
Golman Partizana o incidentu sa policijom, oglasio se i klub
Golman i kapiten FK Partizan Aleksandar Jovanović skrenuo je pažnju javnosti na sebe nakon što su se na društvenim mrežama proširili snimci incidenta u kojem je učestvovala policija.
Sve se dogodilo u nedelju, pred utakmicu Rukometnog kluba Partizan protiv grčkog AEK, kada je došlo do rasprave Jovanovića sa policijom, nakon čega je oboren na pod.
Jovanović je povodom svega podelio objavu na društvenim mrežama, a oglasio se i FK Partizan saopštenjem u kojem navodi da su sa nevericom posmatrali snimke.
U svojoj objavi Jovanović piše da je potpuno netačno da je "bio u grupi navijača koja je pokušala da uđe na tribinu", već ga je na utakmicu pozvala PR služba RK Partizan, a upravo predstavnica ove službe je sačekala njega i njegovog saigrača na ulazu kako bi ih sprovela u ložu.
"Šta da dalje dešavalo i kako se policija ophodila prema meni, može se videti iz dostupnih snimaka. Posebno ukazujem da nije došlo do 'pada na pod' u pokušaju da me zaustave pri ulasku na tribinu, već su me pripadnici MUP upotrebom sile oborili na pod", navodi Jovanović.
Dodaje i da je čitav slučaj prijavio policiji "u nadi da će nadležni organi rasvetliti sve okolnosti ovog slučaja".
FK Partizan u saopštenju podseća da je Aleksandar Jovanović ugledan sportista, koji nije poznato kao konfliktan - ni na terenu ni van njega, što je i razlog zbog kog su sa nevericom posmatrali snimke koji pokazuju nepotrebnu eskalaciju u policijskom postupanju, koja je uznemirila navijače i javnost.
"Još jednom apelujemo na nadležne organe i Sektor unutrašnje kontrole MUP-a da sprovedu detaljnu i sveobuhvatnu istragu svih okolnosti ovog događaja, kako bi se utvrdilo da li je bilo nepravilnosti ili prekoračenja ovlašćenja, te da svi odgovorni budu sankcionisani u skladu sa zakonom. Neposredno nakon nemilog događaja, obratili smo se nadležnom ministarstvu i policiji, a javnost i naše navijače obaveštavamo da je klub sve vreme u kontaktu sa Aleksandrom Jovanovićem, kome smo pružili punu podršku i ponudili svu potrebnu pomoć. Još jednom naglašavamo da očekujemo da se slučaj ubrzano rasvetli, uz iznošenje dovoljno kredibilnih argumenata, kako bi se nedvosmisleno utvrdile sve činjenice", zaključuju u FK Partizan.
Ja sam snimio cijeli klip,evo ko zeli da vidi. #fkp #kkp #rkp pic.twitter.com/sRfEHp5ytV
— zdmp (@zola1970ghn) March 30, 2025
Podsetimo, Ministarstvo unutrašnjih poslova je u saopštenju izdatom u nedelju tvrdilo da se incident dogodio tako što je grupa navijača, među kojima je bio i golman i kapiten fudbalskog kluba Partizan Aleksandar Jovanović, pokušala da uđe u halu na tribinu na koju redari nisu dozvoljavali ulaz jer je bila puna.
"Navijači su negodovali i gurali redare, a među njima se izdvojio Jovanović koji je insistirao da uđe i, s obzirom da redari nisu mogli da ga zaustave, pripadnici Policijske brigade preduzeli su mere iz svoje nadležnosti i tom prilikom pokušali da zaustave ulazak Jovanovića pri čemu je došlo do Jovanovićevog pada na pod. Policijski službenici PJP Policijske brigade prema Aleksandru Jovanoviću nisu upotrebljavali sredstva prinude, niti su se prema istom ponašali neprofesionalno", tvrdi MUP.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Pregovori Beograda i Prištine u Briselu: Petković insistira na ZSO, Bisljimi kaže da napretka nema
11.09.2025.•
0
Glavni pregovarač Beograda u dijalogu sa Prištinom Petar Petković izjavio je u Briselu da je na svim sastancima insistirao na hitnom formiranju Zajednice srpskih opština kao preduslovu daljih razgovora.
VIDEO Pripreme za Vojnu paradu u Beogradu: Ćacilend ostaje, gusenice tenkova ljušte asfalt
11.09.2025.•
0
Dok pristalice vlasti blokiraju prostor ispred Skupštine Srbije, zatvara se i prostor na Ušću zbog Vojne parade zakazane za 20. septembar.
Užička opozicija pokrenula raspravu o smeni gradonačelnice
11.09.2025.•
0
Užička opozicija saopštila da da je sa dnevnog reda sednice skupštine, na njihov zahtev, skinuta tačka o izmenama Poslovnika o radu, a stavljena rasprava o smeni gradonačelnice Jelene Raković Radivojević.
Represija režima i na fudbalskom stadionu: Šta se desilo na Marakani?
11.09.2025.•
0
"Aleksandar Vučić i njegovi batinaši pokušavaju da zastraše narod, da se ne čuje skandiranje ni na Marakani, ni u Rigi", tvrdi nekadašnji košarkaški reprezentativac Vladimir Štimac.
FOTO Uvredljive poruke ispisane na ulazu u zgradu u kojoj živi košarkaš Nikola Kalinić
11.09.2025.•
0
Ulaz u zgradu u kojoj stanuje košarkaš Crvene zvezde Nikola Kalinić išaran je porukama u kojima se on naziva "blokaderom" i "ustašom".
Siniša Mali najavio završetak Ekspo sela za godinu dana: 11 zgrada od po sedam spratova ...
11.09.2025.•
2
Ministar finansija Siniša Mali najavio je da će svi radovi u Expo selu biti gotovi za godinu dana, kada se očekuje useljavanje predstavnika zemalja učesnica specijalizove koja je najavljena za 2027. godine u Beogradu.
"Društveni front" objavio plan protesta u subotu u Beogradu
11.09.2025.•
0
Asocijacija radničkih kolektiva, sindikata i strukovnih zajednica "Društveni front" objavila je plan protesta "Javna dobra = vrednost, a ne roba" koji će biti održan u subotu, 13. septembra, na trgu Slavija u Beogradu.
Oko 150 naučnika iz celog sveta uputilo pismo podrške studentima u Srbiji
11.09.2025.•
1
Oko 150 naučnika iz celog sveta uputilo je javno pismo podrške studentskom pokretu u Srbiji i optužila režim Aleksandra Vučića za kontinuiranu represiju nad studentima.
Arhiv javnih skupova: MUP da objavi spisak mesta i beleške o broju učesnika skupova protiv blokada
11.09.2025.•
6
Arhiv javnih skupova pozvao je direktora policije Dragana Vasiljevića da javnosti dostavi spisak mesta u kojima se sedmog septembra održao skup "protiv blokada, kao i beleške o prebrojanim učesnicima".
Brnabić ipak sutra u Briselu sa predsednicom Evropskog parlamenta i zvaničnicima Evropske komisije
11.09.2025.•
4
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić sutra će u Briselu imati odvojene sastanke sa predsednicom Evropskog parlamenta Robertom Mecolom i zvaničnicima Evropske komisije.
Carinici zaplenili objektive za kamere u vrednosti od 52.000 evra
11.09.2025.•
0
Carinski službenici Srbije su 10. septembra u saradnji sa policijom zaplenili četiri objektiva za profesionalne kinematografske kamere.
NUNS traži od Tužilaštva da reaguje povodom pretnji novinarima N1
11.09.2025.•
0
Nezavisno udruženje novinara Srbije osudilo je pretnje koje su tokom protekle sedmice upućene novinarima redakcije N1, putem komentara na njihovom sajtu i zatražio od Tužilaštva da reaguje.
Transparentnost lokalnih samouprava niska, najotvoreniji opet Novi Pazar - pokazalo istraživanje
11.09.2025.•
0
Transparentnost u radu jedinica lokalne samouprave stagnira na dosta niskom nivou i već tri godine iznosi 52, a najotvoreniji grad je ponovo Novi Pazar.
Dumanović: Za tužilaštvo, policiju i režimska glasila, prebijanje naroda na stadionu se nije ni desilo
11.09.2025.•
2
Policijski inspektor u penziji Milan Dumanović izjavio je da su "policija i tužilaštvo morali da uhapse sve batinaše koji su u utorak veče tukli narod na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu".
Zajednička sednica vlada Srbije i Republike Srpske 24. ili 25. septembra u Trebinju
11.09.2025.•
4
Zajednička sednica vlada Republike Srpske i Srbije održaće se 24. ili 25. septembra u Trebinju, najavio je ministar pravde Republike Srpske Goran Selak.
Računica pokazala: Za osnovne potrebe u Srbiji potrebna plata od 150.670 dinara
11.09.2025.•
28
Centar za politike emancipacije je saopštio da je uradio novi obračun plate za život u Srbiji, na osnovu inflacije u 2024. godini.
Prvi put u Srbiji: Žena u Novom Pazaru osuđena na doživotni zatvor za ubistvo svekrve
11.09.2025.•
1
Viši sud u Novom Pazaru je danas A. L. (40) osudio na doživotnu kaznu zatvora zbog ubistva svekrve B. L. (66) iz Dubnice kod Sjenice, što je prvi slučaj u Srbiji da je jedna žena osuđena na tu kaznu.
Stiven Sigal ponovo u Srbiji: Snima film u Beogradu, sastao se i sa Vučićem
11.09.2025.•
9
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas holivudskog glumca i majstora borilačkih veština Stivena Sigala i njegovog sina Kunzanga.
Miloš Maćešić privremeno komanduje SAJ-om
11.09.2025.•
7
Nakon iznenadnog penzionisanja dugogodišnjeg komandanta Spasoja Vulevića, Specijalnom antiterorističkom jedinicom (SAJ) komandovaće u statusu vršioca dužnosti Vulevićev zamenik Miloš Maćešić.
Evroposlanik: Neki u EK se plaše da će se Vučić okrenuti Rusiji i Kini ako ga previše kritikuju
11.09.2025.•
2
Poslanik Evropskog parlamenta Austrijanac Helmut Brandšteter izjavio je da se pojedini u Evropskoj komisiji plaše da će, ako budu previše kritični prema Aleksandru Vučiću, predsednik Srbije da se okrene Rusiji i Kini.
Komentari 6
Milan
pa da
za kafu ili čaj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar