalje u Pokrajinski sekretarijat za prosvetu ima razrešenih direktorica iz Temerina iz škole.Sumlja se da ima ljudi koji su razne mahinacije radilile.
  • Mile

    26.03.2025 09:51
    Entuzijazam je neophodan
    Nije pravosudje u Srbiji bilo uspavano, ono je korumpirano u sluzbi bezakonja i sada bi trebalo da se hapsi zbog svega sto su naradili i tolike ljude u crno zavili. "Umazane ruke brzo se peru"?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Momčilo Trajković tužio Anu Brnabić

Momčilo Trajković iz Srpskog nacionalnog veća Kosova tužio je predsednicu Skupštine Srbije Anu Brnabić zbog povrede časti, jer je 30. juna na Pinku rekla da je "zaradio milione na prodaji srpske zemlje Albancima".